Televizyon Tarihinin En İyi 10 Dizisini Seçtik!

dexter_1734_1

Dexter (SHOWTIME)

2006 – 2013 yılları arasında 8 sezon olarak yayınlanan dizi, ülkemizdeki birçok insana Lost ile beraber dizi izleme alışkanlığı kazandıran dizilerden biri olmuştu…

Miami Metro Polis Departmanı’nda kan sıçrama analizcisi olarak çalışan Dexter, aynı zamanda bir seri katildir… Polis kimliğini ve zekasını kullanarak, “Dark Passenger” olarak adlandırdığı seri katil özelliğini örtbas etmek konusunda bir hayli yeteneklidir.

Milyonlarca insanın doğrudan veya dolaylı bir şekilde bir seri katili sevmesine neden olmuş olan Dexter, bunu şüphesiz ki sadece hak eden ve “koda uyan” suçluları öldürerek sağlamıştı.

Dexter’ı oynayan Michael C. Hall ve Dexter’ın kardeşi Debra olarak gördüğümüz Jennifer Carpenter, oyunculuk anlamında dizinin yükünü çekse de, yan karakterlerin oyunculuklarının da hiç de fena olmadığı bir gerçekti… Son sezonda kurgu anlamında sıkıntılar yaşasa da, bazı hayranlarını hayal kırıklığına uğratsa da Dexter, 8 sezonuna bakıldığında, televizyon tarihinin en iyi dizilerinden birisiydi.

Cem Mollaoglu

Önceki Yazı

Intelligence İlk Bölümün Ardından | İnceleme

Sonraki Yazı

Intelligence İlk İzlenim | İnceleme