The Affair | Tanıtım

10660258_279235908949596_876736730447451220_n

Showtime’ın ilk sezonu 10 bölümden oluşacak olan ve şimdiye kadar 4 bölümü yayınlanmış yeni draması The Affair. Yönetmen koltuğunda Jeffrey Reiner’ı gördüğümüz dizinin senaryosunda ise dizinin aynı zamanda yaratıcısı da olan Hagai Levi ve Sarah Treem’i görüyoruz. Başrolleri, Dominic West, Ruth Wilson ve Maura Tierney  gibi isimler paylaşırken dizide aynı zamanda Fringe dizisiyle gönlümüze taht kurmuş Joshua Jackson ve The Wire izleyenlerin yakından tanıyacağı John Doman yer alıyor.

10556357_279235948949592_4665915694509128700_n
Noah Solloway (Dominc West), New York’ta öğretmenlik ve aynı zamanda da yazarlık yapmaktadır. Eşi Helen (Maura Tierney) ve dört  çocukları ile birlikte altı  kişi olan Solloway ailesi, yaz aylarını Helen’in ailesinin Montauk’taki evinde geçirmeye karar verir. Eşi ve çocukları için güzel bir tatil düşünen Noah, ikinci ve yeni kitabını da orada yazmayı planlamaktadır. Tatil için yola çıkan aile, gidecekleri yere gelmeden önce bir restoranda yemek yemek için mola verir. Hikaye de burada başlar. Yemek için durdukları yerde garson olarak çalışan Alison (Ruth Wilson) ile Noah arasında bir etkileşim olur. Bu etkileşim iki tarafı da garip bir ruh hali içine  soksa da ikili birbirilerini tekrar görmeyeceklerini düşündüğü için yaşadıkları bu tecrübeyi gelip geçici bir durum olarak değerlendirir.  Fakat  işler pek düşündükleri gibi gitmez. Üstelik  Alison da evlidir. Bir at çiftliği sahibi olan eşi Cole (Joshua Jackson) ile kaybettikleri bebekleri yüzünden sağlıklı bir evlilikleri olmasa da Alison’ın evli olması işin yasak aşka doğru yol almasına sebebiyet verir.

3pTeS67

Dizi, Noah ve Alison’ın bir dedektife ifade vermesiyle ilerlemekte. Henüz kimin, nasıl ve neden öldürüldüğünü bilmesek de ortada bir ceset olduğunu biliyoruz. Cinayet mi yoksa kaza mı? Orası da şu an için karanlıkta. Her bölümü iki kısımdan oluşan dizide, dedektifin sorularıyla birlikte yaşananları önce Noah’ın ardından ise Alison’ın gözünden izliyoruz. Diziyi bana göre çekici kılan en büyük özellik ise burada ortaya çıkıyor. Çünkü aynı olayları anlatan ikili, yaşananları kendi yorumlarıyla (ya da şu an dedektifi yanıltmak için de olabilir) farklı anlatıyorlar. Kimi zaman karşılıklı kurulan cümleler, ikilinin birbirine olan davranışı, olay anında insanların kıyafetleri vb. şeylerin farklı şekilde aksettirildiğini görüyoruz. Bu farklı anlatımların bizi nereye götüreceği ise merak konusu.

Episode 101

Sağlam bir drama hasreti çektiğim şu günlerde, The Affair ilaç gibi geldi diyebilirim. Her ne kadar  “yasak aşk” gibi  bir çok defa işlenmiş bir konu olsa da işleyişinin ve bakış açısının farklı olması diziyi bir hayli çekici kılıyor. Olayları bir erkeğin gözünden bir de kadının gözünden izliyor oluşumuz da ayrıca bir güzellik. İlişkiye kadın ve erkek bakış açılarının nasıl farklı yaklaştığını görebilmemiz açısından da oldukça ilgi çekici bir yapım olmuş. Ayrıca Noah da Alison da yaşananları kendilerine göre anlattığı için ben olayların gerçek halini de çok merak ediyorum. Umarım dizide bunu da görebileceğimiz sahneler veya bölümler ortaya çıkar. İçinde çok fazla detay ve sağlam oyunculuk barındıran The Affair’i drama seviyorsanız muhakkak izlemenizi öneriyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=0Kmiz8SC-B0

Ayrıca dizinin çok güzel bir youtube kanalı var. Diziyle ilgili bir çok şeyi bulabileceğiniz videolar yer almakta. Henüz izlemediyseniz spoiler içeren öğeler barındırdığını belirtmek isterim. Dileğinizce Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Abdullah Onur Duruk

Önceki Yazı

TV’de Bugün – 4 Kasım

Sonraki Yazı

Shameless 5. Sezon’a Doğru – Trailer, Tease, Fotoğraf