Tina Fey Ekranlara Dönüyor | Haber

30 RockTina Fey, Amerika’nın belki de en iyi komedyenlerinden biri. Saturday Night Live‘ın ilk kadın baş yazarı olduktan sonra son on yılın en çok konuşulan ve takdir edilen sitcomlarından biri olan 30 Rock’da yıldızını partlattı. 2008 yılında kendi yazıp oynadığı Baby Mama ve 2010 yapımı Date Night’ta Steve Carrell’la başrolü paylaştıktan sonra tüm dikkatini 30 Rock‘un bitişine vermişti.

30 Rock’ın bittiği 2013’ün Ocak ayından beri sesi soluğu çıkmayan aktrisin yeni projeler üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

The Hollywood Reporter’un haberine göre birkaç kanalın mücadelesinin ardından Fox, yeni ve çok-kameralı olan ve “kapılarını erkeklere ilk kez açan bir kız kolejinde geçen bir komedi” olarak tanımlanan dizinin haklarını sağlama almış. Dizinin henüz pilot bölümü ortada yokken Fox, direkt olarak dizi onayını vermiş.

Fey’in projesinde olduğu gibi potansiyel bir dizinin pilot sürecini aşarak doğrudan onay alması olağandışı bir durum olsa da son zamanlarda yayınlanan/yayınlanacak dizilerden CBS’ten Under the Dome ve NBC’den The Michael J. Fox ve Hannibal iyi örnekler olarak verilebilir.

Fey’in oynamak gibi bir planı yokmuş ve 30 Rock‘ta yazar ve yapım ekibinde yer alan Matt Hubbard ve Robert Carlock ile birlikte çalışacakmış. Yarım saatlik diziyi Hubbard’ın yazacağı ve yine 30 Rock’tan David Miner’ın yardımcı yapımcılık yapacağı açıklandı.

30-Rock-Ends-After-Season-7-TVHenüz isimsiz olan bu dizi, aslında Fey’in bu sene üzerinde çalıştığı ikinci yapım. Fey ve Carlock, Colleen McGuinness’in yarım saatlik henüz ismi konulmayan komedisi için yapım ekibinde yer alıyorlar. Bu proje NBC’ye satılmış durumda ve “ayrı olduğu babasıyla tekrar bir araya gelen ve Fire Island’da yeni bir aile ve ev bulan bir kadının yer aldığı bir işyeri komedisi” olarak tanımlanmış.

Bahsi geçen iki dizi de karakter merkezli, mekan bazlı ve Fey’in en iyi başardığı olayları içeriyor. Fey’in bu yeni dizisinin doğrudan dizi onayı alması, kanalların Fey’in içinde olduğu bir projeye ne kadar aç olduğunu da gösteriyor. 30 Rock, yayınlandığı süre boyunca orta seviyede reytingler elde etse de, yayında kaldığı yedi sezon boyunca fazla sayıda takdir toplamıştı.
Fey’i bu yeni dizisiyle ekranlarda görememek ayıp olacak ama 30 Rock’ta uzun süre eksiksiz yer aldıktan sonra bu gerçekten bir sürpriz olmadı. Fey’in iki dizisi de oldukça ilgi çekici, bu yüzden ikisiyle ilgili haberleri takip etmeye devam edeceğiz.

Aşkın Altun

Önceki Yazı

Ailem Olmadan Asla… | İnceleme

Sonraki Yazı

Ba(ğ)zı Şeyler Hatırladıkça Güzeldir!!!