Good Omens Televizyona Uyarlanıyor | Haber

Neil Gaiman (Sandman, American Gods, Stardust, The Graveyard Book) ve Terry Pratchett (Discworld Series) tarafından yazılmış, dünyanın sonunu betimleyen fantastik komedi Good Omens dizi oluyor. 

Kitabın konusuna kısa bir göz atalım. Dünyanın sonu gelmektedir ve karar günü yakındır. Ancak halihazırda dünyada bulunan melek Aziraphale ve iblis Crowley bu haberi çok hoş karşılamazlar. Biri Tanrının biri şeytanın temsilcisi olarak aramızda yaşayan ikili, rahat ve lüks yaşamlarına alışmışlardır. Bu yetmezmiş gibi kendi çarpık düşüncelerine göre insanoğlunu sevmeye başlamışlardır. Geçen zaman içerisinde iyi ve kötü dengesinin sağlayıcıları olsalar da aralarında iyi bir arkadaşlık oluşan ikili, bu sefer birlikte çalışmaya karar verirler. O sıralar 11 yaşında bir çocuk olan Deccal’i göz hapsinde tutmak ve asla iyi ile kötü arasında seçim yapamayacağı şekilde büyümesi ortak hedefleridir. Böylece kıyamet sürekli ertelenecektir. Yalnız bir yerde hata yaparlar, onların Deccal sandıkları çocuk aslında doğumda karışmıştır ve gerçek Deccal başka bir aile ile gayet normal bir hayat sürmektedir.

2004 yılında kitabın filminin çekileceğine dair bilgiler gelmişti. Hatta Johnny Depp’in Aziraphale’i Robin Williams’ın ise Crowley’i oynayacağı konuşuluyordu. Maalesef bu proje gerçekleşemedi ve 2006’da IMDB veri bankasından bu filmi kaldırdı. 

Şubat 2011’e geldiğimizde Terry Jones ve Gavin Scott’ın senaryoyu yazacağı bir televizyon dizisinden bahsedilmeye başlandı. Ve sonunda Mart 2011’de Neil Gaiman kendi web sitesinde projenin varlığını onayladı. IMDB’ye bakılırsa dizi 2013’de yayına girecek.  

Kıyamet gününü anlatan bu fantastik komedi için, ilk önce 2012’deki kıyamet senaryosunu atlatmamız gerekmesi de, kaderin bizlere bir oyunu olsa gerek.
Ayca Ozbay

birdizihaber baş editörü

Önceki Yazı

American Horror Story 2. Sezon | Spoiler

Sonraki Yazı

Game of Thrones 2. Sezon Yapım Aşaması | Haber