Cougar Town Sönük Başladı | Haber

Bu sezonun en çok konuşan dizilerinden bir tanesi daha start aldı. Courtney Cox’ın televizyona dönüşü olarak 2010’da başlayab Cougar Town başarılı geçen ilk sezonun ardından ikinci sezon onayını çok rahat almıştı. Yine ikinci sezon orta seviyelerde geçiren dizi Courtney Cox ve Friends hayranlarını ekrana kitlemeyi başarmıştı. 2011-2012 sezonu ise Cougar Town için sorunlu başladı. Yeni dizilerin havasıyla sonbahar takviminde yer alamayan dizinin iptal olduğu söylentileri çıkmaya başlamışken üzerine gelen kış takviminde de yer almaması herkesi çileden çıkarmıştı. ABC’nin yerine başlattığı Work It dizisinin başarısızlığını ardından ise ABC müjdeyi verdi ve Cougar Town’ın Şubat’ta başlayacağını duyurdu. Biz de dizinin döneceği müjdesini vermiştik.

Work It’nin iki bölümde iptalinin hemen ardından Cougar Town hızlı bir şekilde dönüş yaptı. 14 Şubatta yayınlanan üçüncü sezon premiere’i ile sevenlerine merhaba dedi. Dizinin tamamen Courtney Cox üzerinden geçmesi ilk sezonlarda eleştiri alsa da Courtney’in üstün oyunculuğu ile tutunmayı başarmıştı. Tam 9 ay gecikmeli gelen üçüncü sezonunun reytingleri merakla beklenirken büyük hayal kırıklığı yaşandı. Büyük bir kesim bu kadar beklentinin ve reklamın üzerine güzel dönüş yapacağını düşünüyordu ancak dün gelen reytinglerle ise küçük çapta bir sarsıntı yaşandı.
Dizi geçtiğimiz sezondan daha kötü bir şekilde dönüş yaptı. Özellikle premiere reytingleri her zaman daha fazla olan dizinin bu sezon ki reytingi kariyerinin en düşüğü oldu. Dizi Glee ve NCIS gibi iddialı yapımlar devam ederken ve last man standing dizinin hemen ardından yayına girdi. Bu olumsuzluklarla birlikte 1.8 izlenme oranı ve 4 milyon izleyici oranında kaldı.

Dizi ilerleyen bölümlerde aşama kaydedemezse sezon onay alabilmesi çok zor gözüküyor. Özellikle bu sezon yeni başlayan dizilerinde başarı yakalayan ABC’nin bu seviyede reyting alan bir diziyi elinde tutacağını düşünmüyor. Tabii ki biz Cortney Cox severler dizinin devam etmesini can-ı gönülden istesekte amerikan halkının da biraz istemesi gerekiyor.

Kamil Akar

Önceki Yazı

Sezonun Yılan Hikayesi: Community | Haber

Sonraki Yazı

Dizi Haber | Yeni Ekip Arkadaşları