Şimdi Neredeler? That ’70s Show | Oyuncular

1970’lerin Amerika’sını bize en iyi tanıtan yapım That ’70s Show’du. Zamanının en iyi komedilerinden biriydi. 1998-2006 arası yani 8 sezon boyunca devam etti. Ülkemizde de bir süre yayınlandı, böylece biz de büyürken izleyebildik. Şimdi o dizideki oyunculara ne oldu, nerelere geldiler özellikle genç çekirdek kadroya odaklanarak bakalım:

Oyuncu: Topher Grace

Karakter: Eric Forman

“I think we all need to settle down! Just settle down! Who’s yelling! Who is yelling!”

1297230297955236Dizinin çoğu evinde geçen 70’ler genci konumundaydı Eric Forman. Yukarıda aile hayatı, bodrumda ise arkadaş hayatı. 7. sezona kadar bu şekilde başroldeydi,  ben film kariyeri yaparım deyip 8. Sezonda ayrıldı. Dizide bulunmamasına rağmen adı anıldı, finalinde bir göründü. Sonrasında ise Spider Man 3’de örümceğin düşmanı Eddie Brock – Venom rolünde oynadı.  Predators filminde ise bir doktor ve sosyopat olarak Edwin rolündeydi. En son ise 2012 yapımı The Beauty Inside’da görüldü. İlk interaktif Hollywood yapımı olan dizinin konusu ise oldukça hoştu: Alex’in hayatındaki tek anormallik; her gün başka biri olarak uyanması. İnteraktif olmasından dolayı izleyicilerin facebook sayfasında seçmelere katılarak Alex’i oynayabilmeleri büyük bir atılımdı.

Oyuncu: Ashton Kutcher

Karakter: Michael Kelso

“What kind of country is this if you can’t make even one threatening phone call to the President?”

tumblr_ljmi5y3gLc1qzys3bo1_500

Ashton Kutcher’ı bir şekilde duymayanımız pek azdır. Dizi çekimine devam ederken komedi filmi Dude, Where’s my Car (2000) ve bilim-kurgu, gerilim filmi The Butterfly Effect(2004) yapımlarında başrollerdeydi. 2008’de Cameron Diaz ile What Happens in Vegas , 2011’de Natalie Portman ile No Strings Attached gibi pek de başarılı olmayan romantik komedi filmlerindeydi. Bunlar akıllarda kalanlar olsa da bu arada Punk’d şovuyla 2012’ye kadar ünlülere gizli kamera şakası yapıp eğlendi.  Bir yandan da özel hayatıyla, Demi Moore ile evlenmesiyle gündeme oturdu. Sonrasında ise 10. Sezonunu bitiren Two And a Half Man dizisinde Walden Schmidt karakteriyle göründü. 2013’te jOBS filminde ise Steve Jobs’ın hikayesini anlatmak için yine başrolde.

Oyuncu: Mila Kunis

Karakter: Jackie Burkhart

“Look, the sooner you realize I’m a genius the better off we’ll both be.”

tumblr_m8w0qwIEBA1r1h6gro1_500

Mila Kunis de son zamanlarıyla oldukça tanıdık ve başarılı hale gelen bir isim. 1999’dan beri Family Guy’da ailenin kızı Meg Griffin’in sesine can veriyor. Öncesinde Forgetting Sarah Marshall, The Book of Eli gibi birçok yapımda yan rollerde gözüme görünmesine rağmen onu en fazla üne kavuşturan yapım Natalie Portman ile birlikte rol aldığı Black Swan(2010) filmi oldu. 2011’de ise Justin Timberlake ile romantik komedi türündeki Friends with Benefits filmindeydi. 2012’de başarılı görülen, Family Guy’un yönetmeni elinden çıkan komedi filmi Ted ile yine başroldeydi. Ve en son 2013’te bir klasik uyarlaması Oz the Great and Powerful’da batının kötü cadısı Theodora rolünde.

Oyuncu: Laura Prepon

Karakter: Donna Pinciotti

“Donna: Eric, relax. We’ve lived next door to each other forever. You could’ve had me when I was four.

Eric: Really? And there I was all day long on the hippity hop.”

tumblr_lzu037v3sZ1qeaiedo1_500

Komşu kızı ve Eric’in sevgilisi olarak tanıdığımız Donna Pinciotti, 2007’de ABC’nin 2 sezon süren drama serisi October Road’daydı. Ardından bazı yapımlara konuk oyuncu olarak katıldı ki bunların arasında How I Met Your Mother da var. En son ise NBC’nin 2012’de tek sezon sürebilmiş komedisi Are You There, Chelsea?’ de başroldeydi. Bu sene ise onunla Netflix projesi ve bir kitap uyarlaması olan, kadın hapishanesinde geçirilen bir yılı konu alacağı bilinen Orange Is the New Black yapımında karşılaşacağız.

Oyuncu: Danny Masterson

Karakter: Steven Hyde

“They wanna kill rock ‘n roll because they know it makes us horny, man!”

mrgolightly.tumblr

70’lerin giyim modası ve takmaz gencini en fazla yansıtan karakter rolündeki Steven Hyde, dizinin ardından profesyonel dj’lik yaptı, birkaç restoran satın aldı ve ünlülerin poker oyunlarına ev sahipliği yaptı. Ardından Raising Hope ve White Collar gibi bilinen dizilerde yan rollerdeydi. Ancak en son yer aldığı yapımla şimdilik şansı düştü gibi duruyor.  2012’de başlayan ve devam eden komedi dizisi Men At Work iyi eleştiriler almadı. Dizi, Sex and the City’nin erkeklerin başrolde oldukları başarısız bir kopyası olarak görüldü.

Oyuncu: Wilmer Valderrama

Karakter: Fez

“Everyday I am here with my heart on my sleeve, hoping for friendship. And acceptance. And what do I get? Abandonment. Loneliness. When is it Fez’s turn? Where is my whore?!”

tumblr_mgi3phr6VX1qfiz9bo1_1280

Bir değişim öğrencisi olan ancak hangi ülkeden olduğunu bir öğrenemediğimiz Fez rolündeki Wilmer Valderrama, bir ara işinden ziyade Lindsay Lohan gibi ünlülerle ilişkileriyle gündeme geldi. 2012’de ise hem Awake dizisinde hem de Raising Hope’da yer aldı. Bu sene ise henüz yapım aşaması tamamlanmış School Dance filminde yer alacak. Bunun dışındaysa müzik kariyerine başladı ve Calavena adıyla yeni bir moda markası yarattı.

Damla Sertbarut

Önceki Yazı

Being Human (ABD) | Tanıtım

Sonraki Yazı

Kanal Kanal Onay-İptal Tabloları | Son Durum