Yeni Sezon Dizilerinin Girişleri

Bildiğiniz üzere 2011 sonbahar sezonunda birçok yeni dizi yayına başladı. Yine yeni sezonlarına başlayan eski dizilerden de girişlerini değiştirenler oldu. Bunlar içerisinde konusu ve işleyişinin yanında giriş ya da “intro/credits”leri ile dikkatleri çekenleri sizler için değerlendirdim.
2 Broke Girls 
Yeni sezonun sürpriz çıkışını yapan komedinin girişi maalesef dizinin kendisi kadar parlak değil. Sanki bir an önce geçelim de kızları görün gibi bir video olmuş. 5 üzerinden 2 puan..

A Gifted Man 

“Bölümün çekimini yeni bitirdik, bu da girişi olsun” tarzı bir girişe sahip. Notu konusuna gelince 2 alıyor.

American Horror Story
Gelelim, her zaman tutturulması zor olan bir türe, yani korku. Tartışmasız en iyilerden biri olan American Horror Story’nin mükemmel girişi izlerken sizi bölüme çok iyi şekilde hazırlıyor, insanı geriyor, hem müziği hem de parlayan görüntülerle. Oyuncu isimlerinin de eski usul ekranda belirmesi çok güzel düşünülmüş. 5 üzerinden 5, 10 üzerinden 10, ne derseniz diyebilirsiniz. Tam puan!

Grimm
Başarılı diyebileceğimiz bir girişe sahip aslında. Bu da ona 4 puanı getiriyor.

Hell on Wheels
Western türüne sahip bir intikam kokusuyla bezeli AMC’nin dizisinin girişi hiç de fena değil. Ateşle başlayarak Cehennem (Hell) kısmını anlatıp daha sonra karısını öldürenlerin peşine düşmüş olan karakterimizin demiryolunda belirmesiyle hikayeyi sanatsal şekilde tanımlayan girişi beğendim, müzik de güzel. Puanı 4/5

Homeland  

Yeni sezonun  flaş dizisinin girişi insanı yoruyor dersem yalan olmaz. Üzülerek en fazla 1,5 puan veriyorum.

New Girl 
Zooey Deschanel gibi bir güzele sahip komedi dizisinin girişi de onu ön planda tutuyor tabiki. Arkada ev arkadaşlarını şapşallıklarının yer alması ve kızımızın introyu söylemesi de güzel olmuş. Benden yüksek not almayı başardı: 5/5.

Once Upon A Time
Kısa bir süre önce yayınlanmaya başlayan fantastik dizinin  girişinden isminin gelişi bana bir an Lost’u hatırlattı. Fena değil, 4 değil ama 3,5 bu dizi için iyi bir not.

Person of Interest 
Yakında Cnbc-e’de de izleme fırsatına sahip olacağımız aksiyon dizimizin girişi yayınlanmış bölümlerden parçalar da içeriyor, bir yerde hatırlatıyor o bölümleri tekrar. Beğenerek izlenecek düzeyde. 5 üzerinden 4 puan alıyor.

Prime Suspect

Bir başka dizi isminden ibaret olan giriş daha. 1 ile 5 arasında bir yerlerde dolanan puanlar. Yine 1 veriyorum.

Ringer

CW’nin yeni dizilerinden Ringer’in girişi zayıf, kısacası başarısız. 2 puan fazla bile.

Suburgatory
Eğlenceli yeni bir komedi dizisi olmuş. Ancak doğruyu söylemek gerekirse girişine ısınamadım. O yüzden de 5 üzerinden en fazla 2 aldı

Terra Nova
Büyük umutlarla başlayan ama hayal kırıklığı yaratan bilim kurgu dizisinin girişi için ne iyi ne de kötü diyebiliyorum. 3 puanla yetinmeli.

The Secret Circle 
Bir kitap uyarlaması olan dizinin kısa ama başarılı bir girişi olmuş. Tam puanı hakediyor. 

Two And A Half Men 
Yeni dizilerden değil ancak yeni bir girişe sahip olduğundan listeye aldım. Charlie Sheen’i kaybeden dizinin girişi de doğal olarak değişti. Girişte Charlie’nin olması gereken yere gelen Ashton Kutcher’ın gülümsemesi, aslında gözleriyle bizi yemesi dikkatimden kaçmadı. Eskisi gibi olamaz bu giriş de. Puanı 2,5.

Unforgettable
CBS’in yeni polisiye dizisinin girişi çok basit bırakılmış. Bazen basitlik, sadelik iyidir ama bu çok basit, hiç üzerinden durulmamış havası veriyor.

Aşkın Altun

Önceki Yazı

Şimdi Söz Fox’ta. Terra Nova ve Fringe’in son durumu.

Sonraki Yazı

The Walking Dead Nereye Koşuyor