20 Breaking Bad Gerçeği | Derleme

Yazı, dizinin tamamı hakkında spoiler içermektedir.

1- Dizinin yaratıcısı Vince Gilligan aslında birinci sezonun sonundaki uyuşturucu anlaşmasından sonra Jesse Pinkman’ı öldürecekmiş. Orijinal hikâye böyleymiş. Ancak çekimler başladıktan sonra, hatta 2. bölüm çekimlerinden sonra Vince Gilligan, Aaron Paul’un oyunculuğundan çok etkilenmiş ve Jesse Pinkman karakterini öldürmenin çok büyük bir hata olacağını anlamış. Hikâyeyi değiştirmiş.

TV Breaking Bad Gallery

2- Bryan Cranston, The X Files’taki performansı sayesinde Walter White karakterini kapmış. Kanal yetkilileri Bryan Cranston’ın aile komedisi Malcolm in the Middle’da yer almasından sebep tereddüt yaşadıklarında, Vince Gilligan onlara Bryan Cranston’ın The X Files’taki karanlık yüzünü göstermiş.

Bu diziyi online HD kalitede izleyebilirsiniz!

Breakin Bad izle

kultx-xfiles-breaking-bad-bryan-cranston

3- Gerçek bir DEA (Narkotik) Ajanı, dizi ekibine nasıl meth yapılacağını öğretmiş.

Season_2_promo_pic_4

4- Saul Goodman karakterinin ismi “It’s all good, man”den gelmekteymiş.

it__s_saul_goodman_by_darkfish888-d57ibfd

5- Save Walter White sitesi gerçek bir siteymiş. “Bağış Yap” kısmına tıklandığında ise site otomatik olarak AMC’nin Breaking Bad sayfasına yönlendiriliyor.

save-walter-white

6- Dizide gösterilen meth’ler, bildiğimiz akide şekeriymiş.

maxresdefault

7- Dizi aslında Riverside, California’da çekilecekmiş. Ancak Albuquerque’de vergi indirimi sağlandıktan sonra dizinin burada çekilmesi kararlaştırılmış.

1379878148511.cached

8- Gus Fring’in öldüğü patlama sahnesinde AMC’nin bir başka dizisi The Walking Dead’in efekt ekibi yardımcı olmuş.

gus-fring_530137

9- Breaking Bad’in bir bölümü ortalama 3 milyon $ maliyete erişmiş.

breaking-bad-walt-and-skyler-with-money

10- Metamfetamin’in gerçek formülü dizi jeneriğinde gösterilmekteymiş.

-Breaking-Bad-Opening-Credits-breaking-bad-20554984-1360-768

11- Dizinin kötü adamı aslında Gus Fring değil, Hector Salamanca olacakmış. Gus Fring karakteri sadece 2. sezonda konuk karakter olarak yer alacakmış. Ancak Giancarlo Esposito’nun 2. sezondaki performansı sonrası asıl kötü adamın o olmasına karar verilmiş.

Tio

12- Breaking Bad’deki hiçbir şey rastlantı ya da keyfi değil. Buna Walter White’ın “dark side”daki takma adı da dahil. Heisenberg ismi Werner Heisenberg‘den gelmekteymiş. Werner Heisenberg, Belirsizlik ilkesini bularak 20. yüzyılın önde gelen bilim insanlarından birisi olmuştur. Walter White da bu Alman fizikçinin adının karizmasından hem de ona olan saygısından sebep bu takma ismini kullanmıştır.

heisenberg

13- Walter Jr. (aka Flynn) karakterini canlandıran RJ Mitte, gerçekte beyin felcine (Serebral Palsi) sahipmiş. Ancak canlandırdığı karakter kadar belirgin özelliklere sahip değilmiş. Rolü için de diziden önce koltuk değneği ile yürümeye ve konuşmasını yavaşlatmaya çalışmış.

Breaking-Bad-Walt-Jr

14- Senaryonun orijinalinde Walter White, Jesse’nin sevgilisi Jane’in ölümüne doğrudan etki etmekteymiş. Walt, Jane’in kafasını oynatarak boğulmasını sağlayacakmış. Ancak sonra bu değiştirilmiş ve Walt rastgele Jane’in boğulmasına tanık olmuş ve kurtarmak için hiçbir şey yapmamıştır.

jane

15- Bryan Cranston’ın parmağında Breaking Bad logosunun dövmesi varmış. Dövmeyi çekimler bittiğinde yaptırmış ve “Her gördüğümde gülümsüyorum” diyor.

article-2463638-18C90BB800000578-15_634x434

16- Marie Schrader karakterini canlandıran Betsy Brandt, ikinci sezon çekimleri boyunca hamileymiş. Bu yüzden Marie’nın karnı 2. sezonda olabildiğince gösterilmemeye çalışılmış. Skyler ile olduğu sahnelerde de odak noktası dizide hamile Skyler olarak alınmış ki Marie çok da dikkat çekmesin.

Breaking-Bad-S5E15-Marie

17- Breaking Bad proje aşamasındayken kapısına gittiği ve kapıdan içeriye alınmayan kanallar: Showtime, TNT, FX, HBO. Bu kanallarden red yiyen dizide AMC bir ışık görmüş ve onay vermiş.

fx-reveals-why-it-turned-down-breaking-bad

18- Aaron Paul, dizi süresince eski Meth bağımlıları ile, hatta hâlâ Meth bağımlısı olan kişilerle bol bol zaman geçirmiş. “Hayatım boyunca hiç görmediğim bir ‘dark side’a tanıklık ettim” diyor Aaron Paul.

aaron-paul-deserves-another-emmy-for-this-weeks-episode-of-breaking-bad

19- Walter White’ın pizzayı evinin çatısına fırlattığı sahnede, Bryan Cranston sadece tek bir atışta çekim için uygun yere düşürmeyi ve de pizzanın doğru tarafını getirmeyi başarmış.

tumblr_mauyxv6Bqa1re94l2o2_1280

20- Efsanevi bölüm Ozymandias’daki eski günlerden kesit sunulan karavan sahnesi, dizi ekibinin çekimlerdeki son günüymüş. 

Breaking-Bad-5.14-Flashback-to-first-time-cooking

[divider]

@c3m_ @birdizihaber

Cem Mollaoglu

Önceki Yazı

Da Vinci’s Demons 2.Sezon | Haber

Sonraki Yazı

Once Upon A Time ve Revenge’in Dönüşü | Haber