2014’ün İlgi Çekici Dizileri – Part 1

123

2014 yaklaştıkça, yeni dizilerin haberlerini aldıkça, tanıtım videolarını izledikçe ister istemez bir heyecanlanma durumu yaşanıyor… Ben de hazır bu heyecanı yaşıyorken, 2014’te karşımıza çıkacak olan yeni dizilerden kendi açımdan en merak uyandıranları bir araya toplamak, tek bir bakışta hepsine erişebilecek bir yazı derlemek istedim. Ortaya şöyle bir şey çıktı:

[divider]

Intelligence

Kanal / Tür:  CBS / Aksiyon – Bilim Kurgu

BawVZNGCUAA3

#Konu: Ajan Gabriel’in beynine yüksek teknoloji ürünü ve henüz deneysel olan bir çip yerleştirilir. Bu sayede adam, Internet, WiFi veya uydu sayesinde dünya çapında istediği bilgiyi rahatlıkla elde edebilecek birine dönüşür. Bu özelliğini de içinde bulunduğu takımla birlikte Amerika’nın düşmanlarına karşı savaşmak için kullanır.

Çip yerleştirilen ajan Gabriel’i LOST‘un ünlü yıldızı Josh Holloway, içinde bulunduğu ekibin başındaki Lillian Strand’i ise ünlü polisiye CSI‘ın yıldızı Marg Helgenberger canlandıracak. Dizinin arkasındaki isim de CSI ailesinin yapımcısı Jerry Bruckheimer. (Aytaç’ın 2013-2014 Sezonunda CBS’in Yeni Dizileri derlemesinden alıntı)

#Prömiyer: 7 Ocak

#Not: Bölümler 40-43 dakika arası sürecek.

#Bakınız: Intelligence İzlenimleri | İnceleme & Comic Con 2013 – Intelligence

http://www.youtube.com/watch?v=xjgObuY_EOk

[divider]

Killer Women

Kanal / Tür: ABC / Drama – Western

Killer Women

#Konu: Arjantin’in Mujeres Asesinas adlı dizisinden uyarlama. Yeni boşanmış, eski güzellik kraliçesi, şerifin kızı ve orman bekçiliği yapan Molly Parker’ın, erkek egemen bir çevrede yaptığı işte yükselmesi ve yaşadıkları üzerine kurulu bir drama. Dizinin yapımcıları arasında Modern Family’nin Gloria’sı Sofia Vergara da var. (Aytaç’ın 2013-2014 Sezonunda ABC’nin Yeni Dizileri derlemesinden alıntı)

#Prömiyer: 7 Ocak

#Not: İlk sezon 8 bölüm olacak.

#19.01.2014: Dizi 2 bölümü yayınlandıktan sonra, düşük reytingleri sebebiyle iptal edildi.

http://www.youtube.com/watch?v=ceBqNCjeyzY

[divider]

Helix

Kanal / Tür:  Syfy / Bilim Kurgu – Gerilim

Helix

#Konu: Helix, Arktik’te Hastalık Kontrol Merkezi’nde çalışan bir grup bilim insanını konu alacak. Potansiyel bir salgını önlemek için bölgeye giden bilim insanlarımız hastalığın insanlık için bir felaket olabileceğini fark ettiklerinde ise, ellerinde sadece iki seçenek kalacak. Onu yok etmek veya dünyanın yok olmasına izin vermek.

Dizinin yapımcıları arasında Battlestar Galactica’nın ve Star Trek’in de yapımcılarından olan Ronald D. Moore yer alıyor.

#Prömiyer: 10 Ocak

#Not: İlk sezon 13 bölüm olacak.

#Bakınız: Syfy Atakta Demisken! Yeni Diziler | Haber

https://www.youtube.com/watch?v=D3L-9GtzqCI

[divider]

True Detective

Kanal / Tür: HBO / Suç – Drama

true-detective-poster

#Konu: 17 yıldır süregelen cinayetlerin aydınlatılması için “Lousiana” dosyası yeniden açılıyor. Cinayetleri araştıran detektifler Rust Cohle (Matthew McConaughey) ve Martin Hart (Woody Harrelson)17 yıllık cinayetleri çözmeye çalışırken, dizi, zamanı ileri geri oynatarak  farklılık yaratmaya da çalışacak.

Serinin yapımcıları Nic Pizzolatto ve Cary Fukunaga. Pizzolatto’nun The Killing’te çalışmış olması, hikâyenin ve atmosferin seriye uygunluğu açısından ciddi bir avantaj.

