Supernatural Avcı Rehberi | Bölüm 1

Hayatın gerçek yüzünü gördün. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak biliyorsun. Bu karanlık yola girmeden önce kendinden emin olman gerekiyor. Bütün bunları unutup normal bir yaşam sürmeyi deneyebilirsin. İnan bana gördüklerini unutman kolay olmayacak.

hayatın-gerçek-yüzüOkumaya devam ettiğine göre avcı olmakta kararlısın. Hayatın gerçek yüzüne hoşgeldin. Bizler insanları dünyanın saklı gerçeğinden koruyan avcılarız. Zorlu yolculuğunda bu rehber, senin kutsal kitabın olacak. Tek ihtiyacın olan biraz cesaret ve buradaki altın bilgiler…

Evlilik, bir aile kurmak, çocuk sahibi olmak, evcil hayvan edinmek.. Tüm bunlar senin hayatında hiçbir zaman olmayacak şeyler.

İşine aileni karıştırırsan onları tehlikeye atarsın. Bunu onları korumak için yap. Normal insanların uzak durmak isteyeceği bütün belalara bulaşacaksın. Bazen kendini olabilecek en kötü yerde bulacaksın. Günlerce, belki de aylarca acı çekeceksin. Bu anlarda aile olmanın sadece kan bağıyla mümkün olmadığını anlayacaksın. Sevdiğin, değer verdiğin insanlara istemesen de üzeceksin. Hiçbir günün iyi geçeceğinin garantisi yok. Yaşadığın acılar, çektiğin sıkıntılar seni daha olgun biri haline getirecek…

kahve-içen-avcı

Peki daha önce hiç gitmediğin bir kasabada olan doğaüstü olaylardan nasıl haberdar olacaksın? Bu konuda en büyük yardımcın internet! En kısa zamanda en doğru ve etkili biçimde internet kullanmayı öğrenmen gerekiyor. Bu sayede basında yer alan tuhaf olaylar hakkında çabucak bilgi sahibi olabilir ve olay yerine en kısa sürede intikal edebilirsin. Yine de her gördüğün tuhaf haberin altından doğaüstü bir yaratığın çıkacağının garantisi yok. Bu süreçte avcı sezgilerine güvenmen gerekir.

Her insan gibi ihtiyaçların olacak. Maalesef devlet biz avcılara maaş ödemiyor. Kendi başının çaresine bakman gerekecek. En kısa zamanda başkalarını hacklemeyi öğrenmelisin. Sadece ihtiyacın olduğu kadar para aldığından emin ol. Bizler avcıyız fakat önce alçak gönüllü insanlar olabilmeliyiz. Yaptığın kötü bir şey fakat bu sadece küçük bir fedakarlık…

kılıkBir iş aldığında ortalıkta öyle rahatça dolaşamazsın. Bir avcı aynı zamanda bir dedektiftir. İnsanlara bu canavarlar hakkında en ufak bir şey inandıramazsın. Senin işini daha da zorlaştıracaklar. Bu yüzden kılık değiştirmelisin. Aldığın işe göre farklılık gösterecek. Yeri geldiğinde FBI ajanı, yeri geldiğinde çöpçü kılığına gireceksin. Ama çoğunlukla insanlar FBI ajanlarını sorgulamazlar. Sahte rozet ve diğer belgelerini hazırlamayı unutma. Kendini stratejik olarak ortama adapte etmen çok önemli. Zamanla insan ilişkileri konusunda kendini geliştireceksin. İnsanlar sana karşı dürüst olmayacaklardır. İnsanları iyi okumayı öğrendiğinde onları doğru yönlendirme ile kendi tarafına çekmelisin. Unutma, güven her şeydir.

Daha önce varlığından haberdar olmadığın yerlere gidip orada yaşayan hiç tanımadığın kişilerin hayatlarını kurtaracaksın, hatta bazıları bunu yaptığının farkında bile olmayacak.

