Şimdi Neredeler ? – Cheers | Oyuncular

  Soundtrack yazı dizimizden sonra uzun soluklu ikinci yazı dizimizle karşınızdayız. Dizi Haber ekibi ve dizi severler olarak yıllardır izlediğimiz dizilerin oyuncuları, onları tanıdığımız projelerinden sonra neler yaptı, nerelerde gördük diye merak ediyorduk ve bizim gibi birçok kişinin olduğunu düşünüp bunu yazı dizisine dönüştürmeye karar verdik ve yıllar önce izlediğimiz dizilerin yıldızları Şimdi Neredeler ? diye sorduk. Yazı dizimize 80lerin popüler dizisi ve komedi dünyasının başyapıtlarından olan Cheers ile başlıyoruz.

Cheers 1982
 
Boston’da Cheers adlı bir barda çalışanların ve müşterilerinin hayatını anlatan dizi 11 sezon devam etti ve televizyon tarihine adını altın harflerle yazdı.
[divider]

Nicholas Colasanto : Dizinin ilk üç sezonunda 80 bölüm boyunca bizlerle olan Colasanto’nun ne yazık ki Cheers son işi oldu. 1985 yılında aramızdan ayrılan oyuncu dizide Ernie ‘ Coach ‘ Pantusso karakteri ile karşımıza çıktı.

.

[divider]

Ted Danson :  Sam Malone karakterini oynayan oyuncu 11 sezon boyunca dizinin başrol karakterlerinden biri olarak karşımıza çıktı. 1993 yılında dizi bittikten sonra bir çok filmde rol alan Danson, 1998 yılında başka bir fenomen dizi Becker’ın başrolünü aldı. 6 sezon süren diziden sonra halen devam eden dizilerden Curb Your Enthusiasm’da  13 bölüm ve Damages’de 23 bölüm yer aldı. 2009 yılında başka bir komedi dizisi Bored to Death’in kadrosuna girdi. 2011 yılında ise CSI : Crime SceneInvestigation’da 20 bölüm yer aldı.
.
.
.
.
.
[divider]
Rhea Perlman : Cheers’da Carla Tortelli karakteri ile karşımıza çıkan oyuncu, dizi bittikten sonra başarısını devam ettiremedi. 1996 yılında komedi filmi Matilda’da ve Pearl adlı komedi dizisinde başrolde oynadı.  Dizi ilk sezonun ardında iptal edildi. Bir çok diziye konuk oyuncu olarak katıldı. En son Hot in Cleveland dizisinde Jacki karakterini oynadı.
[divider]
John Ratzenberg : Cliff Clavin karakteri ile akıllarımızda yer eden oyuncu, diziden sonra daha çok seslendirme yaptı.  Animasyon filmleri Toy Story’de Hamm karakterini, Finding Nemo’da Fish School karakterini, The Incredibles’da Underminer karakterini, Cars’da Mack karakterini, Ratatouille’de Mustafa karakterini, WALL-E’de John karakterini ve UP’ta Construction Foreman Tom karakterini seslendirdi.
[divider]
 
George Wendt :  Cheers’da Norm Peterson karakteri ile karşımıza çıkan Wendt, Rhea Perlman gibi diziden sonra ekranlarda tutunamayan isimlerden. Sabrina, the Teenage Witch ve Saturday NightLive’a 6 bölüm konuk oyuncu olarak katıldı.  En son 2011 yılında Hot in Cleveland dizisinde Yoder karakterini ve Harry’s Law’da Franklin karakterini canlandırdı.
Kelsey Grammer : Cheers’da Dr. Frasier Crane karakterini canlandırdı. Diziden sonra kendi karakteri Frasier üzerinden spin-off yapıldı ve 11 sezon boyunca Frasier karakterini canlandırmaya devam etti. 2007 yılında Back to You ve 2009 yılında Hank dizilerinin başrolünü ve yapımcılığını üstlendi ancak iki dizide ilk sezonlarının ardından iptal edildi.  2011 yılında ise bir drama ile sevenlerinin karşısına çıktı. İkinci sezonu Ağustos’da başlayacak Boss’un başrolünde ve yapımcı koltuğunda Kelsey Grammer var.
[divider]
Woody Harrelson : Diziye üçüncü sezonunda Woody Boyd karakteri ile katılan Harrelson, dizi bittikten sonra sinema dünyasına geçiş yaptı ve 1994 yılında Natural Born Killers filmiyle başarısını taçlandırdı. 2001 yılında Will & Grace dizisinde 7 bölüm yer aldı. Hollywood’un en başarılı aktörlerinden biri olan Harrelson, yeni sezonda TV ekranlarına dönmeye hazırlanıyor. True Detective adlı dizide Matthew McConaughey ile kamera karşısına geçecek.
[divider]
Kirstie Alley : Diziye beşinci sezonunda Rebecca Howe karakteri ile katılan Alley, dizi devam ederken komedi filmi Look Who’s Talking (Bak Şu Konuşana) ‘da yer aldı. Dizinin bitişinden sonra 1997 yılında NBC’nin dizisi Veronica’s Closet‘te başrolde yer aldı. Dizi, 3. sezonun ardından düşük reytingleri yüzünden iptal edildi. Alley, bu diziden sonra daha çok televizyon filmlerinde yer aldı.
[divider]
Shelley Long : Dizide Diane Chamber karakterini canlandırdı. Bütün sezonlarda yer alsa da her bölümde gözükmedi. Diziden sonra belirli bir işiyle gözümüze takılmasa da bir çok filmde ve dizide yer aldı. En son Modern Family dizisinde Claire ve Mitchell’in annesi olarak karşımıza çıktı.

dcimen

Önceki Yazı

Dexter 7. Sezon Teaser | Haber

Sonraki Yazı

True Blood S05E04 | Analiz