AMC Kanalından 2 Yeni Dizi | Haber

amc-tv

AMC kanalının amiral dizileri Breaking Bad ve Mad Men sona yaklaşırken, yerlerini doldurmak için yeni siparişlerini bir bir açıklayan AMC kanalı, 2 yeni dizisini duyurdu.  2014 yılı içerisinde yayınlanacak olan dizilerin ilki Halt & Catch Fire.  1980li yılların bilgisayarlı hayata geçiş dönemlerini, mühendislerin gözünden anlatacak olan dizinin yürütücüsü Jonathan Lisco (The District, Southland) olacak.  Diğer yapımcılar ise Breaking Bad ve Rectify‘da çalışmış olan Mark Johnson ve Melissa Bernstein. Serinin henüz açıklanmış oyuncuları arasında da, Lee Pace ( Pushing Daisies),  Scoot McNairy ( Bones ) ve Mackenzie Rio Davis bulunuyor.

Kanalın bir diğer yeni dizisi ise Turn.  1778 yılında geçecek olan hikaye,  Amerikanın bağımsızlık mücadelesine ciddi etki edecek bir casus çetesinin hayatını anlatacak. Nikita, Terra Nova ve Bones’ta çalışmış olan Craig Silverstein serinin yürütücüsü olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncu listesinde ise Kevin McNally (Pirates of the Caribbean), Angus MacFadyen (Braveheart), Burn Gorman (Torchwood), Seth Numrich (The Good Wife),  Heather Lind (Boardwalk Empire) ve Daniel Henshall (Out of the Blue)  bulunuyor. Yapımcı Silverstein’a eşlik edecek isim ise Bones’tan tanıdığımız Barry Josephson.

Devam etmekte olan The Walking Dead , AMC’nin dünyaya pazarlayabildiği en önemli dizisi konumunda. Breaking Bad‘in final sezonu başladığı gün yayınlanmaya başlayacak olan Low Winter Sun, kanalın yeni dönemde en çok güvendiği yapım olarak dikkat çekiyor. The Killing ve Hell On Wheels ise, tüm bu isimlerin yanında , uzun vadede belirsizliğini koruyan diziler. The Killing  3. sezonunu tamamlamak üzere, Hell On Wheels ise düşük ratinglerine rağmen 3. sezonunu tamamlayacak.

Tüm bu yapımlar arasında Halt & Catch Fire ve Turn ne kadar etkileyici bir yapım olacak bilinmez. Ancak 2 çok önemli dizisine final yapma hazırlığında olan AMC’nin mevcut kalitesini idame ettirebilmesi için bu yeni yapımlara ciddi bütçe ve rahatlık sağlaması da kaçınılmaz gibi görünüyor.

 

selmanozcelik@birdizihaber.com

sozcelyk

Önceki Yazı

Kubbenin Altında Olmak İçin Sebebim Var! | Güzelleme

Sonraki Yazı

Oyunlardan Dizilere: Part I | Derleme