Yaptığın şeylerin karşılığında bazen bir teşekkür bile alamayacaksın ama unutma sen bunların hiçbirini insanlar tarafından takdir edilmek için yapmıyorsun…

impalaBu yolculukta senin en büyük silahın araban olacak. Kendi kişiliğine uyan bir araba seçmelisin.  Hep yollarda olacaksın… Karşılaşacağın yaratıklara karşı hazırlıklı olman gerekiyor. Bu yüzden silahlarını en iyi arabanın bagajında saklayabilirsin. Silahlarını koymadan önce iblislerin ulaşamaması için önlemlerini aldığından emin ol…

anti-elegeçirmeİblisler tarafından bedeninin ele geçirilmemesi için birkaç önlem daha alman gerekebilir. Solda gördüğün anti-elegeçirme dövmesini yaptırman sana büyük kolaylık sağlayacaktır. Arabanın bagajında muhafaza ettiğin silahların bir iblis tarafından çalınmasını da istemiyorsan mutlaka orayı da bir anti-iblis çizimiyle koruma altına almalısın. Sonraki bölümde iblisler hakkında daha fazla bilgi edineceksin. Şimdilik onlardan korunmayı öğrenmen yeterli.

silahlarMerakla beklediğin kısma geldik. Silahlar… Hey hemen heyecanlanma! Burada oyun oynadığımızı mı sanıyorsun? Bu iş ciddi! Şimdi bazı silahları öğrenme vaktin geldi. Silahları kullanmadan önce bir dövüş eğitimi almalısın. Aksi taktirde en ufak bir canavar bile olsa onların karşısında en güçlü silahınla bile hayatını büyük riske atarsın. Hem zihinsel açıdan hem de fiziksel açıdan kendini geliştireceksin. Yani savaş alanında kafanı kullanman gerekebilir. Yeterince akıllı değilsen avcılık hayatın kısa sürecek dostum… Alınmak yok. Şimdi birkaç silah tanıyalım. İlerleyen bölümlerde daha ileri seviye silahlardan bahsedeceğiz.

Tabanca

pistolKeskin bir nişancı mısın? Bu soruya cevabın “evet” olsa iyi olur, aksi takdirde hayatın tehlikede… Tabanca ilk akla gelen savunma araçlarından biridir ve normal insanlara karşı çok güçlü bir silahtır. Fakat bu dünyada bu silahın çoğu yaratığa hiçbir etki etmediğini yani güçsüz olduğunu zamanla öğreneceksin. Daha güçlü bir silah istiyorsan pompalı tüfeğe ihtiyacın var.

Tuz

tuzlukHey bu yemek için değil! Hayaletler tuzlardan kaçarlar. “Hayalet diye bir şey yok” mu? Alın bunu buradan.

Kutsal Su

holly-waterHayır bu da içmek için değil! Başlangıçta yeni hayatındaki hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını sana söylemiştik! Başta iblisler olmak üzere birçok yaratığı kutsal su yardımıyla ayırt edebilir veya onları sorgulayabilirsin. Kutsal su çoğu karanlık yaratığa zarar verir. Okunmuş su da olur.

Kutsal Yağ

holly-oilBununla yumurta pişirmiyoruz ama çok nadir bir yağdır. İlerleyen bölümlerde nerelerde kullanacağını detaylı bir şekilde göreceksin.

Kazma-kürek

kürekBunları mutlaka yanında bulundurmalısın. İşin bittiğinde arkanı toplaman gerekiyor. Pis bir avcıyı kimse sevmez. Ayrıca mezar hırsızlığı da yapacaksın. Nedenini sonra anlayacaksın.

Bıçak

demonknifeKarşına ne geleceğini bilemezsin. Bıçağı her zaman yanında taşımanı öneriyoruz. Mümkünse gümüş bir bıçak olsun. Hayır annenin yemek takımındakilerden bahsetmiyoruz, daha keskin bir bıçak olması her zaman avantaj…

Maymuncuk

pick-lockÇoğu zaman istediğin alanlara ulaşamayabilirsin. Kilitli bir kapıyı nasıl açacağını öğrenmen gerekiyor. Bu göründüğü kadar kolay değil.

Yazarlar: Utku, Eda, Umut


Artık daha ileri bir seviyeye hazırsın. Peki canavarlar ile tanışmaya hazır mısın? İlerleyen bölümlerde önemli semboller ve dualar öğreneceksin. Şimdilik bu sayfanın sonuna geldin. Bölüm ile ilgili sorularını bize yorumlar kısmından sorabilirsin. Olabildiğince yardımcı olacağız. Şansın açık olsun Avcı.

Eda Sivri

Önceki Yazı

Into the Badlands, 2. sezon onayı aldı!

Sonraki Yazı

Fate Serisi İzleme Rehberi – II. Bölüm