Ray Donovan 2. Sezon Onayını Aldı | Haber

30309

Showtime kanalının Dexter sonrası yeni hit draması Ray Donovan , mükemmele yakın bir başlangıç yaptı. Açılış bölümüyle kablolu kanal tarihinin en yüksek izlenme oranına ulaşarak;  Dexter , Breaking Bad , The Walking Dead, Shameless gibi en üst seviye dramaları sezon prömiyer ratinglerinde geride bırakmayı başardı. Bu ciddi başarısının ardından Showtime da bekleneni yaparak dün itibariyle Ray Donovan’a yeni sezon onayını verdi.  Her ne kadar kablolu kanalların sezon onayı konusunda cömert davrandığını bilsek de, Ray Donovan gibi yüksek bütçeli bir yapımın izlenme oranları , sezon onayı konusunda belirleyici olacaktı. Bu anlamda birazcık şanslı olduğunu da ifade etmek lazım.  Final sezonu başlayan Dexter’ın hemen ardından yayınlanması, Dexter’ın izleyicilerini ekran başında tutmuşa benziyor.  Top seviye dramaların tatilde olması, yayın saatinde rekabet edeceği güçlü bir rakibinin bulunmayışı da Ray Donovan’ın bu hızlı yükselişinde önemli etken. Dexter’ın havası,  güçlü olmaya namzet hikayesi , kaliteli oyuncuların varlığı, Ray Donovan’ı daha da yukarı taşıyacaktır.

Aynı zamanda Southland’in de yapımcısı olan Ann Bidderman’ın yapımcılığını üstlendiği Ray Donovan’ın başrolünde Liev Schreiber var. Yapımın yeni sezon onayı, Showtime Networks’un başkanı David Nevins tarafından duyuruldu. Henüz 3 bölümü yayınlanmışken verilen bu karar, kanalın diziye ne kadar güvendiğinin de açık göstergesi.

Ray Donovan kanalımızın şu ana kadar en büyük ilk sezonu olduğunu gösterdi. Ann Biderman ve onun olağanüstü yeteneklere sahip ekibi,  Liev Schreiber ile birlikte senenin en iyi dramalarından birini yarattı.  Yeni sezon onayını vermekten dolayı gururlu ve heyecanlıyız.  David Nevins

selmanozcelik@birdizihaber.com

sozcelyk

Önceki Yazı

Reupp ile Sevdiğimiz Diziler Kurtulabilir Mi? | İşbirliği

Sonraki Yazı

ABC’nin 2013 Sonbahar Takvimi | Haber