New Girl – Tanıtım

 

fianl_NG_R002_SOFA_001_v5_jmCR

New Girl, Fox kanalının 2011 yılında yayına başlattığı hali hazırda 3 sezonu bulunan ve iddialı bir şekilde devam eden yapımlarından. Dizinin baş rolü ve aynı zamanda yapımcısı 500 Days Of Summer’dan tanıdığımız Zooey Deschanel – Jess .

Dizi konusunu Amerikan komedisinin bolca ekmeğini yediği ve vazgeçemediği garip ev arkadaşlıklarından alıyor. Jess birlikte yaşadığı sevgilisi tarafından aldatıldığını öğrenince kendine yeni bir ev aramaya başlıyor ve bulduğu ilandaki erkek öğrenci yurdu kıvamında olan eve taşınıyor.  Ev arkadaşları;  iletişim gurusu  Schmidt – Max Greenfield, bezginlerin şahı Nick- Jake Johnson ve eski basketçi  Winston – Lamorne Morris. Bunların yanına Jess’in çocukluk arkadaşı, güzeller güzeli modelimiz Cece – Hannah Simone da eklenince kadro kurulmuş ortam şenlenmiş oluyor.

Karakterlerle ilgili daha fazla detay vermeye başlamadan önce yazımın bundan sonraki kısmında diziye yeni başlayacaklar için bolca spoiler içeren ifadeler olduğunu belirtmek isterim.

images (4)Jessica Day: Dizimizin baş rolü, biraz saf, iyi niyetli. gergin durumları şarkı söyleyerek yatıştırmaya çalışıyor. Bu durumu jeneriği de seslendiren Zooey Deschanel’ın şarkı söyleme sevgisine bağlıyorum. Giyiminden hareketlerine içinde hala bir çocuk yattığını görebiliyoruz Jess’in. Bu sebeple yıllar önce ayrılan anne babasını tekrar bir araya getirme planları yapmaktan kendini alamıyor. Aldatılıp kendine yeni ev arkadaşları buluyor ve kısa sürede ortama uyum sağlayıp kendini kabul ettiriyor. Jess’in başına bela olan ama vazgeçemediği sorunu ise her şeye ve herkese hemen inanması.

images (3)Nick Miller: Bezginlerin şahı demiştim, düşününce bu kelimenin kendisini tanımlamak için az bile geldiğini fark ediyorum. Nick hukuk okulunu yarıda bırakmış ve kendisini barmenlikte bulmuş bir karakter. Yazmaya çalıştığı zombilerle ilgili bir romanı var ama onda da pek başarılı olduğu söylenemez. Nick her şeye karşı, bir şeylere itiraz etmesi için mantıklı sebepleri olması bile gerekmiyor. Sürekli karamsar, içkiye fazlasıyla düşkün. Schmidt olmasa doğal ortamında fazla devam edemeyecek biri. Evin en çulsuzu ama bir yandan da vazgeçilmezi. Zira Winston ile çocukluktan Schmidt ile de üniversiteden arkadaş. Garip bir şekilde de çok seviliyor.

new-girl-serie-fox-online

Schmidt : Nick’in olmadan hayatını devam ettiremeyeceği kişi Schmidt,yemeğine vitamin karıştıran, cebine para koyan. Nick’e bu kadar bağlı olmasının sebebi, Schmidt’in övündüğü haline gelişinde en büyük katkının Nick’te olması. Fazlasıyla duygusal, yardımsever, düşünceli ama tüm bunlara tezat oldukça kendini beğenmiş. Titiz, güzel yemek yapan, giyim kuşam konusunda Barney Stinson’la yarışır. Ev üyelerinden en hali vakti yerinde olanı. Cece’ye çok aşık fakat bağlanmakla ilgili sorunları var. Bu durum gel-git’li bir ilişki yaşamalarına neden oluyor.

Cecelia Parekh : Schmidt’in ilk gördüğü andan itibaren kafayı taktığı, Jess’in çocukluktan itibaren kopamadığı  model arkadaşı. Hint asıllı bir aileden geliyor. Model arkadaşlarıyla beraber kalıyor. Tamamen farklı yollara sapsak da hiç kopamadığımız, her anımızda yanımızda olan , her şeyimizi bilen arkadaşlarımızı temsil ediyor.

Winston Bishop: Nick’in çocukluk arkadaşı. Fazlasıyla çekingen özellikle kızlar konusunda. Profesyonel olarak Letonya liginde iki yıl basketbol oynamış, sakatlanıp geri dönmüş. Amerikaya ne yapacağını bilmez bir halde dönüyor ve eski ev arkadaşlarıyla beraber yaşamaya başlıyor. 2. Bölümde pat diye diziye girip hiç yadırganmadığına göre iyi kurgulanmış bir karakter.

Coach :  İlk bölümde 3. Ev arkadaşı olarak yer alan Coach – Damon Wayans Jr.  2. Bölüm itibariyle birden yok oluyor ve yerini Winston’a bırakıyor. Aslında bu ani gidiş Damon Wayans Jr. ‘ın New Girl başlamadan önce devam ettiği Happy Endings ile olan sözleşme sorunlarıyla alakalı. Dizinin 2013 yılında bitmesini takiben Coach karakteriyle New Girl’e kaldığı yerden devam ediyor.

Bunlara ek dizi konuk oyuncularını tanınmış oyunculardan seçerek izlenirliğini arttırıyor. Julia rolüyle Masters of Sex’den Lizzy Caplan , Russel rolüyle My Best Friend’s Wedding’ın karizması Dermot Mulroney ve The Newsroom’un Sloan’ı Olivia MunnAdam BrodyJamie Lee Curtis ve Prince dizinin konuk oyuncularından bazıları. Dizinin yeni sezon süprizi ise Jessica Biel.

New Girl’ün 4. sezonu 16 Eylül itibariyle başlıyor, takipçilerine duyurulur.

3900-x-2700-New-Girl-Episode-3.23-Cruise-3_FULL

Rabia Sinanoğlu

Önceki Yazı

2014 Teen Choice Ödülleri sahiplerini buldu!

Sonraki Yazı

Suits, 5. sezon onayı aldı!