Dizi Haber | Yeni Ekip Arkadaşları

5 Ocak 2010’da twitter’da başladığımız ve 7 Kasım 2011’den bu yana da birdizihaber domain adresinde ikamet ettiğimiz yolculuğumuz tam gaz devam ediyor. Geçtiğimiz Kasım ayında oluşturduğumuz 13 kişilik ekip aradan 3 ay geçtikten sonra 9 kişiye düşmüş bulunmakta. Her gün bir ve daha fazla yazı hedefi ile çıktığımız yolda yazarlarımızın reel hayatları nedeniyle bu hedefte sapmalar başladığını ve yeni ekip arkadaşlarına ihtiyacımız olduğu konusunda hemfikir olduk. Kasım ayında yaptığımız yazar alımında yaşadığımız sorunlardan yola çıkarak bu sefer daha düzenli bir sistem işletmeye karar verdik.

Eğer sen de dizi izliyor ve izlediğini yorumlamayı seviyorsan aramızda yerin hazır. Tamamen amatörce yaptığımız bu işte yeni yüzler görmek hepimizi mutlu edecek. Aşağıda muhtemel aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz. Yine aşağıda belirtilen örnekteki gibi bir başvuru mailini bizlere ulaştırdığınızda ekibe alınacak 4-5  kişiyi mevcut ekipteki yazar arkadaşlar karar verecek.

Başvurudan önce bilinmesi gereken çok az madde var. Bunlar şöyle;

-Sistem nasıl işliyor? 
Dizi Haber ekibinde bulunan 7 arkadaşımız haftanın her günü için bir yazı çizelgesine bağlı olarak yazı hazırlıyor. Ekstra yazmak istediği gün yazı yazmakta tabii ki özgür. 


-Ne tür yazılar yazmak gerekiyor?
Her yazar istediği tarzda yazı yazabiliyor. İster tanıtım yapıyor, ister nostalji. İsterse kendi üslubuna güvenip dizileri yorumluyor, ister sadece haber yazıyor.


-Yazılarda ne gibi şartlar aranıyor?
Yazarların yazılarında Türkçe ve imla kurallarının yanında konu bütünlü şartları haricinde bir şart aranmıyor. Tabii ki dizi üzerine olması gerektiğini söylemek istemiyorum bile.


-Ekip nasıl haberleşiyor, kim ne yazacağını nasıl biliyor.
Ekip üyeleri facebook üzerinde kurulu olan “Dizi Haber Ekibi” isimli grupta haberleşme ihtiyaçlarını karşılıyor, düzenli aralıklarla toplantılar yapıp yeni fikirleri tartışıyor. Yazacağı yazıyı da grup üzerinde belirttiğinde aynı yazıyı birden fazla kişinin yazmasının önüne geçiliyor.

Bu basit yollardan geçen yazı, “Dizi Haber” bünyesinde yayına giriyor. Aynı yazı bağlantılı olarak “ekşi blog” adresinde de yayına giriyor.

Sizler de Dizi izler yorumlarım diyorsanız Dizi Haber ekibinde sizin de yeriniz var.

Başvuru nasıl yapılır;
yabanci.dizi.haberleri@gmail.com adresine atacağınız bir mail ile başvuru yapabilirsiniz. Başvuru örneği aşağıdaki gibidir.

Ad Soyad:
Yaş:
Kısa bir tanıtım:
Kişisel olarak izleyip en beğendiğim üç dizi:
Örnek verebileceği kişisel bir sayfa(Blog, twitter v.b.):

Bu bilgileri yabanci.dizi.haberleri@gmail.com adresine ilettiğinizde hemen sizinle iletişime geçeceğiz.

Şimdiden Hoşgeldin aramıza.

Kamil Akar

Önceki Yazı

Cougar Town Sönük Başladı | Haber

Sonraki Yazı

BAFTA Ödülleri Sahiplerini Buldu | Haber