PAYLAŞ

Bir klasik haline gelen ‘Yılın en iyileri’ yazı serimizin Türk dizileri kısmında sizler için uzun süren bir çalışma içine girdik ve 2016 yılının en çok konuşulan, izlenen dizilerini derledik. Yaptığımız liste bizim içimize sindi. Umuyoruz ki sizler de beğenirsiniz.

Geri
Sonraki

Sayfa

1. İçerde

images-6

 Tür: Polisiye, Dram

Ay Yapım tarafından hazırlanan ve 2016 yılının sonbaharında yayın hayatına başlayan İçerde, gerek işlediği konu gerek oyuncuları gerekse oyunculuklarıyla adından çok söz ettirdi. Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor ve Bensu Soral’ın başrolleri paylaştığı dizi, çocukken ayrılmış olan iki kardeşin birbirini bulma serüvenini polis-mafya savaşı üzerinden çok başarılı bir şekilde anlatıyor. Pazartesi günleri yayınlanan dizi geçen senenin gün şampiyonu dizilerini reytinglerde geride bıraktığı gibi, yeni başlayan yapımlara da şans tanımıyor. Show Tv’yi uzun süre sonra Pazartesi gününün şampiyonu yaptığını da hatırlatmakta fayda var. Ayrıca dizinin “İçerde misin yeğen?” repliği başladığı günden bu yana günlük dilimize de oldukça yerleşmiş durumda. Sahi siz de içerde misiniz?

2. Bodrum Masalı

images-11

Tür: Dram, Gençlik

Kanal D’nin Ağustos ayında yayınlamaya başladığı dizisi Bodrum Masalı, usta oyuncularla yeni oyuncuları bir araya getirdiği kadrosuyla ilk olarak Perşembe günleri yayınlanmaya başladı ve kendisini ispat ettikten sonra yerini başka bir diziye bırakıp Pazar akşamları yayın hayatına devam etti. Timuçin Esen, Şevval Sam, Toprak Sağlam, Alperen Duymaz, Hilmicem İntepe, Dilan Çiçek Deniz gibi bir çok oyuncuyu bir araya getiren yapım bir yandan yıllar önce ayrılmak zorunda kalmış Yıldız ve Faryalı’nın bir yandan da günümüz gençliğinin hikayelerine ışık tutuyor. Uzun süren sessizliklerini bu diziyle bozan Şevval Sam ve Timuçin Esen ikilisi ekrandan oyunculuk dersi verirken özellikle Ateş karakteriyle Alperen Duymaz için bu dizi bir dönüm noktası oldu demek kesinlikle yanlış olmayacaktır.

3. Vatanım Sensin

vatanim-sensin

Tür: Dram, Tarihi Fantazi

İzmir’in işgal altında olduğu dönemi subay bir babanın ailesiyle arasında yaşananlar çerçevesinde anlatan yapım bu senenin en çok konuşulan yapımlarından biri oldu. Gerçek hayatta evli olan Bergüzar Korel ve Halit Ergenç’i yine aynı projede izleyecek olmak oyuncuların hayranlarını ciddi anlamda sevince boğdu. Arkadaşının ihanetine uğrayarak Selanik’teki ailesinden kopmak zorunda kalan Türk subayı Cevdet, ailesinin Selanik’ten sonra göç ettiği yere, İzmir’e tam yedi sene sonra bir Yunan subayı olarak döndü. Ailesinden bile sakladığı gerçekse onun aslında halen bir Türk subayı ve Yunan ordusu içindeki casus olduğuydu. Başrollerinde Bergüzar Korel ve Halit Ergenç’in yanı sıra Onur Saylak ve Şebnem Hassanisoughi’yi de bulunduran dizi genç oyuncuların performansıyla da isminden sıkça söz ettiriyor. Reyting listelerinde Cesur ve Güzel’le tatlı bir rekabette olan yapımın sağlam bir izleyici kitlesi var.

4. Cesur ve Güzel 

images-9

Tür: Dram

Star Tv’nin bu sene piyasaya sürdüğü ve Anne’yle birlikte kanalın yüz akı olan projesi Cesur ve Güzel de tıpkı Vatanım Sensin gibi sevilen iki başrol oyuncusunu bir araya getirmesiyle yayın hayatından çok önce konuşulmaya başlamıştı. Ay Yapım’ın hazırladığı dizinin başrollerini Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ paylaşıyor olsa da yan rollerde bulunan başarılı oyuncular da bölüm sonlarında uzun süre konuşuluyor. Babasının ölümüne sebep olan aileyi dağıtmak için yerleştiği kasabada düşmanının kızına aşık olan gencin aşkı gibi klişe bir konuya sahip olsa da yapım özellikle başrolleri arasındaki kimya ve yan oyuncuların güzel işlenen hikayeleriyle Perşembe günleri birincilik koltuğuna oturmakta zorlanmıyor. Tuba Büyüküstün’ün kısa saçlarıyla çok güzel göründüğünü söylemeden geçemeyeceğim.

Geri
Sonraki