Reupp ile Sevdiğimiz Diziler Kurtulabilir Mi? | İşbirliği

78001ef2de74d176aeb7d19f4df99348

Reupp ismini hepiniz ilk defa duyuyorsunuz. Ama ana düşünceye hepimiz çok aşinayız aslında. Lafı uzatmaya gerek yok. Olayları şu: Hani çok sevdiğimiz halde iptal edilen diziler var ya işte bu arkadaşlar bu dizilerin bir şekilde geri dönmesi için bizleri bir araya toplamaya çalışıyorlar. Bu geri dönüş dizinin yeni sezonları ya da sinema filmi şeklinde olabilir tabi.

Onların tanımıyla Reupp şu:

reuppLogosevdiğiniz dizileri desteklemek ve yayında kalmalarını sağlamak için basit bir yoldur. Fanlar için fanlarla birlikte olan bir hizmetiz. Diziseverlerin sevdikleri dizilerinin dünya çapında destekleyebilmesini, seslerini duyurmalarını ve dizilerini kaybetmeden önce bir şeyler yapabilmelerini sağlamak istiyoruz.

Peki bu konuda fanlar ne yapabilirler diye sorulduğunda sundukları fikir şu: Bağış yoluyla yapımcıların/yaratıcıların dikkatini çekelim

İsteklerimiz doğrudan konunun ilgilendirdiği kişilere ulaştırılarak dizinin yayında kalmasını sağlamaya çalışıyorlar. Tabiki bağışlarla dizinin devamının getirilmesi, yapım süreci pahalı. Reupp fanlar ile yeni içerikler oluşturulması için para yardımına yardımda bulunmak istiyor. Akıllarındaki süreci sitelerinde aşağıdaki şekilde anlatmışlar:

reupp_step1
Sevdiğiniz diziye istek yapın
reupp_step2
Geri dönüş için bir fon birikir
reupp_step3
Haklar döner, istekler bağışa dönüşür
reupp_step4
İyi diziler yayında kalır

 

 

 

 

Tamamen bağımsız bir oluşum olan Reupp ile ilişkimiz ise tamamen ana düşüncelerine olan bağlılığımızdan oluşuyor. Sonuça sevdiğimiz dizilerin yayından kaldırılması bizi en çok üzen konulardan biri. Proje başlayalı henüz sadece 2 ay oldu ve medyadan da iyi geri dönüşler alıyorlar. Sadece “bağış toplayarak dizi kurtarmak” olarak fikri indirgememek gerekli diye düşünüyorum. Çünkü asıl olay aslında dizileri yayından kaldırıldığı için üzülen, kırılan, belki de kızgın olan dizi severleri bir araya toplamak, onların sesini ilgililere daha yüksek sesle duyurmak. Bu açıdan bakılırsa Reupp’ın asıl amacının ne olduğunu daha iyi anlayacağız.

Biz de BirDiziHaber olarak bu projenin sıkı bir destekçisiyiz ve gelişmeleri merakla bekliyoruz.

Halen yayında olup durumu kritik olan dizilerin isimlerini yorum olarak bırakırsınız kendilerine ileterek geç olmadan yayında kalmalarını sağlamaya ne dersiniz? (5. sezonu gündemde olan Arrested Development için yoğun bir istek var şu sıralar)

Aşkın Altun

Önceki Yazı

Bates Motel 2. Sezondan Ayrıntılar | Haber

Sonraki Yazı

Ray Donovan 2. Sezon Onayını Aldı | Haber