Better Call Saul! | Haber

Breaking Bad 2013 yılına damgasını vurdu desek, sanırım zerre mübalağa etmemiş oluruz. Final analizini buradan, finalden geriye kalanları şuradan okuyabileceğiniz, neredeyse almadık ödül, kırılmadık rekor bırakmayan Breaking Bad, 5. sezonuyla ekranlara veda etti etmesine ama, Albaquerque’deki suç dünyası 2014 yılından itibaren de yaşamaya devam edecek.

Dizinin yaratıcısı Vince Gilligan, Breaking Bad’in Spin-off’u (yan dizisi) olarak belirlediği ve Saul Goodman karakterine odak noktası olarak alacağı “Better Call Saul” ile bizi tekrar bu coğrafyanın eşsiz atmosferini solumaya davet edecek. Öncelikle şunu belirtelim, dizi bir komedi dizisi olmayacak, Vince Gilligan “Biz drama adamıyık!” diyor… Aynı zamanda dizi bir “prequel” olacak, yâni Breaking Bad’de yaşananların daha evveline gidecek, geçmişi göreceğiz… Better Call Saul’da Saul Goodman, henüz Walter ve Jesse ile tanışmamış olacak. Aynı zamanda Saul Goodman’ı bol bol mahkemelerde göreceğiz.

Geçtiğimiz hafta yapılan açıklamaya göre de, kamera arkasındaki ekibe Breaking Bad ekibinden yeni isimler katıldı. Thomas Schnauz (İdâri yapımcı) ve Gennifer Hutchison (Senaryo editörü) da yola çıkılacak olan bu geminin güvertesinde olacaklar.

İşin kamera arkasındaki isimler netleşmeye devam ediyor ama kamera önündeki isimler şu an için muğlaklığını koruyor diyebiliriz. Breaking Bad’de Saul Goodman karakterini canlandıran Bob Odenkirk dahil, şu an için kesin olarak dizide rol alacağı açıklanan bir oyuncu yok. Ancak Bill Burr (Patrick Kuby) ve Lavell Crawford’ın (Huell Babineaux), hatta Tina Parker’ın (Saul’un sekreteri Francesca) büyük olasılıkla dizide olacağı biliniyor. Mike Ehrmantraut karakterini canlandıran Jonathan Banks’in ise, Better Call Saul’da yer alsa dahi, devamlı bir karakter olmayacağını söyleniyor.

Vince Gilligan şöyle diyor: “Breaking Bad’in başarısı sayesinde artık tüm dünya oyuncularımızın ne kadar yetenekli ve başarılı olduğunun artık farkındalar. Peter ve benim için bu oyuncuları tekrar bir araya getirmek artık daha zor. Neredeyse hepsinin yer aldığı filmler ve çeşitli projeler var. Better Call Saul için yaşadığımız en büyük problem de bu.”

“Breaking Bad 2.0” olmayacağı söylenen Better Call Saul’da Bryan Cranston ve Aaron Paul’un da dizinin en az 1 bölümünde konuk oyuncu olarak katılması bekleniyor. Aynı zamanda hiç beklediğimiz bir anda hiç beklemediğimiz tanıdık yüzler de görebileceğimizi söylüyor Vince Gilligan.

Dizinin ilk sezon bitiminden sonra Netflix’te de yayınlanacağını hatırlatalım.

Better Call Saul 2014’te, muhtemelen Sonbahar’da AMC ekranlarında yayınlanacak. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

it__s_saul_goodman_by_darkfish888-d57ibfd

Cem Mollaoglu

Önceki Yazı

Dizilerdeki En Güçlü Kadın Karakterler | İnceleme

Sonraki Yazı

Çok Kişisel Bir Mesafeden Bay Sherlock… 3.sezon,1.Bölüm | İnceleme