The Good Wife Altıncı Sezondan Bilgiler

The-Good-Wife

Bazı diziler vardır ilk sezondan sonrası beş para etmez bir de bazı diziler vardır hikaye 5. sezonda tekrar başlar. The Good Wife  ikinci kategoride. Beşinci sezona güzel başlayan dizi ufak inişler çıkışlar yaşasa da genel olarak çizgisini bozmadan aynı mükemmellikte devam etti ve yine çok heyecanlı bir sezon finaliyle tatile girdi.

Benim için bu sene Game of Thrones’tan bile güzeldi The Good Wife. Hem çok güldüğüm hem de heyecanlandığım bir sezon oldu umarım bu yıl Emmy’de de başarılı olur gerçekten hak ediyor (Yine en iyi drama dalında aday olmadı maalesef). Aslında benim beşinci sezon planım farklıydı ben Alicia dizinin en başarılı avukatı olduğundan Cary ile birlikte kurdukları hukuk firmasının çok başarılı olacağını hatta Lockhart/Gardner’ı da alt edeceklerini düşünmüştüm ama tabi ki hayatta hiçbir şey o kadar kolay olmuyor. Geçtiğimiz sezonda birçok sürpriz yaşatan The Good Wife altıncı sezonda da sevenlerini hayal kırıklığına uğratmayacaktır. İşte altıncı sezonun olay örgüsü ve kadrosu hakkında bilgiler:

-Eli’nin teklifini ilk başta saçma bulsa da Alicia yaşayacağı bazı şeylerden sonra teklifi düşünmeye başlayacak.

-Diane’nin sezon sonundaki önerisi kesinlikle kabul ediliyor diyemeyiz ama bunun ihtimal dahilinde olduğunu söylüyor yapımcı Michelle King.

-Diane ve Kalinda arasındaki arasında oluşan bağ ile Kalinda’nın Will’e olan bağlılığını Diane çevirdiğini vurguluyor yapımcı Robert King. Bu yüzden Diane’nin altıncı sezonda seçeceği yolun Kalinda’nın da yolu olması büyük ihtimal.

-Kalinda ve Cary ilişkisi için çok fazla ipucu vermeyen yapımcılar ilişkinin iki türlü de sonuçlanabileceğini söylüyor ama dizilerinde bir çiftin uzun süre mutluluğa çok yakın olduğunda olayların sıkıcı bir hal olduğunu söylediklerinden ben bu çiftin mutluluğa ulaşamayacağı yorumunu yaptım.

-Beşinci sezon finalinde Alicia ve Peter boşanmadan sadece kariyerleri için birlikte kalmaya karar vermişlerdi. Yapımcı King Alicia’nın evliliğinin daha karışık bir hal alacağı ve bu sezon daha önemli bir rolü olacağını vurguladı.

-Zach Florrick üniversiteden önce yaz stajı için evden ayrılmıştı, karakterin altıncı sezonda yer alacağı kesinleşti ama kadrolu olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

megan ketch

-Megan Ketch tarafından canlandırılan Deena Lampard Chumhum’ın iş önerisi ile alakalı bölümde yer alacak. King’in spoiler’ına göre Chumhum Florrick/Agos ve Lockhart/Gardner’ın geleceği için büyük problem yaratacak.

-IMDb’deki yorumlara göre Louis Canning karakterini seven pek olmasa da (ben çok seviyorum bu arada) Michael J. Fox ‘un ve Reyna Hech karakterine can veren Jill Hennessy de dizinin altıncı sezonunda yer alacağı kesinleşti antlaşmaların kaç bölümlük olduğu şimdilik bilinmiyor.

matthew goode

-Eyalet savcısı Finn Polmar rolündeki Matthew Goode dizinin oyuncu kadrosuna katıldı Goode’u bu sene düzenli olarak göreceğiz. Bu Alicia ve Finn arasında romantik bir ilişki olacağını düşündürüyor. İkili arasındaki inkar edilemez bağ (?)  Alicia’yı başka karakterlerle görmek isteyen hayranları tatmin edecekmiş ama bu hayranlardan biri olarak ben öyle düşünmüyorum. Yapımcı King’lerin Will’in boşluğunu Finn ile dolduracaklarını söylemesi de  bu olasılığı güçlendiriyor. King ayrıca E!Online ropörtajında Finn’in diziye Will’den farklı bir enerji getireceğini söyledi.

elisbeth

-Elsbeth Tascioni’siz The Good Wife olur mu? Belki olabilir ama ben favori karaktetime torpil geçip olmaz diyorum. Bu rolle En Iyi Komedi Konuk Oyuncu Emmy’si kazanan Carrie Preston altıncı sezon iki bölümde yer alacak ve Preston bunun ile ilgili olarak: “Altıncı sezonda yer almayı çok isterim. Bu dizide tam zamanlı yer almayı çok isterim ve bana kalsa yer alırdım da.” dedi. Hatta Preston’ın bu yorumu spin-off dedikodularına yol açtı. The Good Wife’ın yaratıcısı Robert King de “Bunu içimizde tartıştık, endişemiz iki işi birden yapmak çünkü biz iki işi birden yapabilen yapımcılardan olmadık ama umarım bunu yapabiliriz çünkü çalışmak için Carrie Preston’dan daha eğlenceli olan birisi yok ve burada cool bir show yatıyor” diyerek spin-off’un bir olasılık olduğunu belirtti. (Elsbeth’in favori karakterim olduğunu söylemiştim değil mi?)

taye diggs

-Altıncı sezonun sürprizi TNT’nin yaz draması Murder in the First’te yer alan Taye Diggs. Dean Levine Wilkins isimli yetenekli ve titiz bir avukatı canlandıracak olan Diggs ayrıca ortak olarak Lockhart/Gardner’a katılacak. Yapımcıların “Komedi ve dramayı aynı rahatlıkla oynayabildiği için yıllardır büyük hayranıyız” dedikleri Diggs’in dizide kaç bölüm rol alacağı henüz belli değil.

-King  ayrıca dizinin altıncı sezonda daha politik olacağını, mahkeme sahnelerinin azalacağını söylerken sezonun beşinci sezonun bittiği yerden başlayacağını da sözlerine ekledi.

Altıncı sezonu 22 bölüm olan dizi ilk 11 bölüm yayınlandıktan sonra bir iki aylık verip kendisini özletecek.

Alicia Florrick’in yeni Hilary Clinton olup olmayacağı zaman gösterecek ama Alicia o yolda emin adımlarla ilerliyor. Alicia’nın yolculuğuna eşlik etmek için 21 Eylül pazarı takvimlerinizde işaretlemeyi unutmayın.

 

Yeşim Kadıoğlu

Önceki Yazı

Robbie Amell The Flash Dizisinde

Sonraki Yazı

Once Upon A Time kadrosunda yeni isimler!