PAYLAŞ
Geri
Sonraki

Sayfa

1- Eleven / Stranger Things

stranger-things-eleven

Netflix’in, bizlere son hediyesi olan Stranger Things’in en önemli karakteriydi Eleven. Açıkçası uzaktan bakınca tıraşlı kafasıyla bir kız olduğu bile belli olmayan Eleven, çok önemli ve farklı bir karakter. Yaşadığı olayların etkisinden halen kurtulamamışken, sonrasında yaşadıkları da cabası oldu. Buna rağmen arkadaşları için kendisini feda edip, kasabaya musallat olan canavarı yok ederek aramızdan ayrıldı. Ardında ise, arkadaşlarının sevgisini ve bizlerden kazandığı takdiri bıraktı.

2- Miss Quill / Class

p04c03rk

Doctor Who spinoff’u olan Class’ın, daha ilk bölümüyle dikkatleri üzerine toplayan tek karakteri Miss Quill’di. Geldiği gezegende bir özgürlük savaşçısıyken yakalnıp düşmanları tarafından kafasına yerleştirilen yaratık sayesinde hür iradesini kaybeden ve köleleştirililen Quill zaten bunun zorluğuyla uğraşırken bir de tüm halkının yok olmasıyla Doktor tarafından kurtarılıp Dünya’ya getirelmiş, sonunda ölmeyi bile göze alıp özgürlüğünü kısıtlayan yaratıktan kurtulmak için bir yola girmişti.

3- Maeve Millay / Westworld

maeve-in-maintenance-westworld

Westworld’ün en dikkat çeken dizilerinden olmasının bir nedeni konusu ve kamera arkası ekibiyse, bir nedeni de karakterlerindeki başarısına bağlı diyebiliriz. Maeve bu karakterlerin başında geliyor. İkinci bölümden itibaren durdurulamayan gelişimi için bölüm sonuna doğru programından kaynaklandığını öğrensek de sezon boyunca öyle inandırıcı bir karakterdi ki eminim hepimiz onun bilinçlendiğine ve ipleri eline aldığına inanmıştık. İlk bölümde Dolores’in isyanın başında olacağını düşünürken Maeve’in kontrolünü kazanması izleyici için güzel bir ters köşeydi.

4- Raimy Sullivan / Frequency

161005-news-frequency-peyton-list

Raimy, sezonun güçlü karakterlerinden bir diğeri. Babası öldürüldükten sonra yıllarca babasının polis teşkilatına ve ailesine ihanet ettiği söylenerek büyüyen ve polis olan Raimy, eline babasını kurtarmak için bir şans geçince bunu kullanır ve babasını cinayete kurban gitmekten kurtarır. Ancak bu yaptığı hayatında köklü değişikliklere sebep olur. Örneğin; babasız büyümenin zorluğunu zaten deneyimlemiş olan Raimy’nin babasını kurtarması annesinin ölümüne sebep olmuştur. Annesi sayesinde tanıştığı hayatının aşkı artık onu hiç tanımamaktadır. Tüm bunları bir kenara bırakmayı başarıp kaybettiklerini tekrar kazanmak için bir savaşa başlaması, onun ne kadar dayanıklı ve güçlü bir karaktere sahip olduğunu gösterdi bizlere.

5- Jonathan Pine / The Night Manager

landscape-1456695062-10233477-low-res-the-night-manager

Hümanist, gizemli ve vatansever eski bir asker olan Jonathan’ın hoşlandığı kadının ölümü sonrasında intikam almak için Richard Roper’ın hayatına sızmaya çalışması, bu kadar hümanist bir karakterin zamanla intikam alabilmek için her türlü şeyi yapabilecek birine dönüşmesi ve Richard’ın güvenini kazanmak için her yolu denemeyi göze alması sonunda kendini farklı çıkmazların içinde bulmasına sebep bile oldu. Buna rağmen karşılaştığı her sorunu bir şekilde çözmeye çalışan karakterin azmi, onu listeye almamıza pay sağladı.

Geri
Sonraki