Terra Nova İptal Edildi | Haber

13 Bölümlük ilk sezonu ile beklentilerin çok altında kalan Terra Nova iptal edildi. Fox’un başarısız geçen sezonunun en büyük hayal kırıklıklarından birisi olan Terra Nova konusunda kanal yönetimi sonunda kararını verdi. Daha önce Terra Nova’nın Geleceği Ne Durumda? adlı haberi sizlerle paylaşmıştık.

Maliyeti ve konusu itibariyle başlamadan önce çok konuşulan ve merakla beklenen dizi ilk bölümünden itibaren hayal kırıklığı yaratmış ve izleyiciyi kendisinden uzaklaştırmıştı. Reyting olarak beklenti itibariyle düşük kalsa da ortalama bir drama dizisinden iyiydi ancak bu diziyi kurtarmaya yetmedi. 13 bölümlük ilk sezonu ortalama 7 milyon izleyici toplayan Terra Nova’nın iptali diğer iptale yakın diziler Alcatraz, The Finder ve Fringe için de sevindiri oldu. Özellikle Alcatraz’ın iptale çok yakın olması Fringe hayranlarını mutlu ediyor.

Her iptal haberinden sonra çıkan “başka kanalda devam eder” efsanesi Terra Nova’da da başladı. Hatta bu sefer bunu söyleyen dizi oyuncularından Jason O’Mara. Jason O’Mara Twitter’dan yaptığı açıklamada “Diziyi farklı yayıncılarla devam ettirmeye çalışacağız” dedi. Ancak hepimizin bildiği gibi kimse başarısız bir yapımı transfer etmek istemez. Özellikle bu Terra Nova gibi yüksek maliyetli bir diziyse.

Kısaca Terra Nova’nın akıcı olmayan senaryosu, pembe dizi tarzında bilim kurgusu ve başarısız oyunculukarıyla hatırlayacağız. Dizi mezarlığında parlayan bir yıldızı olacaktır.

Kamil Akar

Önceki Yazı

Mad Men – 5. Sezon Yeni Teaser – ‘Don Is Back’ | Haber

Sonraki Yazı

Medium | Nostalji