David Fincher’dan Politik Drama: House of Cards | Tanıtım

kevin-spacey-in-house-of-cards_420

Daha önce gelecek dizilere kısa bir bakışta adı geçen Netflix’in orjinal dizisi House of Cards geçtiğimiz salı yayınlanan posteri ve açıklanan yayın günü sonrası gün saymaya başladı. Bu yazıda diziyle ilgili bilgiler okuyacaksınız. 

BCC’nin aynı isimli dizisinin adaptasyonu olacak diziyi  Beau Willimon (The Ides of March) ve Eric Roth (Forrest Gump) kaleme aldılar, ve başrolde  ünlü aktör Kevin Spacey bulunuyor. Spacey’in karakteri “siyasetçinin siyasetçisi – usta, aldatıcı, karizmatik ve acısamız” olarak tasvirlenmiş. Başarısı kendisi ve eşi Claire (Robin Wright)’in tepeye ulaşması ve orada kalmasını hiçbir şeyin durduramayacağı gerçeğinden geliyor.  

Dizinin yönetmeni de oldukça dikkat çekici: Girl with the Dragon Tattoo, The Social Network, Zodiac ve Se7en gibi önemli filmlerin yönetmeni David Fincher. 

Konusu politika ve yansımalarının derinlerine inen “hırs, seks, aşk ve rüşvet” in yer aldığı modern Washington D.C. olarak açıklanan dizinin kadrosu Spacey ve Wright’nin başrolleri ile Kate Mara, Corey Stoll, Kristen Connolly, Michael Kelly ve Sakina Jaffrey’den oluşuyor.
ht_house_of_cards_nt_130211_wg
Fincher dizinin sadece 2 bölümünü yönetmiş, ancak James Foley (Glengarry GlenRoss), Joel Schumacher (Batman & Robin), Charles McDougall (The Office), Carl Franklin (Out of Time) ve Alan Coulter (Boardwalk Empire) 1. sezonun geri kalanını yöneten isimler. Bu yetenekli yönetmenlerin yer aldığı bir yapımın izleyiciyi sağlam bir politik drama olacağı konusunda bağlaması pek muhtemel görünüyor. Spacey ayrıca yardımcı yapımcı olarak projede yer alıyor. Yine Fincher, Willimon, Spacey ve Roth yardımcı yapımcılar arasında.
Netflix 13 bölümün tamamını hemen izle (Kuzey Amerika, Birleşik Krallık, İrlanda, Latin Amerika ve İskaninavya’da mevcut) servisiyle 1 Şubat’ta sunacak.
Netflix’in içeriklerden sorumlusu “Tüm sezonu tek seferde sunma durumu, Netflix’in izleyicilere diziyi nasıl ve ne zaman izlemeleri için tam kontrol veriyor.” diyerek konuya açıklık getirmiş. Arrested Development‘ın da aynı şekilde online sunulacağı sürpriz olmamalı. Bu fikir dinamikleri sarsacak gibi görünüyor.
Eklemek gerekirse bu şekildeki bir sunumda reyting konusunda herhangi bir sorun gözükmüyor ve zaten Netflix çekimleri önümüzdeki ilkbaharda başlayacak olan ikinci sezon siparişini vermiş durumda. Aynı zamanda, dizinin fragmanı da bu senenin sonlarına doğru gelebilir.
House of Cards ile ilgili haber ve görüntüler elimize ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Aşkın Altun

Önceki Yazı

30 Eylül – 5 Ekim 2012 İzlenme Oranları | Reyting

Sonraki Yazı

Televizyon Dünyasından Haberler – 7 Ekim 2012