The New Normal | Tanıtım

NBC’nin yeni sezon için onay verdiği dizilerden birisi olan The Newnormal NBC tarafından tanıtılmaya başlandı.  Yeni sezon dizileri arasından en çok tanıtım haberi ve videosu yayınlanan dizi olma özelliği taşıyan Newnormal NBC’nin yeni sezondan en çok güvendiği yapımlardan birisi olduğunu açıkça belli ediyor.

Amerikan toplumunun farklıya her zaman sempatisi olmuştur. Bunu da show business bolca kullanır. En güzel örneği son yıllarda çok tutan Mike & Molly’de görebiliriz. Tamemen şişman esprileri ana konulu dizi 2 sezondur tam gaz devam ediyor. Bu örneği kesinlikle M&M kötü olduğu için vermedim. Aksine severek takip ettiğim dizilerdedir. Bu örnek gibi onlarcası var bu sektörde. Özellikle ödül törenleride sıkça gözüken afrikan american, obez ve gay bireylerin ödülleri toplaması bu tartışmayı sıkça gündeme getirir. İşte bu tartışmanın en çok konuşulacağı dönemlerden birisi de kesinlikle Newnormal’ın yayın dönemi olacak. Zira dizi başlamadan bu tartışmalar başladı.

Dizinin konusu bir eş cinsel bir çiftin bebek istemesi ve onlara sorgusuz sualsiz yardım etmek isteyen taşıyıcı anne üzerine kurulu. Toplumsal yargıları, yaptıkları işin normalliğini ve absütlük öğeleriyle hem komik hem de düşündürücü bir dizi olma yolunda emin adımlarla gidiyor. Özellikle her toplumda var olan eş cinsel birlikteliğin, evliliğin ve eş cinsel çiftlerin çocuk büyütmesine karşı var olan ön yargıları kırmak adına çok anlamlı bir yapım.
Dizinin 3 ana karakterini Andrew Rannells, Justin Bartha ve Georgia King canlandıracak. Andrew genellikle ses sanatçısı kimliği ile karşımıza çıktı şimdiye kadar. Onlarca animasyon seslendirmesinin yanında ses sanatçılığı da yapmış. Şimdiye kadar uzun metrajlı bir dizide yer almamıştı. Justin Bartha ise televizyona küsmüş bir sinemacı olarak tanınıyor amerika’da. 2006’da iptal olan Teachers’ın ardından ilk defa televizyon ekranlarında boy gösterecek. Justin’i özellikle Hangover serisinden tanıyacaksınız. Dizinin diğer başrol oyuncusu olan Georgia King ise bir ingiliz olarak ilk defa bir Amerikan dizisinde oynayacak. Daha öncesinde İngiliz televizyonlarında birden fazla dizide rol alsa da Amerikan televizyonunda ilk defa izleyeceğiz kendisini.

Hikayemiz NBC’nin bu sezon için en güvendiği dizilerden demiştik. Nasıl güvenmesin ki? Senarist koltuğunda Glee’den tanıtığımız Ryan Murphy ve Allison Adler var. Özellike Ryan Murphy’nin neye eline atsa tutması televizyonun dahi çocuğu yaptı kendisini. NBC’de Ryan Murphy’ye güvenerek bu sezonun en iddialı dizisine onayı vermiş durumda. Aile ve toplum olaylarına çok güzel değinen Murphy bu dizide zirve yapacak gibi duruyor. Glee izlerken bile topluma onlarca mesaj veren zeki senarist böyle ucu açık bir yapımda neler yapabilir siz düşünün. Bu arada Glee demişken dizide Glee’de yüzme koçu olarak bu sezon tanıdığımız Roz Washington yani NeNe Leakes‘te yer alıyor.

Böyle güzel ve sempatik bir kadro ve tüm dikkatleri üzerine çeken bir senaryo ile  Ryan Murphy şansı birleşince ortaya güzel bir şey çıkmaması imkansız gibi. Kendi adıma yeni sezonda en çok merak ettiğim dizilerden birisi olmasıyla birlikte 30 Rock, Community ve Smash ile birlikte önümüzdeki sezon NBC’nin “Amiral gemisi” dediğimiz kavram eksikliğini giderecek gibi. Tabii ki buna yeni Office’i ne kadar ekleyebiliriz karar veremedim.

Dizi şimdiye kadar iki adet Trailer yayınladı. Biz de bunları sizin için Türkçe Altyazılı olarak hazırladık. Altta önce Trailerlar’ı izleyip ardından NBC’nin yeni sezon takvimini inceleyebilirsiniz.

Trailer #1

Trailer #2

NBC’nin yeni sezon için takvimini tamamladı ve onay verdiği dizileri açıkladı. Bu bağlamda ilk olarak The Newnormal yanında Matthew Perry’nin başrolü olduğu Go On ve Chicago Fire dizileri ilk olarak yayınlanacak diziler. Midseason’da ise başlayacak yeni diziler ise1600 Penn, Hannibal Infamous Next Caller ve Save Me olacak. Kanalın kendi sitesinde yayımladığı yeni sezon takvimini aşağından inceleyebilirsiniz. Ben de her hafta bu yeni dizileri sizler için tanıtmaya devam edeceğim.

(Resmin üzerine tıklayarak tam halini görebilirsiniz)

Kamil Akar

Önceki Yazı

Dollhouse | Nostalji

Sonraki Yazı

Episodes | Tanıtım