Hamdım, Piştim, Yandım | The Good Wife S07E03

Geçtiğimiz Pazar günü yedinci sezonunun üçüncü bölümüyle ekrana gelen The Good Wife tüm hızıyla devam ediyor. Yine ufak sürprizleriyle izleyicini şaşırtmayı başaran seri, sezon finaline kadar nasıl değişimler geçirir bilinmez ama sezonun ilerleyen bölümlerinden bazı farklılıkların olacağının sinyallerini bu bölümde verdi. İşte “cooked” isimli üçüncü bölüm değerlendirmesi;

thegoodwife7-3aGeçtiğimiz Sezonların Silik İsmi Howard İş Başında
Bölüme Howard’ın Alicia’yı ziyaretiyle başlayan dizi, ortalarında Diane’in ziyaretiyle devam etti. Açıkçası Alicia’nın Howard’a verdiği tavsiyeleri firma için zararlı olarak görmemekle birlikte Howard’ın dengesiz tutumu karşısında işlerin karışacağı belliydi. Diane’in tam da Alicia’yla buzları eritmek istemesinin üzerine gelişince bu olay pek iç açıcı olmadı tabi. Ben “artık Alicia firmaya geri dönsün” derken firma ile Alicia’nın arası iyice açıldı. Bu yanlış anlaşılma ne zaman düzelir ya da düzelir mi bilinmez ama Agos, Lockhart & Lee’yi şimdilik Alicia’nın düşmanları listesine ekleyebiliriz. Bu arada Howard & Jackie ikilisinin bölümün hatta sezonun en ilginç çifti olarak etiketleyebiliriz sanırım, o sahneleri ilgiyle izledim :)

thegoodwife7-3bO İş Öyle Olmaz Be Ruth’cuğum
Sezon başında başlayan Ruth & Eli savaşlarının birine tanık olduk bu bölümde. Alicia’yı “mutlu aile tablosu” için bir yemek programına çıkarmak isteyen Ruth, Veronica’yı tanımadığı için nasıl tehlikeli bir yolda olduğunu da bilmiyordu tabi ki. Eli da bundan yararlanıp yemek programı fikrini Alicia ve Veronica’ya kabul ettirince ortaya ilginç görüntüler çıktı. Ruth bu mağlubiyetin karşılığını nasıl ödetecek bilmiyoruz ama acilen Eli’e karşı atağa geçmeli, zira Eli Alicia’yı “kendin olabilirsin” kozuyla avucunun içine almış durumda. Alicia da bunun farkında aslında ama Eli’a bir ara dur demesi gerekiyor bence, zira Ruth ve Eli arasındaki savaş kısa zamanda ya Peter’a ya da Alicia’ya zarar verecek bence.

thegoodwife7-3cDavalar Davalar…
Kefaret duruşmalarına devam eden Alicia ise istemeden başına dert aldı. FBI bağlantılı müvekkiliyle zor anlar yaşayan Alicia kıl payı kurtuldu davasının fiyaskoyla sonuçlanmasından. Gerçi bu sonuç da pek iç açıcı değildi. Zira yine fazla detaycı düşünmesinin sonucunda Lucca’dan şüphelendi ama finalde olaylar yine tatlıya bağlanınca değişen pek bir şey olmalı ikilimiz arasında. Bir ara savcı Lucca ve Alicia’nın müvekkillerine sunduğu teklifin ikilimizin arasını bozacağını sanmış ve “bu kadar çabuk mu yıkılacak ittifak” diye endişelenmiştim ama şimdilik durumu toparladılar. Finalde Eli’ın hamlesiyse tam “Eli’lık” bir davranıştı. Yargıcı FBI’ın soruşturması hakkında uyaran Eli, durumu hem Alicia’nın hem de kendisinin lehine çevirdi çevirmesine ama etik olarak ciddi bir yanlış yaptı. Dava ilerlerken ise Jason’u hiç göremedik araştırmacı pozisyonunda. Açıkçası Grace’in bulduğu şeyleri Jason’un bulmasını beklerdim ben, neden bölümde yoktu anlam veremedim.

Böylece bir bölümü daha geride bırakmış olduk. İlk iki bölümdeki hızını düşüren seri tahminimce birkaç bölüm böyle gidecektir. O zaman dördüncü bölümde görüşmek üzere…

Hafize Mutlu

Bazen hayatımın kalanını sadece anime, dizi ya da film izleyerek geçirmek istediğim doğrudur.

Önceki Yazı

Supergirl S01E03 Bölümünden Resimler Yayınlandı!

Sonraki Yazı

Chicago PD S03E06 Bölümünden Resimler Yayınlandı!