Breaking Bad Karakterlerinin Beş Yıllık Değişimi

50 yaşında lisede kimya öğretmeni olan Walter White, maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman ile birlikte metamfetamin işine girer. Dizi boyunca bu ikilinin başından geçen olaylara tanıklık ettiğimiz ve bir zamanların efsanesi olan Breaking Bad’in karakterlerinin sezonlar içerisinde değişimlerini görmeye hazır mısınız? Bakalım hangi karakter ne kadar değişime uğramış.

Walter White (Bryan Cranston)Breaking-Bad-Gallery-Walt-2

Şüphesiz ki en büyük değişimi yaşayan karakter, Walter White. Kanser tedavisi görmeye başlaması, saçlarını kazıtması ve devamında uyuşturu işiyle karakterinin karanlık yönlerinin ortaya çıkması beş yıl boyunca görülen en uç noktalarıdır.

Skyler White (Anna Gunn)Breaking-Bad-gallery-Skyler

Sana gelince pek “sevgili” Skyler. Dizi tarihinde en nefret edilen kadın ünvanı sana pek yakışır diye düşündüm ve öyle demeye devam edeceğim. İlk sezon çok masum gibi görünen karakterimiz ilerleyen sezonlar boyunca büyük bir kişilik değişimine girip hepimizi sinirlendirmişti. En büyük farkı ilk sezon ve son sezon arasında yüz ifadesinden anlayabilirsiniz.

Walter White Jr. (RJ Mitte)Breaking-Bad-Gallery-Walt-Jr

İlk sezon itibariyle inanılmaz bir değişime uğradı diyebiliriz. Çocuk hallerinden sıyrılıp her sezon daha bir olgunlaşan genç bir adama dönüştü. Dizide oldukça büyük bir yer edinen Walter Jr. hem karakter bazında hem de görünüş bazında değişip bizi etkilemeyi başarmıştır.

Jesse Pinkman (Aaron Paul)Breaking-Bad-Gallery-Jesse

İlk sezondan beri bizimle beraber olan Jesse, Walter’ın eski öğrencisidir. Uyuşturucu bağımlısı bir genci canlandırdığı dönemde şapkası ve konuşma stiliyle ön plana çıkmıştı. Dizinin ilerleyen sezonlarında karakteri Walter White’la beraber değişime uğrayıp birçok karanlık yönü öne çıkmış ve daha olgun davranmaya başladı.

Hank Schrader (Dean Norris)Breaking-Bad-Gallery-Hank

Dizide en az değişime uğrayan karakterlerden birisi Hank. Kendisi genel olarak kişilik açısından değişimler göstermiştir. Dış görünüş itibariyle hep aynıydı diyebiliriz.

Marie Schrader (Betsy Brandt)Marie-Breaking-Bad-gallery

Marie de tıpkı Hank gibi neredeyse hiç değişime uğramayan bir karakter. Beş yıl boyunca gözlemlediğimiz karakterde ufak tefek değişikler olmuştur sadece.

Saul Goodman (Bob Odenkirk)Breaking-Bad-Gallery-Saul-2

Dizinin en önemli karakterlerinden birisi olan Saul’u hep renkli gömlekleriyle hatırlayacağız. Karakterinde çok büyük bir değişiklik olmamasına rağmen diziye büyük bir renk kattığını söyleyebiliriz. Seni seviyoruz Saul.

Beliz Güveren

Önceki Yazı

Critics Choice Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Sonraki Yazı

12 Monkeys’in yeni sezonundan fotoğraflar geldi!