Hannibal 2. Sezon Onayını Aldı | Haber

0404F_HannibalMadsMikk_70p1

NBC geçtiğimiz haftalarda  sürüyle dizisini iptal edip, Hannibal için biraz daha beklemeyi uygun görmüştü. Bu bekleme sürecinde , diğer kanalların da Hannibal’ın yeni sezonuna ilgi göstermesi NBC’yi tetiklemiş olacak ki, düşük ratinglere rağmen seriye yeni sezon onayını verdiler.  Hannibal, yeni sezon onayı alan tüm major kanal dizileri arasında ratingi en düşük olan yapım. Böylece dizinin rating ile değil, izleyicinin yorumları ve diğer kanalların seriye olan ilgisiyle sezon onayını aldığını söylemek pek de yanlış olmayacak.

[box type=”info” align=”aligncenter” ]NBC yayın müdürü Jennifer Salke : Bu yoğun içerikli , ilgi uyandıran , zengin öğelerle dolu diziye onay vermekten gurur duyuyoruz.  Bu serinin daha anlatacak bir sürü güzel hikayesi var. [/box]

Serinin ilk sezonu gibi yeni sezonu da 13 bölüm sürecek. NBC yerine kablolu kanalda yayınlanması , serinin yapımcılarına çok daha rahat hareket etme olanağı sunabilirdi. Bununla birlikte Hannibal ; şiddet üzerinde durmaktan çok , psikolojik temelli bir dizi görünümünde. Film serisiyle kıyaslandığında çok daha farklı bir yönde ilerlediğini söyleyebiliriz.  Bryan Fuller’in Hannibal karakterine olan yaklaşımı daha farklı olsa da, etkileyici bir üslubu olduğunu belirtmek gerekiyor.

Şimdiden 3. sezon hakkında konuşmak çok doğru değil ama Hannibal’ın bundan sonraki yeni sezon onayları için ratingleri daha yukarı çekmesi gerekiyor.

selmanozcelik@birdizihaber.com

sozcelyk

Önceki Yazı

Amerika’dan Sevgilerle… Suç,Polisiye Dizileri | Nostalji

Sonraki Yazı

2013-2014 Sezonunda FOX’un Yeni Dizileri