PAYLAŞ

2016 yılını geride bırakırken hayatın eğlenceli yanı olan müziklerle dizilerin birleştiği bir liste hazırladım. Kendi araştırmalarım doğrultusunda sıralama olmaksızın hepsinde çalan müziklerin güzelliğine kefil olduğum dizileri seçmeye çalıştım. Sizin de ‘ bu diziyi nasıl listeye eklemezsin?’ dediğiniz yapımları lütfen yorumlarda belirtin. Hepinize mutlu ve huzurlu bir sene diliyorum…

Geri
Sonraki

Sayfa

Westworld

Yılın en iyi dizi müziklerini hazırlayacağımı öğrendiğim an aklıma gelen ilk yapım şüphesiz Westworld oldu. Başrollerde Evan Rachel Wood, Ed HarrisThandie Newton, Antony Hopkins ve James Marsden gibi başarılı isimlerin bulunduğu dizi sezonun en çok konuşulan yapımlarından birisi oldu. Dizinin müziklerinin arkasında Game of Thrones’a yaptığı efsane müziklerle bildiğimiz Ramin Djawadi var.  Hatta dizinin ilk sezonunda yer alan 34 parçalık bir soundtrack albümü yayınlandı. Ayrıca belirtmeliyim ki, dizi son zamanlarda izlediğim en iyi açılış seremonisine sahip.


Westworld’de çalan tüm müzikleri buradan dinleyebilirsiniz.

Shameless

Televizyon dünyasının en aykırı ailesi de listede yerini buldu tabii ki! Yedi sezondur başarıyla yoluna devam eden Shameless, tüm sezonlarda olduğu gibi bu sezonda da hem güldürdü hem ağlattı. Karmaşık duyguları bize yaşatırken arkada çalan başarılı müzikler ise dizinin listeye girmesini sağladı. Özellikle yedinci sezon finalinde seçilen müzikleri çok beğendim ve bazılarını hala dinliyorum.


Shameless’ta çalan tüm müzikleri buradan dinleyebilirsiniz.

Mozart in the Jungle

Sırada diziyi açıp bakmadan sadece dinlerseniz bile güzel bir müzik şöleninin sizi beklediği nadir dizilerden Mozart in the Jungle var. Dizi başarılı müziklerinin yanı sıra bu sene içinde düzenlenen Altın Küre Ödülleri’nde komedi dalında en iyi dizi ödülünü aldı. Hem güzel müzikler dinleyip hem de ilginç bir senaryo görmek isterseniz Mozart in the Jungle’ı izleyebilirsiniz.


Mozart in the Jungle’da çalan tüm müzikleri buradan dinleyebilirsiniz.

Game of Thrones

Tüm zamanların en çok konuşulan dizilerinden olan Game of Thrones‘u listeye dahil etmesek olmazdı. Dizinin çok izlenmesi ve konuşulması dışında müzik olarak bakıldığında kendine has ve özgün bir havası var kesinlikle. 6. sezondaki favori parçam ise Light of the Seven. Müziği duyduğum an çaldığı duygusal sahne gözümde canlanıyor. Bu güzel müziklerin arkasında Alman besteci Ramin Djawadi var.


Game of Thrones’da çalan tüm müzikleri buradan dinleyebilirsiniz.

Narcos

Sırada ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hayatından uyarlanan Narcos var. Netflix’in en çok izlenen yapımlarından olan dizi sene içinde birçok ödüle de aday gösterildi. Narcos’un müziklerinde ise İspanyol ezgileri ve farklı birçok enstrümanı görüyoruz. Rodrigo Amarante‘nin bestelediği ‘Tuyo’ isimli aynı zamanda dizinin açılış müziği olan parça favorim.


Narcos’da çalan tüm müzikleri buradan dinleyebilirsiniz.

Geri
Sonraki