The Killing’in Geri Dönme İhtimali | Haber

Her iptal olan Amerikan dizisinin ardından çoğunluğu sevenleri tarafından olmak üzere “Dizimiz başka kanalda geri dönecek” haberi çıkmıştır ve çıkmaya devam etmektedir. İşin aslında ise hiç bir kanal iptal olan ve başarısız bir projeyi devam ettirmek istemez. Şimdiye kadar tabii ki bunun alternatiflerini gördük ancak büyük çaplı bir yatırım ile geri dönen bir dizi hatırlamıyorum. Yani genelde iptal olan diziler dizi mezarlığında sonsuza kadar kalır.

The Killing son 2 sezondur AMC’in en sevilen dramalarından birisi olmuştu. Danimarka yapımı Forbrydelsen’ın uyarması olarak Amerika’ya, doğru orantılı olarakta dünyaya açılan dizi, başarılı geçen 2 sezon sonrasında ana hikayenin bitmesiyle sona ermişti. Kanal da diziyi zirvede bitirip ikinci sezon sonrası iptal kararını duyurdu. Bunun üstüne az önce bahsettiğim haberler hemen gündeme geldi. Ancak bu sefer garip bir durum vardı. O da dizinin yapımcısı olan Fox Television Studios yetkililerinin seriden vazgeçmedikleri ve diziyi ayakta tutmak için alternatif yollar arayacaklarını açıklamalarıydı. Bu açıklamaların ardından dahi mantıklı düşünen kimse dizinin devam edeceğine ihtimal vermedi. Ancak son günlerde yaşanan gelişmeler The Killing hayranlarını hareketlendirmeye yetti. Tabii ki bu süreçte her dizide olduğu gibi Killing’de de kurtarma operasyonları yapıldı ve Save Killing projeleri baş gösterdi.

Online yayıncılığın en başarılı temsilcisi olan Netflix, The Killing’in 3. sezonu ile ciddi ciddi ilgilendiği ve sipariş vermeye hazırlandığı konuşuluyor. Netflix yaklaşık 30 milyon kullanıcısı ile online yayıncılık pazarının yaratıcısı ve lideri konumunda. Kurum son yıllarda yaptığı atakları ile gündeme gelmeye devam ediyor. Kurum en son büyük bir sürpriz ile gelmiş geçmiş en iyi komedilerden olarak görülen Arrested Development’ın yeni bölümlerini yayınlayacağını duyurmuştu. Bu gibi atakları görmeye alışmamız da bolca hatırlatılmıştı.
Netflix yetkilileri The Killing ile ciddi olarak ilgilendiklerini ve Fox Television Studios ile görüşmelerin sürdüğünü resmi olmayan kaynaklarla duyursa da son yıllarda iptal olan Terra Nova ve Alcatraz gibi diziler için de görüşmeler başlatmış ancak başarısız olunmuştu.

Bu iki olumlu ve olumsuz örneği yan yana koyduğumuzda The Killing’in devam etme ihtimali %50 diyebiliriz. Senaristler de dizinin yeni sezonunun hazır olduğunu hatırlattığı şu günlerde Netflix’ten güzel bir haber alabiliriz ancak yine de hatırlatmak isterim ki Netflix’e pek ümit bağlamamak gerekir.

Kamil Akar

Önceki Yazı

"AH SEATTLE SEN NE GÜZEL ŞEHİRSİN!" dedi Fraiser. | güzelleme

Sonraki Yazı

Suits Yaz Sezon Finali I Analiz