Yeni Sezonun En İyi Dizileri | DerlemeGeçtiğimiz hafta yaptığımız mini anketin sonucu, sosyal medyadan gelen tepkiler ve aldıkları reytingleri orantıladığımızda işte yeni sezonun en iyi dizileri.

Öncelikle bir Showtime ve Homeland gerçeği var ki kimse inkar edemez. Reyting konusunda Walking Dead, Dexter ve Boardwalk Empire gibi dizilerle aynı gün yayında olmasına rağmen kendisine has izleyici kitlesine ulaşan Homeland bizlere yaşattığı gerilim ve psikolojik hesaplaşmalar ile yep yeni bir tarz ve soluk getirdi televizyon dünyasına.

Dizinin detaylı tanıtımını şu yazıda okuyabilirsini. Özetle yıllarca Afganistan’da esir kalmış ve 8 sene sonra mucize eseri kurtarılmış bir amerikan askerinin yurda dönüşüyle başlıyor. Ancak şimdi ki şüphe Brody gerçekten bir savaş kahramanı mı ? yoksa geçen sürede saf değiştirip bir ajan mı oldu ?
İşte bu şüphe çemberinde dizi mükemmel çekimler, harika oyunculuklar ve beyin yoran senaryosuyla sezonun tartışılmaz en iyi dizisi.

Evet sezon henüz yeni başladı, evet bu kış yeni diziler gelecek ve hatta kablo kanalları yeni diziler ekranlara sürecek ancak an itibariyle Homeland sezonun parlayan yıldızı.

Sezonun bir diğer yıldızı ise New Girl, zooey deschanel’ın dizisi diyerek izlense de ilerledikçe başarısı da artıyor. Şuan Zoey hayranlarından ziyade New Girl’ü herkes izliyor. Öyle bir duruma geldi ki dizi FOX kanalının en çok izlenen dizisi oldu.
Türk sosyal medyasında da durum farklı değil. En çok indirilen altyazılar listesine dahi giren dizi zamanla daha da geniş alanlara yayılacak gibi duruyor.

Dizinin detaylı tanıtımını şu yazıda bulabilirsiniz, ancak özetle; sevgilisinden ayrılan Jess yeni bir eve taşınmaya karar verir. Bu psikolojik bunalımda ki aykırı kızımız Jess birbirinden aykırı tiplerle bir eve taşınınca ortaya çok komik hikayeler çıkıyor.


Komedi bazında New Girl sezonun ne iyi iki dizisinden birisi diyebiliriz. Fox’un en iyisi demek en doğrusu olur.

En iyi iki komediden dedim çünkü bir diğeri ise 2 Broke Girls. CBS’in birbirinden çok çok farklı iki karakterin hayatını konu alan dizisi 2 Broke Girls bu sezon beklentinin çok üstüne çıktı ve How i met your mother’ı geride bırakıp Two and a half men seviyesine kadar geldi reyting bazında.
Sosyal medyada ise çok farklı ve dizi kadar aykırı bir fan kitlesi oluştu bile. Dizi sezon onayını alır almaz daha fazla izlenmeye başladı ve gün geçtikçe bu sayı artacak gibi.

Dizi hakkında detayları şu yazıda görebilirsiniz, ancak özetle; Fakir bir aileden gelen, iki işte birden çalışarak hayatını sürdürmeye çalışan Max, bunun tam aksine über zengin bir aileden gelen ve hayatı toz pembe olan ancak babasının iflası üzerine kendisini sokakta bulan Caroline. İşte bu iki karakterin aynı iş yeride çalışması, aralarında bir bağ oluşturuyor ve bu iki aykırı karakter bize mükemmel bölümler izletiyor.

Kesinlikle sezonun en iyi komedisi ünvanını hak ediyor. Ancak Türkiye’de biraz New Girl gölgesinde kaldı. Amerika’da 2 Broke Girls, Türkiye’de New Girl daha üstün olunca bu iki diziyi sezonun en iyi iki komedisi olarak sınıflandırdım.

Gelelim sezonun sürprizine. Once Upon A Time ABC adına bir sürpriz. Dizi beklenenden çok fazla ilgi gördü ve aldığı reytingler iler kanalını ihya etti.

Pazar günü yayınlanmasına rağmen dizi hayran kitlesi oluşturduğu gibi her yaş grubundan izleniyor.

Dizi masal ve fantastik karışımda ilerliyor. Henüz ben de izlemeyen birisi olarak yazar dostlarımdan bir tanıtım yazısı rica ediyorum. Ancak okuduğum kadarıla her bölüm farklı masalların işlendiği yepyeni bir tarz.
Türkiye’de yeterli ilginin olmadığını görüyorum, ancak yine hoş zaman geçirmek isteyenler çerez niyetine izleyebilir. Benim de ilk içim diziye başlamak olacak.

Özetle sezonun en iyileri böyle diyebiliriz. Önümüzdeki günlerde sezonun hayal kırıklıklarından bahsedeceğim. Ancak ondan önce işte takipçilerimizin en iyi dizi oyları;

(Şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Diğer seçeneği en çok işaretlenen seçenek olmuş. Diğer’e tıklayanlar dizi adını burada paylaşabilir mi ? hangi diğer yeni diziler mesela ?)

İşte anket sonucu;


Zafer Helen

Önceki Yazı

American Horror Story | Tanıtım

Sonraki Yazı

Camelot Neden İptal Edildi? | Nostalji