Instagram’da Paylaşmak Değil, Yaşamak Pek Önemli | Güzelleme

Bugün ayın 30’u. Aylardan Eylül. Bu senenin bitmesine neredeyse bir arpa boyu yol kaldı. Mutluyuz, kimi zaman sevinçten ağlayacak kadar. Mutsusuz belki de… Hayat bütün rüzgarı ve yaprakları ile akıp geçerken koşuyoruz ya da yürüyoruz. Hareketler bütünümüzü etkilemeden değişiyor, artıyor, azalıyor. Ama bütün bu hengamenin içinde bir şey var ki, belki de alışkanlık oldu artık her anımızı paylaşıyoruz. Seviyoruz bunu yapmayı, kimimiz buna karşı dursa dahi. Çünkü paylaşımda her ne kadar teşhir olsa da bir samimyet var.

Biz bütün bunları yapar ve yaşarken; iş hayatı, özel hayat, okul hayatı, aile hayatı vb gibi detaylaylarla uğraşırken dizi yıldızları da bizimle beraber aynı hengamenin içinde koşturuyorlar tabi ki. Prodüksiyonu biraz daha yüksek olsa da bizimkinden… ( burada bir gönderme var!! ) Instagram üzerinden bulundukları anı paylaşıyorlar. Ve kimi paylaşımlar diğerlerinden biraz daha güzel oluyor. Gelin inceleyelim, birazcık eğlenelim-gerekirse öğrenelim.

Hakan Akkaya tonunda , tek kaşımı kaldırarak konuya giriyorum.

Lena Dunham. Bize oldukça içselleştirdiği bir “kıyafeti” ile poz veriyor. Tasarımcısı kim şu anda bunu bilmiyorum ama oturup beraber düşündükleri ve “çok iyi” olduğuna inandıkları kesin. Bana sorarsanız , Lady Gaga’dan hallice giyinen bir insan olarak ben bile yadırgadım. Ama vardır seveni saygım sonsuz.

enhanced-buzz-15846-1380318377-5

Glee yeni ekiple ve enerjisi ile sahnede. Adam Lambert orada, Demi Lovato orada, Naya, Lea ve Kurt orada… Cory ise tahminimizce cennette. Bu sezon çok farklı olacak hatta 3. bölümde büyük ihtimalle göz yaşlarımızı tutamayacağız. Büyük bir veda bizi bekliyor.enhanced-buzz-4625-1380320511-0

Efsaneler sona ermesi gereken hikayelere sahiplerdir. Eğer ki sonsuzluğa yürürse bu hikayeler efsane olmaktan çıkar, sakızlaşır. Sakızlaşan her şeyin de tadı kaçar. Soğuruz, uzaklaşırız. O yüzden “Breaking Bad“in bitişini bize verilmiş bir hediye olarak görebiliriz. Ne de olsa her güzel şey bir yerde bitmek zorunda.Aaron Paul‘da bunun farkında olmalı ki dizi bitmeden önce bol bol fotoğraflar verdi medyaya.

enhanced-buzz-27516-1380319144-16

Bir de kendisinin “Disneyland” eğlencesi var ki, fotoğrafı görmeden olmaz, dillere destan.

enhanced-buzz-17743-1379709645-0

King Joffrey Baratheon ve Shae’nin birbirlerine çok düşkün olduklarını biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız an itibari ile öğrendiğiniz için bence mutsuzsunuz. Bu “tipini sevdiğimin” çocuğu ve türk magazininin gülü olan “çok yetenekli” ablamızın bir arada olması yeterince “keyifli.” Adam kalmadı sanki sette, neyse.

enhanced-buzz-21962-1379708690-21

Benedict Cumberbatch’i bence seversiniz. Sevdiğiniz için de yeni filmi The Imitation Game çekimlerinden bir fotoğraf paylaşmakta hiç sakınca görmüyorum. Gayet iyi ve karizmatik görünüyor. Umarız film de gayet güzel olacaktır. Ayrıca kıyafeti ve stili de şahane. Bir deyimle “yıkılıyor.”

Benedict Cumberbatch filmed The Imitation Game

Zooey Deschanel her daim çok güzel, çok tatlı. Pembe eteği ise göz alıcı. Bununla beraber bütün ekip enerjisi yerinde ve matrak bir gün geçiriyormuş gibi görünüyor. New Girl izlemesi çok keyifli olmasını ekibin güzel iletişimden ve enerjisinden alıyor.

enhanced-buzz-31080-1380319141-29

Neil Patrick Harris çok kalender bir adam. O hallerine o işvesine ve o cilvesine aşık değil miyiz zaten? Yetenekli olması bir kenara, star ışığı denen şeyi en saçma ve absürd hallerinde bile taşıyor. Ödüller ona feda olsun. Ki ben How I Met Your Mother seven bir insan değilim. Ama yetenek her yerde parlar. Vasatın içi- dışı fark etmez.

enhanced-buzz-29514-1379707797-16

Jon Hamm daha ne kadar mükemmel olabilirim diye sormuş kendine. Cevabını da bu fotoda paylaştığı şahanelikle bulmuş. Bana sorarsanız bu ikili bir dizi çekse, tek mekanda ve tek koltuk üzerinde hepimiz izler ve güzellikten ölürüz.Hatta bunu bir teklif olarak sunmakta sakınca yok diye düşünüyorum.

anigif_enhanced-buzz-12925-1380209099-0_preview

Bir adet birdizihaber yazımızın sonuna gelirken, paylaştıklarınız en az bu kadar güzel, tatlı ve eğlenceli olsun dilerim.

Ve bir tavsiye, Ray Donovan’ı mutlaka izleyin. Gününüz hareketlensin, damarlarınız kan pompalarken keyif alsın.

Low Winter Sun ise bir diğer öneri.

İyi haftalar.

Sağlıkla.

Nida Fin

Önceki Yazı

Breaking Bad Finali’nden Geriye Kalanlar

Sonraki Yazı

Yer Altı Aleminin Yeni Kralları, ‘Peaky Blinders’