Deli Diyorlar Bana… Ne?! | 40 Çılgın Dizi Karakteri

Hayatlarımızı renklendiren dizi karakterleri kimi zaman fazla düzenli ve sakin kimi zaman ise fazla çılgın ve uçarı olabiliyorlar. Bazısı yarım akıllı diye tabir edilen tiplerden bazısı ise gerçekten kaçıklığın zirvesinde gezinenlerden. Farklı olmanın dizi dünyasında bir nevi karşılığı gibiler. Çoğunluğu sevimliliğin yanı sıra gerçek bir  jackass kıvamında. Bazısı da fazla zekanın yan etkilerinden muzdarip.  Reelde  olsa ”deli yeaa bu” diye yaftalayabileceğimiz karakterlerden bir kolaj hazırladım sizlere. Çılgınlıkta sınır yok, buyrunuz.

(Karakterleri izlediğim dizilerden seçtim.  Bu yüzden sizlerin ekleyebileceği her türlü çılgına yorum kısmımız açıktır.) 

30 Rock – Tracy Jordan

30 Rock’ın hatta dizi dünyasının en çılgın karakterlerinden biri olan Tracy Jordan ile başlayalım. Tracy Jordan karakteri aslında oyuncunun direkt kendisinden esinlenerek yaratılmış. Tracy Morgan deliliklerini sadece bir harf değiştirerek  televizyona taşıyor. Doğuştan komedyen. Özellikle Liz Lemon’ı yaptıkları ile çileden çıkartan Jordan akla hayale gelebilecek her türlü çılgınlığı bünyesinde toplamayı başarabiliyor. Grizz ve Dotcom olmasa hali harap. Şahsen favori çılgınlarımdan biri benim.

Don’t Trust the Bitch in Apartment 23 – Chloe

0202Chloe4

Fazla tanımadığınız biriyle ev arkadaşı olmak oldukça zordur. Huyunu, suyunu bilemezsiniz. Fakat Chloe ile ev arkadaşı olmak hepsinden daha zor ve karmaşık olsa gerek. Uçuk partileri , arsız davranışları ile 23 numaradaki çılgın hatun enteresan geceler vaddediyor ev arkadaşlarına.

                                                           Wilfred – Wilfred

CC_Wilfred_USS1_Fire-Hydrant               

Kemik dünyasının baronundan da bahsedelim biraz da. ”Konuşan bir köpek de ne ola ki?” dediğinizi duyar gibiyim. Şimdiye kadar gördüğünüz, bildiğiniz tüm hayvanları unutun. Wilfred gibisini göremezsiniz. Her ne kadar Ryan’ın bilinçaltının oyunu olduğu vurgulansa da içtiği otlar, bafilediği oyuncak ayısı ve haşarılıkları ile televizyon dünyasının en kaçık karakterlerinden biri Wilfred.

                                                        Glee – Sue  Sylvester

sue_wedding_dress1 (1)                                                               

İşte Sue Sylvester işte koç. Onun hakkında ne söylesem ne konuşsam az. Öyle çok seviyor ve delicesine gülüyorum ki bu kaçık kadının yaptıklarına. Hem Glee’nin hem de gönlümün olmazsa olmazlarından. Çevresindekilere ettiği kılıçtan keskin hakaretleri, ırkçılığı, seksistliği ve sanat düşmanlığı ile kaçıklıkta bir numara. Yaptığı araştırmalar sonucunda Sue Sylvester’ a eş olabilecek en iyi kişinin gene Sue Sylvester olabileceğine kanaat getirmiştir. Gördüğünüz üzere Adidas eşofman gelinliği içerisinde bir tanrıça gibi süzülmekte. Tabii gene kendisi ile evlendiği düğün seremonisinde.

elifcankici

Önceki Yazı

The Good Wife’te Paralel Yapılanma

Sonraki Yazı

The Wire’ın Yaratıcısından Martin Luther King Dizisi