Başlamadan Önce Hatırlatmalar – Kadro Değişikleri – Dedikodular – Fotoğraflar | Shameless

Showtime’ın normalde 10 Ocak’ta başlayacak Shameless 6. sezonunu bize yılbaşı hediyesi olarak 1 Ocak’a çekmesiyle beraber, yarın itibariyle yeni sezonu izlemeye başlayacağız.

Peki yeni sezonda bizi neler bekliyor?

Öncelikle bıraktığımız yere bir bakalım. Frank Bianca’nın ölümüyle kendini “içkiye vermişti.” Her zamanki Frank. Yayınlanan fragmana göre duygusal bir hal alan Frank acaba bu sayede iflah olur mu?

Fiona kocası Gus ve patronu Sean ikileminde kalmıştı. Dizinin yapımcısı John Wells’in söylediğine göre Sean karakteri 6. sezonda da bizlerle birlikte olacak. Yine yapımcı Wells’in söylediğine göre Jimmy/Steve’in diziye gelip gelmeyeceği kesin olarak belli değil. Bu konuyla alakalı olarak yapımcı tam olarak şöyle diyor; “Asla asla demiyorum.” Lakin Steve/Jimmy’yi ya da adı artık her neyse onu canlandıran Justin Chatwin‘ın American Gothic kadrosuna katıldığını biliyoruz. Bu durumda tam sezon için geri dönmesi zor gözüküyor.

Yanlış kişilere aşık olmada Fiona’dan geri kalmayan Lip ise Profesör Helene (Sasha Alexander)’e iyice tutulmuşa benziyor. Kütüphanede ona yumruk atan Amanda (Nichole Bloom) ile yaşadığı dilemmayı da unutmamak gerek.

Monica sağolsun bipolar teşhisi konulan Ian ise sezonun son bölümünde Mickey’den ayrılmıştı. Bakalım bu durum devam edecek mi? Ian’ın ilaç kullanmama isteği bizi nereye götürecek.

5. sezonda doğum kontrol ilaçlarıyla ilgili yalan söyleyen Debbie’nin çocuk doğurma isteği vardı. Final bölümünde hamilelik testine bakıp “İşte bu!” demesi, hepimizin “Acaba Debbie hamile mi?” sorusunu sormasına neden oldu. Bu konuda bir bilgim yok ama tahminimce herşeyin ters gittiği Shameless dünyasında kesin Debbie hamiledir. Bu da ortalığı iyice karıştırır.

Son olarak Carl ve Chuckie’nin ıslahevine düştüğünü görmüştük. Muhtemelen ikilimizin bu sezon içerisinde cezası bitecektir. Muhtemelen Carl daha çılgın, Chuckie daha Chuckie’leşmiş halde eve geri dönecektir.

Diziye yeni katılanlara da bir göz atarsak; The Vampire Diaries’in 6. sezonunda Luke Parker karakterine hayat veren Chris Brochu, Shameless’ın yeni sezonunda bizimle beraber olacak. Oyuncu 20 yaşında ve profesyonel güreşçi “Dylan” karakterini canlandıracak. Dylan ve Lip (Jeremy Allen White)’in arasında bir takım gerginlikler yaşanacağını biliyoruz ama tamamını görmek için yeni sezonu bekleyeceğiz.

the-vampire-diaries-chris-brochu-nell-episodio-promised-land-372576

Yeni sezonda kadroya katılan bir diğer oyuncu pek çok dizide konuk oyunculuk yapmış olan Will Sasso. Sasso dizide yeni komşu “Yanis” karakterine hayat verecek. Kevin ve Veronica ile sürtüşme içerisinde olacak olan Yanis’in bütün gün motorsikletiyle uğraşan ve sürekli tehditlerde bulunan bir işçi olduğunu öğreniyoruz. Bakalım Kev&V Yanis’in hakkından gelebilecek mi?

maxresdefault

Oyuncu kadrosuna katılan son isimse Twin Peaks’ten tanıdığımız Sherilyn Fenn oluyor. Frank’in en büyük kızı Sammi’nin Monica’dan değil başka birinden olduğunu biliyoruz. İşte o başka biriyle a.k.a. Queen ile bu sezon tanışacağız. Frank ve Quenn’in 16 yaşlarındayken çamaşır makinası üzerindeki yaşanmışlıklarının onlara Sami’yi kazandırdığı biliyoruz. Defalarca büyükanne olan ve çıplak durmayı seven Queen diziye yeni bir etki katacak gibi duruyor.960

Sonuç olarak yeni sezona bir gün kaldı ve merak ettiğimiz herşeyi yarın göreceğiz. Yeni sezonun fragmanına aşağıdan izleyebilirsiniz. Herkese iyi seyirler.

wm8y3

Samet Ganal

Önceki Yazı

2015’in Final Yapmış Dizileri

Sonraki Yazı

2015’in En İyileri