Orphan Black Yeni Sezon Öncesi Hafızamızı Tazeleyelim

Neredeyse başka bir Klon Klübü toplantısı için tam zamanı geldi !
 
Uzun bir yılın ardından, BBC Amerika’nın bilim kurgu dizisi Orphan Black, başrol oyuncusu Tatiana Maslany favori klonlarımızı geri getirerek, 19 Nisan cumartesi günü ikinci sezonuyla izleyici ile buluşacak.
 
İkinci sezonda, elebaşı Sarah Manning (Maslany)ve yoldaş klonları (ayrıca kendisi)kendi kendini yöneten evrime inanan Neolutionists tarafından işletilen ve klonlar yaratan gizemli Dyad Enstitüsü’nün arkasındaki komployu ele geçirmeye çalışır.  Tanrı’ya karşı iğrençlikler gibi klonları görüntüleyen aşırı derecede dine bağlı, Proletheanların tam zıttıdır.
 
Orphan Black : Cosima’nın ölümlülüğü, Felix’in bağımsızlığı ve Sezon 2’deki hamleler
 
Dizideki başka bir yenilik ise,  Ortabatı öğretmeni ve Alman Klon Katja ile aynı solunum yolu hastalığı olan ve Dyadan yardım isteyen yeni klon Jennifer Fitzsimmons’ın dahil olması. Hevesli ellerini Sarah’ın üzerinde tutan ilk Klon Rachel da unutmamak gerekir.
 
Kafa Karıştırıcı mı? TVGuide.com klonlarla ilgili bilgilerinizi tazelemek için aşağıda açıklamaları ekledi:
Elizabeth Childs: Şüphelenilmesine rağmen, Proletheanların soruşturma kapsamında gizli bir sivil ajanını vurması  Hala nedeni bilinmeyen bir şekilde trenin önüne atlayarak intihar girişiminde bulunmuş bir polisti. Beth’in gizli habercisi ve erkek arkadaşı Paul(Dylan Bruce), birisi bir klonun günlük yaşamını denetlemesi için Dyad tarafından başına dikilmiş.
Sarah Manning: Bir dolandırıcı sanatçısı klon komplosunun tam ortasında bulununca, ölü klon Beth Childs’ın kimliğini alır. Üretilen olduğu bilinen tek klon, kızı Kira’nın(Skyler Wexler) kaçırma ihtimalı olan, Sarah öncesinde Neolutionistlere karşı bir adım önde olmak için sokak akılcılığını kullandı.
Alison Hendrix: Birinci sezon boyunca kenar mahalleli futbolcu anne vahşi bir kart olarak sunuldu.  Ailesini korumaya adamış, kararsız Alison özellikle çaktırmadan monitördeki bilgileri sızdırmaya çalışırken, çabucak raydan çıkıyor. Bu paranoya onu en yakın arkadaşı olan Aynsley (Natalie Lisinska) ölümüne ayrılmaya  ve kocası  Donnie (Kristian Bruun)’a sıcak bir tutkal tabancasıyla işkence yapmaya teşvik eder. Donnie ona suçsuzluğunu ikna etmesine ve hala birlikte olduklarına rağmen, izleiyici olarak bizler, Alison’ın Donnie hakkında haklı düşüncelere sahip olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.
Cosima Niehaus: Bir doktora öğrencisi gibi mikrobiyoloji okuyan Cosima, Katja gibi solunum yolu hastalığına sahip olduğundan beri kendi ve klonları ile ilgili bir çok bilgiye sahiptir.Fakat, akıllı hippi genellikle bilim olduğu zaman ya da Cosima’nın duyguları ya da gözlemcisi Delphine (Evelyne Brochu) ya da Cosima’nın kime aşık olduğu sırası gelince güveni üzerinde kör edilir.
Helena: Helena Sarah’ın biyolojik ikiz kardeşidir, fakat Proletheanlar onu Rus manastırından kaçırana kadar ayrı bir şekilde büyütülmüştür. Daha sonra, neye inandığı, aslında kim olduğu, nerede klonlandığı ve bu klonlama iğrençlilerinin eğitimleri ile ilgili beyni yıkandı. Helena biyolojik annesini öldürdükten sonra, Sarah vahşice ona ateş eder ve ölümü ile başbaşa bırakır.
Rachel Duncan: İlk klon olarak seçilen Rachel, Neolutionistler tarafından yetiştirilmiştir. En yeni klon hakkında bir bilgi olmasa da, Rachel Dyad Enstitüsü’nün bazı güçlerini elinde tutuyor ve öldürücü bir fitil gibi hazırda bekliyor. Vekiller sayesinde, Rachel klonların iddia edilen izlenilen hayatlarından, serbest yaşayabilecekleri hayatlara geçmeleri için imzalayabilecekleri bir kontrat üzerinde çalıştı. Dyad’ın yarattığı klonlar, şirketin  entellektüel müllkiyetleri olarak patentlendiler  ve bu  Rachel’ın paylaşmayı ihmal ettiği şeydi.
En iyi klon sizce hangisi?
Orphan Black 19 Nisan Cumartesi saat 20:00’de BBC Amerika’da yayınlanacak.

Kamil Akar

Önceki Yazı

True Detective: Gerçek Müzik

Sonraki Yazı

The Americans, 3. sezon onayı aldı…