Dragons: Riders of Berk | Tanıtım

dreamworks-dragons-riders-berk
Cartoon Network’ün bu sene yaz aylarında yayınlamaya başladığı Dreamworks’ün How To Train Your Dragon filminin devamı niteliğindeki animasyon serisi Riders of Berk, doğal olarak filmi kadar başarılı görünmese de çizgi diziler klasmanında farkını hemen belli edecek nitelikte bir yapım.
.
Filmdeki baş kahramanlarımız Hiccup ve dragonumuz Toothless’ın filmde arkadaşlık kurma çabaları ve Berk Vikinglerini kurtarmalarını izlemiştik. Serinin başlangıcında ise filmin devamı olarak Berk halkı ve dragonlar aralarında barış ilan ederler. Fakat dragonlarımız her ne kadar iyiniyetli ve arkadaş canlısı olsalar da yapıları ve mizaçları gereği vikinglerimizin yaşam alanlarına zarar verir, yiyeceklerini bitirir ve bu davranışlarından da kolay kolay ödün vermek istemezler. Bu aşamada Hiccup’ın aklına bir ejderha akademisi kurarak dragonlarımızı eğitme fikri gelir ve arkadaşlarıyla bu işe girişirler. Viking halkı her ne kadar buna istekli olmasa da Hiccup’ın babası Stoick, Hiccup’a destek verir ve olaylar gelişir.
Eğer siz de benim gibi dragon sevdalısıysanız ve animasyona gönül verenlerdenseniz bu seriyi izlemenizi öneririm. İzlerken basit işlenişinden dolayı biraz daha çocuklara yönelik gibi gelse de içinizdeki çocuğun bununla gayet güzel besleneceğini de belirtmeden edemeyeceğim.

Hande Bulut

Önceki Yazı

Fringe Finali | Analiz

Sonraki Yazı

Under the Dome – CBS’ten Stephen King Uyarlaması | Tanıtım