Televizyon Dünyasından Haberler – 21 Temmuz 2013

Dopdolu bir haftayı geride bırakmak üzereyiz. Son 3 gündür saatlerimi twitter ve websitelerinde geçirerek Comic Con’la ilgili bütün haberleri takip etmekle geçirdi, geçirmeye de devam ediyorum.

Perşembe günü açıklanan Emmy’lerin ardından San Diego’da kapılarını açan Comic-Con, her sene daha da gelişerek artık dünyanın en büyük etkinliklerinden biri haline geldi diyebiliriz. Katılımın oldukça yüksek olduğu bu sene de dizi ve sinema dünyasından yeni gelişmeleri takip ettik.

Comic-Con’dan gelen haberleri kısa kısa hatırlatma olarak tek bir yazı altında toplamaya çalıştım. Malum hafta boyunca birçok diziden yeni haberler geldi ve kaçırmış olabilirsiniz.

Bu arada televizyon dünyası için çok önemli olan Emmy Ödülleri’nin adaylıklarını şurdan inceleyebilirsiniz.

BPpnKAzCUAAIANnComic-Con’da ilk haber Sherlock‘tan geldi. 3 senedir sabırsızlıkla beklediğimiz dizi bu senenin sonuna doğru ekranlara geri dönecek. Zaman yaklaştıkça daha çok haber de gelmeye başladı. 3. sezonla daha önce anahtar kelimeler açıklanmış ve bölümlerin neler olabileceğiyle ilgili ipuçları verilmişti. Bölüm isimleri da açıklandı ve şöyle:

S3B1: The Empty Hearse (Boş Cenaze Arabası)
S3B2: The Sign of Three (Üçün İşareti)
S3B3: His Last Vow (Onun Son Yemini)

Öte yandan panelde 3. sezonun 2. bölümünde Watson’un düğününden önce Sherlock ile olan diyalogunu içeren bir video yayınlandı. Videoda Watson, Sherlock’tan düğününde sağdıcı olmasını istiyor ve Sherlock’un kendine has tavrı ile buna verdiği cevabı duyuyoruz. Video henüz internette mevcut değil. Tam metnine ise (İngilizce) şurdan ulaşabilirsiniz.

agents-of-shield-cobie-smuldersSezonun beklentisi yüksek dizilerinden Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.‘nin pilot bölümü Comic-Con panelinde yayınlandı. Burdaki sürpriz de How I Met Your Mother’daki Robin rolüyle tanıdığımız ve serinin filmi olan Avengers’ta da Ajan Maria Hill rolünü canlandıran Cobie Smulders’ın dizide de aynı rolde yer aldığıydı. Smulders, Ajan Hill rolüyle dizide oynamaya devam edecek. How I Met Your Mother’ın son sezonu olduğu için  Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. deki rolüne devam edebileceği konuşuluyormuş.

Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.,  prömiyerini 24 Eylül’de yapacak.

comiccon_xfiles_duchovny_andersonBu sene 20. yılı olan efsane dizi The X-Files, bu yıldönümünü özel bir etkinlikle Comic-Con’da kutladı. Tam kadro ile panele katılan ekibin heyecanı da yerindeydi. Panele katılan yazar/yapımcı ekibi de tam anlamıyla yıldızlar topluluğuydu: Chris Carter, Vince Gilligan (Breaking Bad), Howard Gordon (Homeland). Dizinin istenilse sonsuza kadar devam edebileceği dile getirilirken David Duchovny, bunun diziden çok bir film olmasını istediğini dile getirmiş. Chris Carter da bunun heyecanlanmak için çok iyi bir sebep olduğunu söylemiş. 3. film projesi henüz fikir aşamasında görünüyor, ne zaman demek için çok erken.

Carter “Mulder ile Scully gerçekten birbirlerine aşık mıydılar?” sorusunu işe şöyle cevaplamış: “Scully bodrum katındaki ofise ilk girdiğinde bu gerçekleşti.”

 

BPk1HRJCQAIgxzL3. sezonuyla çok hareketli bir sezon geçiren The Walking Dead, başarılı bir Comic-Con etkinliğini geride bıraktı. 4. sezon için yayınlanan videolar, Zombi’den kaçış etkinliği, zombi kostümlü katılımcılar derken Comic-Con’ın en çok dikkat çeken yapımlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Yapımcı ve oyuncuların panelde söylediklerinden satırbaşları ise şöyle:

Robert Kirkman: Olaylar daha da çılgınlaşacak.
Scott Gimple: Dizi üstüne koydu. 4. sezonun ilk bölümünü çektik ve Greg Nicotero da yönetti. Aklınızı uçuracak bir bölüm oldu ve herşey çok hızlı bir şekilde delirecek.
Danai Gurira (Michonne): Beklenilmeyeni bekleyin.
Andrew Lincoln (Rick): Rick iyi bir şekilde dönüyor ve oğluyla olan ilişkisinde daha iyi bir ebeveyn olmaya çalışıyor.

Hatırlatmak gerekirse The Walking Dead‘in 4. sezonuyla 13 Ekim’de dönüş yapacak.

Comic-Con’dan son haberimiz Teen Wolf’tan. Perşembe günü yapılan açıklamaya göre dizi 19 Ağustos’ta sezon ortası finali yapacak. Dönüş tarihi ise hiç de yakın gözükmüyor. MTV’nin açıklamasına göre 3. sezonun devamı 6 Ocak’ta başlayacak. Ayrıca kanal, sezon ortasıyla ilgili bir video da yayınladı.

Comic-Con ve tüm haberleri takip etmeye devam edeceğiz. Gelecek hafta görüşmek üzere.

Aşkın Altun

Önceki Yazı

Supernatural 8. Sezon İncelemesi | Analiz

Sonraki Yazı

Comic Con 2013 – Doctor Who & Game of Thrones