The Big C ile Bir Sezon Daha | Haber

Geçtiğimiz günlerde 3. sezon finalini yapan kara komedi The Big C uzun zamandır beklediği haberi aldı. Dizi son Showtime iptallerinden(son sezonu olacak açıklamaları) sonra (weeds, dexter) The Big C hayranlarını da korku kaplamıştı. Haber siteleri Showtime’ın Dexter ve Weeds’e yaptığı gibi yayımlanmakta olan sezonu için “bu sezon son sezon” açıklaması yapacak bile demişti.

Uzun bir bekleyişten sonra Showtime’dan gerekli açıklama yapıldı ancak yapılan bu açıklama Showtime’dan beklenen “Bu sezon son sezon” açıklamasını tam olmasa da doğrular nitelikteydi. Çünkü dizi yeni sezon onayını alsa da 4. sezonunun son sezonu olacağı duyruldu.

4. Sezon ise beklenenden biraz daha farklı geçecek. Normalde yarım saatlik bölümlerle 10 ve üzeri bölümler yayınlanan The Big C için kanal önümüzdeki sezon için sadece 4 bölüm sipariş verdi. Ancak bu bölümler 1’er saatten oluşacak. Güçlü bir veda hazırlayan kanalın bu stratejisi yeni projelere zaman ve yer açmak için olduğu şimdiden konuşuluyor.

Geçtiğimiz günlerde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Showtime yetkilisi David Nevins  “The Big C başladığı günden bu günden bu yana özgün hali ve izleyici saran yapısıyla en güvendiğimiz yapımlarımızdan birisiyidi, bu güzel yapıma böyle güzel bir final hazırlandığı için memnunuz” açıklaması yaptı. Showtime’ın bu kararında dizi yapımcılarının “3. sezon finali dizi finali değil, daha elimizde 1 sezonluk daha malzeme var” açıklamasının etkili olduğu konuşuluyor.

Geçtiğimiz sezon her ilk iki sezondan daha fazla izlenmesine rağmen kanal tarafından beklenen sıçramayı yapmaması nedeniyle hedef haline gelmişti. Hatta geçtiğimiz sezonlarda dizideki Cathy karakteriyle çeşitli ödüllere ve emmy adaylığına layık görülen Laura Linney bile önümüzdeki sezonda başka projeler için çeşitli görüşmeler yaptığını açıklıkla ifade etmişti.

Showtime bu haberle birlikte dizilerini bitirmeye devam ettiğinin ve edeceğinin sinyallerini vermeye devam ediyor. Daha önce Weeds’i bu sezon sonunda final yapacağını ve Dexter’ın 8. sezon sonunda finalini duyurmuştu. Yine bir diğer başarılı yapımı Borgias için de 4. sezonun final sezonu olacağı dedikoduları dönmeye devam ediyor.

The Big C üstün Darlene Hunt‘ın üstün başarısıyla harika bir 3 sezon geçirdi ve erken gelen 4. sezonun final olacağı haberi ile bizlere güzel bir final izleteceğinden şüphemiz yok. Cathy’nin sonunu hepimiz büyük bir merakla izliyor olacağız.

Kamil Akar

Önceki Yazı

Jason Segel | Profil

Sonraki Yazı

Breaking Bad S05E04 | Yakın Takip