2014’ün İlgi Çekici Dizileri – Part 2

Yazının ilk kısmını okumadıysanız öncelikle sizi şuraya alalım…

2014’te yeni diziden bol bir şey yok… İlk yazıda değindiğim 15 diziye ilave edilecek birçok yeni dizi olduğundan bir “part 2” kaçınılmaz oldu ve bu yüzden 2014’ün ilgi çekici dizilerini tanıtmaya devam ediyoruz.

[divider]

The Musketeers

Kanal / Tür: BBC / Drama

The-Musketeers-First-Image

#Konu: Alexandre Dumas’nın ölümsüz eseri Üç Silahşörler’in uyarlaması olan ve Adrian Hodges’ın yapımcılığını yaptığı dizi 17. yüzyıl Paris sokaklarında geçiyor. Üç silahşör; AthosPorthos ve Aramis ile aralarına yeni katılan D’Artagnan‘ın (Dartanyan) maceraları konu alınmaktadır. D’Artagnan rolünü Luke Pasqualino  (Skins, The Borgias), Athos’u Tom Burke (Great Expectations, The Hour), Aramis’i Santiago Cabrera (Merlin, Heroes) ve Porthos’u Howard Charles  (Royal Shakespeare Company) canlandırıyor. Dizide, 12. Doktor’u canlandıran aktör Peter Capaldi karşımıza Kardinal Richelieu olarak çıkıyor.

Alexandre Dumas’nın eserlerini, özellikle de “Üç Silahşörler”‘i yazarken tarihi oldukça saptırdığı, olaylara fazlasıyla hayâl gücünü kattığı söylenir. Bu söylentiler kulağına kadar gelince Dumas, “Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu” demişti. (Kaynak: Vikipedi)

#Prömiyer: 19 Ocak

#Not: Dizinin ilk sezonu 10 bölüm olarak yayınlanacak.

#Bakınız: BBC’nin Yeni Dizisi Üç Silahşörler Ocak’ta Başlıyor │ Haber

[divider]

Looking

Kanal / Tür: HBO / Komedi – Drama

hbo-premiere-dates-set-for-true-detective-looking1

#Konu: Looking, San Francisco’da yaşayan 3 gay arkadaşın hayatlarını konu alacak…  Başarılı bir kariyere sahip oyun geliştiricisi Patrick (Jonathan Groff ), ünlü bir artistin asistanı olan ve aynı zamanda Patrick’in en yakın arkadaşı olan Agustin (Frankie J. Alvarez) ve bir restoran’da şarap garsonluğu yapan Dom’un (Murray Bartlett) hayatlarına odaklanacak dizinin altında Michael Lannan imzası var.

#Prömiyer: 19 Ocak

#Not: İlk sezonu 8 bölüm olacak. Bölümler 30 dakika.

http://www.youtube.com/watch?v=I1u1CkRFVRs

[divider]

Babylon

Kanal / Tür: Channel 4 / Komedi

Babylon-2981333

#Konu: Babylon, dünyanın en hareketli şehirlerinden birisi olan Londra’da geçecek ve şehrin üst düzey polis ve politikacılarının hayatlarına alaycı bir bakış açısıyla değinecek.

Belki de en önemlisi, dizi Danny Boyle‘un elinden çıkma.

#Prömiyer: 9 Şubat

#Not: 6 bölüm olarak yayınlanacak.

[divider]

Star-Crossed

Kanal / Tür: The CW / Romantik – Bilim Kurgu

Bdj7iI9CQAAUaSg

#Konu: Emery 6 yaşındayken yaşadığı kasabaya bir uzay aracı düşer ve Atrian denilen grup ne kadar barışçıl amaçlarla geldiklerini söyleseler de insanlıkla aralarında bir savaş başlar. Bu kargaşada 6 yaşındaki uzaylı çocuk Roman, Emery’nin evine sığınır. Emery ailesinden ve diğerlerinden gizli bir süre Roman’a yardım eder ve arkadaş olurlar. Ama Roman sonunda yakalanıp götürülür. Emery de o gece onu öldürdüklerini düşünür.

Aradan geçer 10 yıl… Uzaylılar bu sürede insanlıktan ayrı, Sektör denilen bir kampta tutulurlar. Ama uzaylı-insan entegrasyonu çerçevesinde Roman dahil toplamda 9 gencin ilk geldikleri kasabadaki liseye gönderilmesine karar verilir. Bu sayede iki genç de birbirini yeniden bulmuş olur. Ama engeller vardır: Başta ikisinin ailesi ve arkadaşları olmak üzere politik ve sosyal çevre. Dizi, 9 gencin okula gelmesi üzerine yaşananlar üzerine kurulu olacak. Dizinin kadrosunda The CW’nun 90210‘undan Matt LanterThe Secret Sircle‘ından Grey Damon ve The Vampire Diairies‘inden Malese Jow da var. Kadro zaten gençlik dizisi oyuncularından toplanmış. (Aytaç’ın 2013-2014 Sezonunda The CW’nun Yeni Dizileri derlemesinden alıntı)

