Hakkettiği Halde Golden Globe’a Aday Olamayanlar

golden-globes-2011

72. Golden Globe Ödülü adayları dün açıklandı. Ancak bazı diziler ve oyuncular hakkettikleri adaylıkları alamadılar. İşte Digital Spy‘ın hakkettiği halde Golden Globe adaylığı alamayanlar listesi:

brooklyn-nine-nine-23916-1920x1080

 

Brooklyn Nine-Nine: Bu yılın nadir gülme garantili komedi dizilerinden birisiydi. Ancak ne yazık ki “Komedi ya da Müzikal Dizisi” aday listesine giremedi.

 

 

game-of-thrones-season-4

Game of Thrones-Peter Dinklage: Dinklage geçen sene drama dalında En İyi Yardımcı Aktör Ödülü’nü yanında götürmüştü. Dizi bu yıl drama dalında aday ama geçtiğimiz sezon Tyrion olarak en iyi performansını sergileyen Dinklage başta olmak üzere dizinin diğer pahalı ve çok yetenekli yıldızları hiç bir adaylığa layık görülmedi!

 

true-detective-poster

 

True Detective- Carrie Coon: True Detective bu yıl TV’de en iyi yazar ve oyuncu performanslarının evi olmuştu. Hani Carrie Coon’un adaylığı?

 

 

 

walking-dead-season-4-continuum-slider

The Walking Dead : AMC’nin reyting rekortmeni dizisi sadece 2010 yılında drama dalında En İyi Dizi Ödülü’ne aday oldu. Bunun dışında bugüne kadar bütün kategorilerde sürekli görmezden gelindi. Belki de HFPA (Hollywood Foreign Press Association)’nın zayıf bir midesi vardır!

 

Hannibal-Lecter-Will-Graham-hannibal-tv-series-34204660-500-281

Hannibal: Tıpkı The Walking Dead gibi Hannibal’ ın da belki bazıları için güçlü bir aroması vardı. Başrol oyuncuları Hugh Dancy ve Mads Mikkelsen eleştirmenlerce sık sık övülse de ne yazık ki Globe’dan pek bir sevgi göremediler.

 

 

veep

 

Veep:  Julia Louis-Dreyfus HFPA’dan hakkettiği ilgiyi görse de; Anna Chlumsky, Matt Walsh, Reid Scott, Timothy Simons gibi dizinin, Louis-Dreyfus kadar övgüyü hakkeden diğer oyuncuları görmezden gelindi hep!

 

 

o-MAD-MEN-SEASON-6-POSTER-570

Mad Men: Dizi bir zamanlar Globe’un gediklisiyken; 2012’den beri hiç bir adaylık kazanamadı. Oysa ki yaratıcılıkta her zamanki gibi güçlü olduğu düşünülüyor.

 

 

 

 

sherlock-holmes

 

 

Sherlock: Ufak bir kural değişikliğiyle Sherlock bu sene mini-dizi kategorisinde aday olamadı. Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman kendilerini The Imitation Game ve Fargo adaylıklarıyla avutacaklar artık!

 

 

orphan-black-tatiana-maslany-clones-sarah-alison-cosima-helena-rachel 

Orphan BlackTatiana Maslany: Geçen yıl, Maslany sonunda hakkettiği övgüyü ve ödüllerde tanınırlığı, Globe adaylığıyla elde etmişti. Ancak bu yıl yine oylamanın dışına itiliverdi!

 

 

9478bd3500309203fc8b9333f4a3f3ed

 

 

The Missing-James Nesbitt: The Missing’i ve yıldızı Frances O’Connor’ı aday gösterirken, baş rol James Nesbitt’i aday göstermemek sizce de biraz art niyetlice değil mi?

Sevinç Korkmaz

Önceki Yazı

The Flash 1×10 Promo

Sonraki Yazı

Matt Czuchry Röportajı Üzerinden The Good Wife 6. Sezon İncelemesi