#Prömiyer: 12 Ocak

#Not: İlk sezon 8 bölüm sürecek.

#Bakınız: HBO’dan Yeni Dizi True Detective | İlk İzlenim

Bu diziyi online izlemek için tıklayın: True Detective izle

https://www.youtube.com/watch?v=sb9JNYasdsw

[divider]

Klondike

Kanal / Tür: Discovery Channel / Drama

Klondike

#Konu: Dizi iki tane macera tutkununun arkadaşlığını konu alıyor. Bu iki çocukluk arkadaşından birisi Bill Haskell (Game of Thrones’tan tanıdığımız Richard Madden), diğeri ise Byron Epstein’dır. (En son Kick-Ass 2’da gördüğümüz Augustus Prew) Bill ve Byron, Kanada’nın Kuzeybatısındaki Yukon eyaletinin Klondike bölgesinde altın bulunmasıyla birlikte 1896 – 1899 yılları arasında bu ücra bölgeye altın aramak için yola koyulan 100.000 civarı insandan ikisidir. Kısa yoldan zengin olma umuduyla bu topraklara doğru yola çıkan binlerce insanın büyük çoğunluğu hava şartlarından ölecek, çok azı gerçekten zengin olacaktır. Olay tarihte Klondike Altına Hücum ismiyle bilinmektedir. Peki Bill ve Byron altınlara ulaşıp altın için insan öldürebileceklerin bulunduğu bölgeden sağ salim çıkarabilecekler mi?

Dizinin yapımcıları arasında Ridley Scott var. Hikâye Charlotte Gray‘in Gold Diggers: Striking It Rich in the Klondike isimli kitabından esinlenme.

#Prömiyer: 20 Ocak

#Not: Klondike bir mini dizi ve 6 bölümden oluşacak. Ayrıca Discovery Channel’ın ilk “senaryoya dayalı” (scripted) dizisi olacak.

[divider]

Black Sails

Kanal / Tür: Starz / Macera – Drama

black sails

#Konu: Michael Bay’in (Transformers, Armageddon, Pearl Harbor) yapımcılığını üstlendiği dizi, Kaptan Flint (Toby Stephens) ve adamları etrafında dönen hikâyeleri anlatıyor ve Robert Louis Stevenson’ın klasik romanı “Hazine Adası”ndan 20 yıl önce geçmekte. Kendi zamanının en zeki ve hızlı adamları arasında kabul edilen Flint, adamlarına bir yenisini ekliyor; John Silver (Luke Arnold). Her türlü tehdite karşı koyarak canlarını korumak için o zamanların suçlu cenneti New Providence Adası’na gidiyorlar. Öyle ki ada, korsanlar, hayat kadınları, hırsızlar, hazine peşinde koşanlarla dolu.

#Prömiyer: 25 Ocak

#Not: İlk sezonu 8 bölüm olacak. Aynı zamanda dizi, daha yayınlanmadan 2. sezon onayı aldı. 2. sezon da 10 bölüm olacak.

#Bakınız: Black Sails – Starz Orijinal Dizisi | Tanıtım

[divider]

Resurrection

Kanal / Tür: ABC / Drama – Fantastik

Resurrection-poster_FULL

#Konu: Missouri‘nin Arcadia kentindeki sakinlerin, yıllar önce kaybettiği yakınları yeniden canlanmaktadır. Üstelik ölmelerinin üstüne ne kadar zaman geçerse geçsin, öldükleri zamanla birebir aynı görünüme ve özelliklere de sahiptirler. Böylesi alışılagelmedik bir olayın yaşanması üzerine, o kasabanın şerifi bu olayın perde arkasını araştırmaya başlar. Tabii ki hiçbir şey göründüğü gibi değildir ve tabii ki ortalık daha da karışır…

Resurrection, Ağustos 2013′te piyasaya çıkan The Returned isimli romandan uyarlama. Benzer bir konuya sahip olduğu Les Revenants ile karıştırılsa da o, aynı isimli 2004 yapımı bir filmden uyarlama bir dizi. Bu arada Resurrection’ın yapımcılarından birisi de Brad Pitt. (Aytaç’ın 2013-2014 Sezonunda ABC’nin Yeni Dizileri derlemesinden alıntı)

#Prömiyer: 9 Mart

#Not: Bölümler 42-44 dakika arası sürecek. 

