Baby Daddy | Tanıtım

Yaz sezonları genelde alternatif diziler herkese keyif veren yapımlardır. Alternatif denildiğinde de aklıma gelen ilk kanal ABC Family’dir. Aslında takip problemi ve dizilere verdiği saçma aralar nedeniyle son zamanlarda kanaldan uzaklaşsam da yaz aylarında alternatif ararken yine karşıma bolca yapımla çıktılar. Şu yazıda yeni başlayacak dizileri hakkında küçük bilgiler vermiştik. Haziran ayında tam 2 dizi ile yaz ayına renk katmaya başladı ABC Family. Bu dizilerden daha çok ilgimi çeken Baby Daddy’nin pilotunu izleme şansınız buldum.

Beklentim komedi unsurlarının ağırlıkta olduğu “tam bir komedi” dizisiydi. Dizi ise daha duygusal yanı ağır olan ve sağlam karakterlere sahip bir dizi çıktı.
Dizinin konusu; İki kardeş olan Ben ve Danny’nin Ben’in evinde yaşamya başlaması ile başlıyor. Ben evini kardeşi ve arkadaşı Tucker’a açtığı gün her şeyin yolunda gideceği ve harika zamanlar geçireceklerini ümit ederken acı acı çalan kapı zili her şeyi mahvediyor. Kapıyı açtıklarında karşılarında hiç beklemedikleri bir sürpriz ile karşılaşıyorlar. Bu sürprizin adı Emma.

Üç kafadar kapıyı açtıkları anda hayatları değişiyor. Kapıda buldukları bebek Ben’in son kız arkadaşından “doğum kontrol” aksaklığı nedeniyle doğan sürpriz bebeği. Anne ise bebekle birlikte bir not bırakıp “zamana ihtiyacım var” diyerek tüm sorumluluğu Ben ve arkadaşlarına atıyor. İşte dizi tam bundan sonra başlıyor. Ben, Tucker ve Danny kendilerini bir çıkmazda bulup çocukluk arkadaşları Riley’i olaya dahil ediyorlar. Riley ise büyük değişim göstermiş bir eski arkadaş. Ben’in Riley’i en son gördüğünde şişman ve başarısız birisiyken şimdilerde güzel ve başarılı birisine dönüşmüş. Riley’in kadın elinin diziye değmesi ile komiklik öğeleri ve babalığın güzel zorlukları ile kendinizi dizinin içinde buluyorsunuz.
Başta da dediğim gibi kahkahalar atmak istiyorsanız hayal kırıklığına uğrarsınız. Ama izlerken kendinizi Ben’in yerine koyup izlerseniz duygusal bir tat bırakabilir damakta. Yaz aylarında kimseyi yormayan ve eğlenceli bir dizi izlemek isterseniz Baby Daddy tam size göre.
Dizi oyuncularından Ben yani  Jean-Luc Bilodeau  No Ordinary Family ve Kyle XY dizilerinden hatırlıyorız. Yan rollerdeki Danny yani Derek Theler ise 90210 ve The Middle gibi dizilerde küçük rollerde izlemiştik. Derek özellikle bolca ABC Family yapımı işte boy gösterdi. Dizinin en sempatik karakteri Tucker(Tahj Mowry) ise şimdiye kadar gençlik yapımları ve animelerde seslendirme yapmıştı. Ayrıca Desperate Housewives’ta bir bölüm oynamışlığı varmış. Dizinin kadın kontenjanını dolduran Riley(Chelsea Kane)’i One Tree Hill’den tanıyoruz. Yine Chelsea’de bolca ABC Family gençlik projelerinde adı var. Dizi genel olarak genç ve dinamik bir ekipten oluşuyor. Ben ve Danny’nin annesi rolünde Melissa Peterman ile bu yaş ortalaması tam kıvamını buluyor.
Dizimizi bebeği olan Emma’yı ise ilk iki bölümde farklı iki bebek oyuncu hayat verdi. Yasal olarak bebeklerin çalışması için çok iyi bir ortam olmayan dizi setinde bir bebeğin uzun süre kalması yasak olduğundan henüz ilk iki bölümde iki farklı bebek vardı. Tam ne kadar süre dizide oynayabiliyorlar bilmiyorum ama zaman aralığı çok kısıtlı olsa gerek. Diziyi izleyen herkes ilk 10 dakikasında sadece bebeğin ne kadar zorlandığını çok  net görebilir. Zira erkeklerin bebek bakımından ne kadar uzak olduğunun anlatılma sahneleri gayet zor sahnelerdi bebek için. Bebek olayında sorun yaşamazlarsa bu yaz için en az 13 bölüm garanti yayımlanacak dizi. Bundan sonrası ise tamamen ABC Family’e kalmış.
Sizi sıkmadan eğlendirebilecek bir dizi için Baby Daddy’e bir şans vermenizi önererek dizi trailer’ı ile veda ediyorum.

Kamil Akar

Önceki Yazı

CBS Sonbahar Takvimi | Haber

Sonraki Yazı

Hell On Wheels 2. Sezon | Haber