Ayrılsak da Beraberiz

forever

Pearl Bailey: “Aşk dünyanın en tatlı mutluluğu ile en derin acısından yaratılmıştır” der. Bazen bu tatlı mutluluk için  bir bakış yeterken bazen de birlikte zaman geçirmek gerekiyor o yüzden aynı ortamda bulunan insanların birbirlerine aşık olması pekte şaşırtıcı değil. Aynı projede yer alan oyuncular da sürekli birlikte vakit geçirdikleri hatta romantik sahnelerde yer aldıkları için rol arkadaşlarına aşık olmaları normal. Mutluluk kısmı güzel ama derin acı herkes için zor olsa da tahminim oyuncular için daha zor olduğu. Çünkü siz ayrıldığınız sevgilinizle aynı ortamda bulunmak zorunda olsanız bile görmezden gelebilir ya da  mecbur kalmadıkça konuşmayabilirsiniz ama oyuncular eski sevgilileri ile sadece konuşmak zorunda kalmayıp aşk sahneleri de çekmek zorunda kalabiliyorlar. İşte  Ayrılsa da Beraber olan çiftler:

Yazıda Dawson’s Creek, Alias, The O.C., One Tree Hill, Heroes, Dexter, Gossip Girl, The Big Bang Theory ve The Vampire Diaries çiftleri ile ilgili spoiler bulunmaktadır. Dizileri sonuna kadar izlemediyseniz ve çiftler ile ilgili spoiler almak istemiyorsanız okumaya son vermenizi tavsiye ederim.

Katie Holmes & Joshua Jackson (Dawson’s Creek 1998-2003)

joeypacey

Katie Holmes Tom Cruise ile evlenmeden önce Joshua Jackson vardı. Dawson’s Creek’te beraber rol alan Holmes ve Jackson’ın gerçek hayattaki ilişkisi sadece bir yıl sürdü ama çift ayrıldıktan sonra da dizide iki sevgiliyi canlandırmaya devam etti. Küçükken odasında Tom Cruise posteri olabilir ama   Joshua Jackson Holmes’un  ilk aşkı. Üzgünüm Tom.

Jennifer Garner & Michael Vartan (Alias 2001-2006)

sdyneymichael

Felicity’de üç bölüm konuk oyuncu olan Garner ve aynı dizide başrolde yer alan Scott Foley dizi devam ederken evlendi 2003’te biten evliliğin ardından Garner Alias’taki rol arkadaşı Michael Vartan ile bir yıl birlikte oldu. Altı sezon süre Alias’ta çiftin ilişkisi dizi bitmeden çok önce bitti ama Garner’ın karakteri Sidney Vartan’ın karakteri Vaughn ile evlendi ve ilginçtir ki bu sahne çekilirken Garner kocası Ben Affleck’ten hamileydi.

Rachel Bilson & Adam Brody (The O.C 2003-2007)

seth-and-summer

2003 yılında başlayan The O.C’nin asıl çifttinin aşkından daha çok sevilen aşkın Summer & Seth olması karakterlere mi oyunculara mı yoksa gerçekten sevgili olmalarına mı bağlanır bilmiyorum ama TV’den gerçeğe taşınmasına en çok sevinilen aşk bu olsa gerek. Sevenleri ne kadar yakıştırsa da 2003’te başlayan bu aşk 2006’da sona erdi. Ağustos 2014 itibariyle, Rachel Bilson 2007’de Jumper setinde tanıştığı Hayden Christensen’den ilk çocuğunu beklerken, Adam Brody The Oranges setinde tanıştığı Leighton Meester ile 2014 Şubat’ında ayında dünya evine girdi. Çift gerçek hayatta yollarını ayırmış olabilir ama 2007’de biten dizide mihraba birlikte yürümüşlerdi.

Sophia Bush & Chad Michael Murray (One Tree Hill 2003-2012)

brucas

2003 yılında başlayan One Tree Hill’in Brooke ve Lucas aşkı dizide başlasa da çift gerçek hayatta 2004 yılında nişanlanıp, 2005’te evlendiler. Çift Murray’nin House of Wax film çekimlerinde Bush’u Paris Hilton ile aldatması sonucu evlendikten beş ay sonra boşandı ama birlikte çalışmaya devam ettiler. Tabi bu olay  Brucas’ın sonu olurken mutlu sona ulaşan Lucas & Peyton oldu. Murray, Bush’un OTH’deki teki aşkı değil. Daha sonraki yıllarda Sophia Bush “Nathan”  James Latterfy ve “Julian” Austin Nichols ile sevgili oldu.

