Seinfeld | Nostalji

Herşey hakkında hiçbir şey! Gelin hep beraber o günlere dönelim ve kısaca hatırlayalım..

Komedyen Jerry Seinfeld’in hiçbir konusu olmayan, sadece gündelik yaşamını anlatan bir hikayeydi Seinfeld. Eski sevgilisi, ebedi dostu Elaine, karşı komşusu Kramer ve neyi olduğunu yazmamıza dahi gerek olmayan George. Her birinin tek başına dizisi olsa izlenirdi diyebilirim. Böyle karakterlere sahip olan dizi tam 9 yıl sürmüştü ve bizi her bölümde kırıp geçirmeyi başarmıştı. Hatta bu yazıyı yazarken bile aklıma gelen o kadar çok sahne, bölüm var ki, yazmakla bitmez. Yine de yazının sonunda birkaç tanesini sizlerle paylaşmadan edemeyeceğim.


Sene 1989, 2000 ya da 2011 olsa da izlendiğinde aynı tadı veren bir dizidir Seinfeld. İnce esprilerle bezeli dizide yer alan uydurma isimler, sözcükler, hepimizin kendimizden bir parça bulduğumuz durumlar.. Aslında farkında olduğumuz, bildiğimiz, ama söylemeyi başaramadığımız olayları çok iyi yaşattılar bize. Zaten yapılan anketlerde tüm zamanların en iyi sitcom’u olarak seçildi ve başarısını ortaya koydu. En yüksek reytingleri aldığı dönemde bitirilen dizi, televizyon tarihinin en önemli eserlerinden biridir.

Türk televizyonlarında Cine5, Cnbc-e ve TNT’de yayınlanan dizinin tekrar yayınlanmasını diliyorum. İzlemeyenler için ya da bir haftasonu günü televizyonu açtığınızda Seinfeld ile direkt olayın içine girerek gülmeye başlayabilirsiniz.Aşkın Altun

Önceki Yazı

Game of Thrones | Tanıtım

Sonraki Yazı

Game of Thrones 2. Sezon | Haberler