HBO’dan Yeni Dizi True Detective | İlk İzlenim

Screenshot 2013-09-09 17.20.35

HBO’nun  2014’ün ilk ayında yayınlayacağı yeni polisiye dizisi True Detective’den ilk trailer geldi. The Killing, Bron/ Broen gibi yapımları ilgiyle takip edenler için heyecan verici bir yapım gibi gözüküyor.  Matthew McConaughey  ve Woody Harrelson’ın yer aldığı dizi, Louisiana’daki faili meçhul seri cinayetleri konu alacak. İlk bakışta klasik bir seri katil kovalamacası gibi gözükse de , HBO kalitesi benzerlerinin çok daha üstünde bir seyir zevki sunacaktır diye düşünüyorum.

17 yıldır süregelen cinayetlerin aydınlatılması için Lousiana dosyası yeniden açılıyor. İlk sezonu 8 bölüm sürecek olan dizi , 17 yıllık cinayetleri çözmeye çalışırken  zamanı ileri geri oynatarak  farklılık yaratmaya da çalışacak.  Serinin yapımcıları Nic Pizzalatto ve Cary Fukunaga.  Pizzalatto’nun The Killing’te çalışmış olması ,hikayenin ve atmosferin seriye uygunluğu açısından ciddi bir avantaj.

İlk sezonu 8 bölüm sürecek olan dizi eğer yeni sezon onayını alırsa oyuncular ve hikaye değişecek, yapı ise aynı kalacak. American Horror Story izleyenler bu değişimin ne demek olduğunu anlayacaktır.

Son olarak dün gece yayınlanan trailerı ekleyelim.

”When you touch The Darkness

The Darkness Touches you back”

http://www.youtube.com/watch?v=TXwCoNwBSkQ

sozcelyk

Önceki Yazı

Çapkınım… Hovardayım… 24 Ayarda mıyım?*…

Sonraki Yazı

Boardwalk Empire 4. Sezon Prömiyeri | İnceleme