Touch | Tanıtım

2010 yılında biten 24 dizisiyle akıllarımıza işlenen Kiefer Sutherland’in televizyonlara dönüşü önümüzdeki sene şimdiden çok konuşulmaya başlanan Touch dizisiyle olacak. Dizinin kadrosu iki güçlü ismi barındırıyor. Birisi Kiefer Sutherland diğeri ise Cehennem Silahı ile hafızalarda yer edinmiş olan ünlü aktör Danny Glover. Birkaç gün önce yayınlanan takvim ile ne zaman başlayacağı da açıklık buldu. Programa göre daha önce 19 Mart’ta yayınlanacağı söylenen pilot bölüm 25 Ocak’ta ekranlara gelecek. İkinci bölüm ise 19 Mart’ta yayınlanacak. Beni tek korkutan yanı FOX’da yayınlanacak olması. İlk etapta 13 bölüm siparişi verilen dizinin senaristi de Heroes’dan tanıdığımız Emmy adaylığı da bulunan Tim Kring.
Dizinin konusu Baba Martin Bohm (Kiefer Sutherland)’un, 11 yaşındaki otistik çocuğu Jake (David Mazouz)’in gelecekte olacak olan olayları öngörmesini keşfetmesiyle ortaya çıkıyor. Evrendeki herkesin birbirine bir şekilde bağlı olduğu fikrinin öne çıkarılması yeni bir şey değil aslında. Daha önce Lost’ta çok yoğun bir biçimde karşımıza çıkan bağlar/bağlantılar bu dizide daha derinden hissettirilecek gibi görünüyor.

Danny Glover da Arthur DeWitt adlı profesör rolüyle karşımıza çıkacak. Sayılarla ilgili hediyeleri sahiplenen çocuklar konusunda uzman olan profesör ile babanın yolları bir yerde kesişecek. Sayılar konusu yine açılacak diyerek yazımı burada bitiriyorum. Dizi yayın hayatına başladıktan sonra daha ayrıntılı yazılarla buluşmak dileğiyle.

Aşkın Altun

Önceki Yazı

Fox 2012 Kış Takvimi | Haber

Sonraki Yazı

The Lobotomist | Tanıtım