[divider]

Penny Dreadful

Kanal / Tür: Showtime / Drama – Korku

Penny Dreadful - Promotional Photo_FULL

#Konu: Penny Dreadful’da, Edebiyat’ın ünlü ve korkunç karakterlerinden bazıları – Dr. Frankenstein ve Frankenstein Canavarı, Dorian Gray ve Dracula’nın romanındaki ikonik karakterler de dahil olmak üzere- Viktorya Londra’sında yer alacaklar. Dizi bu klasik korku hikayelerini bir araya getirecek ve karakterlerin canavar yönlerini kavramalarını anlatacak. Dizi “Psikolojik Gerilim” olarak tanıtılıyor.

Sam Mendes projeyi yönetiyor, John Logan ise hikâyeyi yazıyor. İkili ilk defa bir televizyon yapımı için çalışıyor. Başrollerde ise Josh Hartnett (Ethan Chandler) ve Eva Green (Vanessa Ives) var.

#Prömiyer: 11 Mayıs

#Not: İlk sezon 8 bölüm olacak.

#Bakınız: Penny Dreadfull – Psikoseksüel Gerilim – Showtime | Haber

Bu diziyi online izlemek için tıklayın: Penny Dreadful izle

[divider]

Crossbones

Kanal / Tür: NBC / Drama

crossbones

#Konu: Tarihin ünlü korsanlarından Kara Sakal’ın (açık adıyla Edward Teach) yaptıkları ve yaşamı üzerine kurulu olacak bir dizi. 1715′in Bahama Adaları ve civarından, yani Kara Sakal’ın ilk ortaya çıktığı zamanlardan başlanacak. Tom Lowe adlı gizli bir suikastçı da onu öldürmek için görevlendiriliyor. Üstelik denizlere ve ticarete korku salmaya başlayan bu korsanın peşinde olan bir tek o değil… İşte, bu noktada işin içine bir de aşk giriyor. Her şey de karışıp arap saçına dönüyor.

Colin Woodard’ın The Republic of Pirates kitabından uyarlama ve yaratıcısı da Luther‘ın da arkasında olan Neil Cross. Kara Sakal’ı ünlü oyuncu John Malkovich canlandıracak. (Aytaç’ın 2013-2014 Sezonunda NBC’nin Yeni Dizileri derlemesinden alıntı)

#Prömiyer: Yaz

#Not: İlk sezon 10 bölüm olacak.

#Bakınız: Televizyonu Korsanlar Bastı! Crossbones | Tanıtım

[divider]

Halt & Catch Fire

Kanal / Tür: AMC / Drama

Halt-and-Catch-Fire (1)_FULL

#Konu: 1980’li yılların bilgisayarlı hayata geçiş dönemini konu alacak ve icatlarıyla o dönemin en büyük bilgisayar odaklı şirketleriyle kafa kafaya gelecek olan çok zeki mühendislerin hayatına odaklanacak. Dizi, bilgisayar ve internet ile alâkalı neredeyse tüm büyük şirketlerin merkezi ya da çıkış yeri olan Silikon Vadisi‘nde geçecek.

Oyuncu kadrosunda Lee PaceScoot McNairy ve Kerry Bishé  var. Dizinin yapımcısı Jonathan Lisco.

#Prömiyer: Yaz Ayları

#Not: Bölümler 42-45 dakika arası sürecek ve ilk sezon 10 bölüm olacak.

#Bakınız: AMC Kanalından 2 Yeni Dizi | Haber

[divider]

Outlander

Kanal / Tür: Starz / Drama – Romantik – Bilim Kurgu

outlander

#Konu: 1945’te, Claire Randall (Caitriona Balfe) bir savaş hemşiresidir ve anlamlandırılamayan bir şekilde 1743 yılına transfer olur. Kendisini bir anda bambaşka bir dünyada ve canına kastedilirken bulan Claire, zorla Jamie Fraser (Sam Heughan)  isimli genç ve romantik bir İskoç savaşçıyla evlendirilir. Claire’in kalbi artık çok farklı zamanlardaki iki erkek için atmaktadır.

Dizinin yapımcıları arasında Battlestar Galactica’nın ve Star Trek’in de yapımcılarından olan Ronald D. Moore yer alıyor.

#Prömiyer: Yaz

#Not: İlk sezon 16 bölüm olacak.

#Bakınız: Outlander | Tanıtım

Bu diziyi online izlemek için tıklayın: Outlander izle

[divider]

Turn

 Kanal / Tür: AMC / Drama

turn-poster-full_FULL

#Konu: 1778 yılında geçecek olan hikayede, New York’lu bir çiftçi, çocukluk arkadaşlarıyla bir olup, “Ülkenin ilk casusları” ünvânını ceplerine koyup, “The Culper Ring” adıyla bir casus çetesini oluştururlar. Bu çete, Amerika’nın bağımsızlık mücadelesine ciddi etki edecektir…

Hikaye yaşanmış olaylara dayanmaktadır.