Hayden Panettiere & Milo Ventimiglia (Heroes 2006-2010)

peter-claire

Amigo kızı kurtar, dünyayı kurtar!  Heroes’un amigo kızı Claire ve dünyayı kurtarmak için amigo kızı kurtarmaya çalışan Peter. Peter aynı zamanda Claire’in amcası ve başta ikisi de bunu bilmiyor. 2008’de başlayan Panettiere ve Ventimiglia aşkı pek uzun ömürlü olmadı ve 2009’da bitti. Zaten Panettiere ve Ventimiglia’nın aksine dizide Peter ve Claire’in romantik bir ilişkisi yoktu. İkili aynı dizide çalışmaya devam ettiler. İyi mi kötü mü ayrıldıklarını bilmiyorum ama beraber oynadıkları sahneler diğer isimlere göre az olduğundan sanırım listenin en şanslı eski çifti Hayden Panettiere ve Milo Ventimiglia.

Jennifer Carpenter & Michael C. Hall  (Dexter 2006-2013)

DEXTER-DEBRA

Carpenter ve Hall Dexter çekimlerinde sevgili oldu, 2008’te evlendi ve 2011’de boşandı. İkili boşandıktan sonra da birlikte çalışmaya devam etti. Carpenter ve Hall dizide kardeşleri canlandırıyorlardı bu yüzden Panettiere ve Ventimiglia kadar şanslı olmasalar da romantik sahne çekmek zorunda kalmadılar.

Blake Lively & Penn Badgley (Gossip Girl 2007-2012) 

derena

GG’nün  altın kızı Serena’yı canlandıran Lively ve yalnız çocuğu Dan’e hayat veren Badgley’nin ilişkisi dizi setinde başlasa da ikili birbirlerini 11 yaşından beri tanıyorlar. Çift 2007 yılında başlayan ilişkilerini dizideki gibi bir ayrı bir barışık sürdürdüler ta ki Serena ve Dan’in ilişkisinin bittiği zaman olan 2010 yılına kadar. 2010 yılında ayrılan çiftin ayrılıktan sonraki bir seks sahnesinde (yanlış bilmiyorsam) Dan karakterini başka biri canlandırmıştı. Lively 2011 yılında Green Lantern’deki rol arkadaşı o sıralarda Scarlet Johanson’la evli olan Ryan Reynolds ile yeni bir ilişkiye yelken açıp 2012’de evlendi ama GG’de Serena’nın damadı yalnız çocuk Dan’den başkası değildi.

Kaley Cuoco & Johnny Galecki (The Big Bang Theory 2007-…)

leonardpenny

The Big Bang Theory’de Leonard Penny ile sevgili olabilmek verdiği uğraş hepimizin malumu peki çiftin gerçek hayatta sevgili olduğunu ve bunu herkesten saklamayı başardığını biliyor muydunuz? 2008 yılında başlayan ve iki yıl süren ilişkilerini dizinin hikayesine zarar vermemek için saklayan çift 2010’daki ayrılıklarından sonra ilişkilerini açıkladılar.Şu anda iki iyi arkadaş olduklarını söyleyen Cuoco 31 Aralık 2013’te tenis oyuncusu Ryan Sweeting ile evlenirken, Galecki oyuncu Kelli Garner ile birlikte. İkili gerçek hayatta ayrı yollardan yürüyor ama TBBT’de nişanlandıklarını düşünürsek çifti gelinlik ve damatlıkla görmemiz büyük bir olasılık.

Nina Dobrev & Ian Somerhalder  ( The Vampires Diaries 2009-….)

elenademon

The Vampire Diaries’ın Elena ve Damon birlikteliği dizide de gerçek hayatta da sansasyon yarattı. Dobrev ve Somerhalder üç yıldır bir ayrı bir barışık sürdürdükleri ilişkilerini 2013 yılında sonlandırdı ama  çift birlikte çalışmaya devam etmek zorunda bu yüzden bu ilişkinin sonunu kestirmek şimdilik pek mümkün değil.

Sizce dizide ve gerçek hayatta en yakışan çift hangisi?

Yeşim Kadıoğlu

Önceki Yazı

TV’de Bugün – 15 Ağustos

Sonraki Yazı

Gang Related 1. Sezon İncelemesi