PAYLAŞ

Bir senenin daha sonuna geldik. 2017 yılının herkes için barış ve huzur içinde geçirmesi dileğiyle. Dizilerdeki performanslarıyla büyüleyen aktörleri derledik. Sizin için lafı fazla uzatmaya gerek yok çünkü listede yer alanların mükemmelliğini anlatmaya cümleler yetmez.

Geri
Sonraki

Sayfa

RAMI MALEK (Mr. Robot)

mr-robot-ramim-malek-elliot-image

Geçen sene olduğu gibi yankıları halen devam etmekte olan ”Mr. Robot”un ödüllü başrol oyuncusu Rami Malek dizide canlandırdığı Elliot Alderson karakteriyle geçen sene olduğu gibi bu sene de adını ”Yılın En İyi Aktörleri” listesine yazdırdı.

MATTHEW RHYS (The Americans)

THE AMERICANS -- "Baggage" Episode 302 (Airs Wednesday, February 4, 10:00 PM e/p) Pictured: Matthew Rhys as Philip Jennings. CR: Michael Parmelee/FX

Benim favori dizi listemde ilk sırada olan ABC yapımı ”Brothers & Sisters” dizisinde canlandırdığı Avukat Kevin Walker karakteriyle sevdiğim aktörlerden biri olan Rhys. FX‘nin 2013 yılında başlayan dizisi The Americans soğuk savaş döneminde ABD’ye yerleşen evli Sovyet ajanlarının ülkeleri için mücadele etmesini konu ediniyor. Hal böyle olunca ”The Americans”taki etkileyici performansıyla Altın Küre’ye aday gösterilen Matthew listemizde.

DONALD GLOVER (Atlanta)

ATLANTA -- ÒThe Big BangÓ -- Episode 101 (Airs Tuesday, September 6, 10:00 pm e/p) Pictured: Donald Glover as Earnest Marks. CR: Guy D'Alema/FX

Atlanta‘da iki kuzenin çıktıkları hip-hop müzikteki maceraları ve yükselişini yarı oto-biyografik şekilde izleyiciye sunan FX dizisi’nin başrolü Donald Glover, Earn Marks karakteri ile listemizde.

CUBA GOODING JR. (American Crime Story / American Horror Story)

cuba-gooding-jr-matt

Tıpkı Sarah Paulson gibi, Ryan Murphy imzası taşıyan ”American Horror Story”nin 6. sezonu ”Roanoke” ve ”American Crime Story: The People V. OJ Simpson”da iki ayrı karakteri başarıyla canlandıran oyuncu en iyiler listesindeki yerini aldı.

ANDREW LINCOLN (The Walking Dead)

Andrew Lincoln as Rick Grimes - The Walking Dead _ Season 5, Gallery - Photo Credit: Frank Ockenfels 3/AMC

Efsane mertebesine ulaşan çizgi roman uyarlaması Robert Kirkman imzalı AMC dizisi ”The Walking Dead”de Şerif Rick Grimes karakterine hayat veren 43 yaşındaki başarılı oyuncu dizide sergilediği güçlü lider performansıyla listenin olmazsa olmazlarından.

BRYAN CRANSTON (All the Way)

maxresdefault

Breaking Bad‘le özdeşleşen ve bolca ödül kazanan Cranston, ”All The Way” dizisinde John F. Kennedy‘nin ölümünden sonra ABD Başkanı olan Lyndon Baines Johnson karakteriyle karşımızda. Dizide Johnson’ın siyahilere eşit haklar tanıyacak olan medeni haklar yasasının yürürlüğe girmesi için mücadele vermesi anlatıyor.

Geri
Sonraki