#Prömiyer: 6 Nisan

#Not: Bölümler 42-45 dakika arası sürecek ve ilk sezon 10 bölüm olacak.

#Bakınız: AMC Kanalından 2 Yeni Dizi | Haber ve AMC’den Yeni Bir Dönem Dizisi “TURN” | Tanıtım

http://www.youtube.com/watch?v=NlqFOHh4Ra4

[divider]

Better Call Saul

Kanal / Tür: AMC / Komedi – Drama

article-2418151-1BC43536000005DC-511_634x375

#Konu: Breaking Bad spin-off’u. Breaking Bad’te Walter White ve Jesse’nin avukatı ve aynı zamanda suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman odaklı olacak dizi bir “prequel” olacak. Yani Breaking Bad’teki zamanın daha öncelerine bir yolculuk yapacağız ve Saul Goodman henüz Walter ve Jesse ile tanışmamış olacak. Saul Goodman’ı bol bol mahkemelerde göreceğiz.

Projenin arkasındaki isimler ise yine Vince Gilligan ve Peter Gould. Saul Goodman’ı Bob Odenkirk‘in oynayıp oynamayacağı ise şu an için belirsiz.

#Prömiyer: Kasım

#Bakınız: Better Call Saul! | Haber

[divider]

 The Leftovers

 Kanal / Tür: HBO / Drama

2013-06-04-the_leftovers-e1370376357289

#Konu: Tom Perrotta’nın aynı isimdeki romanın uyarlanacak olan dizi, “Ani Dönüş” olarak bilinen bir baygınlık olayı sonrası insanların bir anda yok olduğu görülen küçük bir kasabayı konu alıyor. Ana hikaye kasabanın başkanı Kevin Garvey’nin (Justin Theroux) ailesinin engellemelerine rağmen 100 insanın kaybolduğunu gören halkına yardım etmeye çalışması etrafında toplanıyor. Garvey’nin eşi Guilty Remnant (Amy Brenneman) kafayı tarikatla bozmuş, oğlu ise kendini peygamber ilan eden Holy Wayne adında birinin peşinden gidiyor. Sadece kızı, Kevin’in yanında durmaktadır, ancak o da olaydan sonra değişimler yaşıyor.

Dizinin yapımcılarından birisi de Lost’tan tanıdığımız Damon Lindelof.

#Prömiyer: Belli Değil

#Not: İlk sezon 10 bölüm olacak.

[divider]

The Strain

 Kanal / Tür: FX/ Drama – Korku – Bilim Kurgu

the-strain_FULL

#Konu: John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’na kapıları mühürlü, ışıkları kapalı bir uçak iniş yapar. Epidemiyolog Dr. Ephraim Goodweather (Corey Stoll olarak da biliniyor) ekibini alıp olayı araştırmaya başlarlar. Buldukları ise 200 ceset, 4 tane de kurtulan insandır. Durum ise cesetlerin morgdan kaybolmaya başlamasıyla tuhaf bir hal alır. Goodweather ve ekibi, kendilerini sadece sevdikleri kişiler için değil, tüm insanlık için bir tehdit oluşturan “şeyle” uğraşırken bulacaktır.

Dizinin yapımcısı Guillermo del Toro ve Chuck Hogan. Dizi, aynı ikilinin aynı isimli romanına dayanıyor.

#Prömiyer: Temmuz

#Not: İlk sezon 13 bölüm olacak.

Bu diziyi online izlemek için tıklayın: The Strain izle

http://www.youtube.com/watch?v=bvnsZcq3Nto

Tüm yeni ve eski dizileri HD kalite ile harika-dizi.com adresinden izleyebilirsiniz.

[divider]

Peki sizin ilginizi çeken diziler hangileri?
Intelligence
Killer Women
Helix
True Detective
Klondike
Black Sails
Resurrection
Penny Dreadful
Crossbones
Halt & Catch Fire
Outlander
Turn
Better Call Saul
The Leftovers
The Strain

Poll Maker [divider]

[button color=”blue” size=”big” link=”http://www.birdizihaber.com/2014/01/2014yenileri2/” ]Part 2[/button]

@c3m_ @birdizihaber

Cem Mollaoglu

Önceki Yazı

Mafya Savaşı mı Dediniz? Mob City | İnceleme

Sonraki Yazı

Yeni Terminator Dizisi Yeni Filmlerle İçiçe Olacak | Haber