Televizyon Tarihinin En İyi 10 Dizisini Seçtik!

Breaking-Bad

Breaking Bad (AMC)

2008 – 2013 yılları arasında 5 sezon olarak yayınlanan, şunun şurasında 29 Eylül 2013’te final yapmasına rağmen biz izleyicileri tarafından bir hayli özlenen dizi, final sezonuyla 2013 yılına damgasını vurmuştu.

50 yaşında, bir lisede kimya öğretmeni olan, aynı zamanda ailesinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bir araba yıkayıcısında da ek iş yapan Walter White’ın, akciğer kanseri olduğunu ve çok az bir süre ömrü kaldığını öğrendikten sonra yaşadıkları şeylere tanık olduğumuz dizi, “yükseliş, diriliş” temalı dizilere yeni bir boyut kazandırmıştır. Walter White, öldükten sonra ailesine para bırakmak için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman’ı da yanına alarak suç dünyasına bodoslama bir giriş yapar ve olaylar gelişir…

Bir insanın hayatının 2 yıl içerisinde ne kadar değişebileceğinin somut (aslında soyut) bir göstergesine tanıdık olduğumuz dizi için, rahatlıkla kurgusal anlamda bir başarı abidesidir denilebilir. Oyuncu seçimlerindeki başarı ise sezonlar ilerledikçe daha da gün yüzüne çıkmış, her anlamda harika bir dizinin oluşmasında önayak olmuştur.

Cem Mollaoglu

Önceki Yazı

Intelligence İlk Bölümün Ardından | İnceleme

Sonraki Yazı

Intelligence İlk İzlenim | İnceleme