Doctor Who’nun 50. Yıl Özel Bölümü Tüm Dünyada Aynı Anda Yayınlanacak

doctor-who-david-tennant-matt-smith
BBC AMERICA dün (1 Ekim 2013) yaptığı açıklamaya göre 50. yıl özel bölümü dünyada aynı anda yayınlanacak. Yapılan açıklama şöyle:

Doctor Who‘nun 50. Yıl Özel Bölümü, The Day of the Doctor (Doktor’un Günü), 23 Kasım’da Büyük Britanya ile aynı anda ABD’de ve diğer ülkelerde de canlı yayınlanacak. Böylece dünyanın en uzun süren, en başarılı bilim-kurgu dizisi dünya çapında milyonlarca izleyiciye ilk kez aynı anda ulaşmış olacak.

ABD’den Büyük Britanya’ya, Kanada’dan Kolombiya’ya, Brezilya’dan Botsvana’ya ve Myanmar’dan Meksika’ya kadar altı kıtaya yayılan 75 ülkedeki izleyiciler bu özel bölümü aynı anda izleme zevkini yaşayacaklar. Ayrıca daha fazla ülkenin de önümüzdeki ay içerisinde eklenmesi bekleniyor. Özel bölümde yer alan isimler ise Matt Smith (11. Doktor), Jenna Coleman (ortağı Clara), David Tennant (the Tenth Doctor) Billie Piper ve John Hurt.

BBC AMERICA bölümün yayınlanacağı tüm haftayı Doctor Who‘ya ayıracak ve yeni film An Adventure in Space and Time (Uzay ve Zamanda Bir Macera)  ile birlikte maratonlar ve özel yayınlar yapacak.

BBC AMERICA’daki dünya ile aynı anda yayınlanacak bölümün ardından 3B versiyonunun sinemalarda yayınlanacağı da yapılan açıklamalar arasındaydı.

[box type=”info” align=”alignleft” ]Dizinin Türkiye’deki yayıncısı CNBC-e konuyla ilgili olarak henüz bir açıklama yapmadı. Dünyayla aynı anda yayınlanması durumunda orijinal haliyle yayınlanacaktır. Bir diğer seçenek de kanalın diğer dizilerde yaptığı gibi ertesi gün altyazılı halinin yayınlanması olarak görünüyor.[/box]

Merakla beklenen Doctor Who”nun 50. Yıl Bölümü 23 Kasım’da yayınlanacak.

Aşkın Altun

Önceki Yazı

Breaking Bad Finali İçin Ne Dediler?

Sonraki Yazı

2013-2014 Sezonunda Cnbc-e ve e2 Dizileri (2)