#Prömiyer: 17 Şubat

http://www.youtube.com/watch?v=iZ-aYWzsmuI

[divider]

The Red Road

Kanal / Tür: Sundance Channel / Drama

The Red Road - Promotional Poster_FULL

#Konu: Şerif Harold Jensen, (Martin Henderson) alkolik karısının karıştığı bir suçu örtbas ettikten sonra, ailesini de bir arada tutma savaşı vermektedir. Daha sonra kendisini New York – New Jersey sınırında yer alan Ramapo Dağı’ndaki kızılderililerinin tehlikeli bir üyesi ile ortak olurken bulacak ve işler karışacaktır…

Arkasındaki Aaron Guzikowski’nin bulunduğu The Red Road, aynı zamanda Khal Drogo olarak tanıdığımız Jason Momoa için de ekranlara dönüş anlamı taşıyor.

#Prömiyer: 27 Şubat

#Not: İlk sezonu 6 bölüm olarak yayınlanacak dizinin bölümleri 42-45 dakika uzunluğunda olacak.

#Bakınız: Khal Drogo Geri Dönüyor! | Haber

[divider]

Those Who Kill

Kanal / Tür: A&E / Suç – Drama

those-who-kill

#Konu: Danimarka dizisi Den som dræber‘den esinlenecek dizi, seri katiller üzerine çalışan bir polis birimini konu ediniyor.

Dizide Chloë SevignyJames MorrisonJames D’Arcy  gibi isimler rol alacak.

#Prömiyer: 3 Mart

#Not: İlk sezonu 10 bölüm olarak yayınlanacak ve bölümler ortalama 42 dakika olacak.

[divider]

From Dusk Till Dawn

Kanal / Tür: El Rey / Suç – Korku

From Dusk Till Dawn - Promotional Poster_FULL

#Konu: Gecko biraderler, rüzgarı arkalarına alıp Meksika’nın özgür ortamına doğru bir yolculuğa çıkarlar. Texas’ta sıkı bir soygun yaptıklarından dolayı, ne olur ne olmaz diye bir rahip ve ailesini de yanlarında rehin olarak bulundururlar. Buluşma için bir Meksika barının kapısını aşındırdıklarında başlarına geleceklerden habersizdirler. Mekan kesinlikle vampirlerin içeri alınmadığı barlardan değildir! (Kaynak: Beyazperde)

Robert Rodriguez‘in kendi filmini, kendi kanalında diziye uyarlıyor.

Seth Gecko karakterini , Richard “Richie” Gecko karakterini ise  tarafından canlandırılacak.

#Prömiyer: 11 Mart

#Not: İlk sezon 10 bölüm olacak olan dizinin 1, 2 ve 4. bölümlerini Robert Rodriguez yönetiyor.

[divider]

The 100

Kanal / Tür: The CW / Bilim Kurgu – Drama

maxresdefault

#Konu: Nükleer savaş medeniyeti yok edeli, Dünya’yı da yaşanmaz hale getireli 97 yıl geçmiş. Toplamda 400 kişilik 12 grup, yıllar önce Dünya’yı terk etmiş ve bunun üstüne de 3 kuşak geçmiş. Artık toplam sayı 4000 olmuş. İşte, bu gruplar bir araya gelerek bir karar veriyorlar: Dünya’da yaşamı yeniden kurmak. Bunu yapmak için de çeşitli nedenlerden dolayı suçlu 100 genci Dünya’ya götürüp deneme amaçlı bırakıyorlar.

Dizi, onlarca yıllardır yaşamın olmadığı bir yerdeki 100 gencin başından geçenler üzerine kurulu olacak. #Prömiyer: 19 Mart

[divider]

Silicon Valley

Kanal / Tür: HBO / Komedi

Silicon Valley (1)_FULL

#Konu: Silicon Valley, adından da anlaşılacağı gibi Silikon Vadisi‘nde yaşayan, 6 tane programcının hayatlarına odaklanıyor… Turnayı gözünü vurmaya çalışan bu 6 insanın hayatları, Silicon Valley’de kara mizah ögeleri bezendirilmiş bir şekilde karşımıza çıkacak.

#Prömiyer: 6 Nisan

#Not: İlk sezonu 8 bölüm olacak.

[divider]

[button color=”blue” size=”medium” link=”http://www.birdizihaber.com/2014/01/2014yenileri2/2/” ]İleri[/button]

Cem Mollaoglu

Önceki Yazı

Televizyon Dünyasından Kısa Kısa | Haber

Sonraki Yazı

Kirstie | Tanıtım