PAYLAŞ

Her sene olduğu gibi bu sene de bir çok diziye veda etmek zorunda kaldık. Bazılarının bitişine üzüldük bazılarınınkine sevindik. Sizin için bu yılın “En İyi Final Yapan Dizilerini” derledik.

Geri
Sonraki

Sayfa

THE GOOD WIFE – 8 Mayıs 2016 (CBS)

15094
Julianna Margulies‘in canlandırdığı Alicia Florrick; mutlu evliliği, bir gün internete düşen skandal görüntülerle kabusa dönüşüp kocası da hapse düşünce, eski mesleği olan avukatlığa geri döner. Üniversite yıllarında sevdiği adam olan Will Gardner’ın (Josh Charles) avukatlık bürosunda çalışmaya başlar. Bir yandan eşinin onda açtığı yaraları kapatmaya çalışırken, diğer yandan canını dişine takarak çalışır. 2009 yılında başlayıp 7 sezon boyunca evlerimize konuk olan dizi bu sene ne yazık ki final yaptı ama üzülmeyin “The Good Fight” isimli bir spin-off’u geliyor.

BANSHEE – 20 Mayıs 2016 (CINEMAX)

1460398451-original
Hapisten yeni çıkmış Lucas Hood (Antony Starr)’un karizmatik bir şekilde hapishaneyi terk etmesiyle başlıyor. Hood, 15 yıl önce işlediği bir suç yüzünden hapse girmiştir. Çıkar çıkmaz da hem suç ortağı hem de sevgilisi olan Ana’nın (Ivana Milicevic) yerini bir şekilde bulur ve soluğu dizimize de ismini veren Banshee isimli bir amiş kasabasında alır. 4 sezon süren HBO‘nun yan kanalı Cinemax‘te yayınlanan dizi bu sene final yapanlar arasına adını yazdırdı.

MIKE AND MOLLY – 16 Mayıs 2016 (CBS)

tv-mike-molly04
Emmy ödüllü Mike and Molly de bu sene 6. sezonu ile ekranlara veda etti. Michael “Mike” Biggs (Billy Gardell) fazla kilolarından şikayetçi, Chicago’da devriye polisi olarak görev yapan bir memurdur. Molly Flynn (Melissa McCarthy) ise ilkokul 4. sınıf öğretmenliği yapmaktadır. Obezlerle ilgili yapılan bir terapide bir araya gelen ikili, tek ortak noktalarının fazla kiloları olmadığını keşfederler. Molly tarafından öğrencilere konuşma yapmak için okula davet edilen Mike, ilk görüşte hoşlandığı Molly’nin teklifini seve seve kabul eder. Molly kilolarıyla barışık, zaman zaman kendisiyle dalga geçen sevimli bir tiptir. Mike ise kilosunu ciddi anlamda kafasına takan ve bir an önce fazla kilolarından kurtulmak isteyen prensip sahibi bir adamdır. Birbirinden komik diyalogların geçtiği güzel bir komedi dizisine veda etmenin hüznünü yaşıyoruz.

BEAUTY AND THE BEAST – 15 Eylül 2016 (THE CW)

kristin-kreuk-beauty-and-the-beast-tv-series-photos_7
Supernatural, The Vampire Diaries, The Originals gibi fantastik yapımlarla adından söz ettiren kanal The CW 2012 yılında yayınlamaya başladığı başrollerini Jay Ryan ve Kristen Kreuk‘un paylaştığı Cinayet Masası Dedektifi Catherine Chandler ve Afganistan’da öldüğü düşünülen Vincent Keller’ın yollarının kesişmesi ve ortaklıkla başlayan imkansız bir aşkı konu alan dizi bu sezon son kez ekranlardaydı.

Geri
Sonraki