Netflix’in 2016’da yayınlayacağı 14 orijinal film

Netflix 2016 yılı için 14 adet orijinal filmi yayına alacağını ve filmleri Şubat ayı itibarıyla izleyebileceğimizi açıkladı. Bu filmler arasında Netflix’in yapımcılığını üstlendiği veya satınaldığı yapımlar yer alıyor.

İlk sırada 26 Şubat tarihinde yayına girecek olan “Crouching Tiger, Hidden Dragon” isimli filmin devamı bulunmakta. Uzakdoğu türünü sevenlerin yakından tanıdığı bu klasikle film gösterimlerine başlamanın Netflix’in sevenlerini heyecanlandırma stratejisi olarak görmemek elde değil.

2016 yılı içerisinde Brad Pitt’in yer aldığı “War Machine” ve Ricky Gervais’in “Special Correspondents” isimli yapımını da izleyebileceğiz. Bunların dışında Sundance Film Festivali’nde yer alan ve Netflix’in yayın haklarına sahip olduğu “The Fundamentals of Caring” ve “Tallulah”ı da listede bulabilirsiniz.

Şimdilik sadece 3 filmin yayın tarihi açıklanmış olsa da, diğerlerinin ne zaman ekranda olacağını öğrenmek için çok da beklememiz gerekmeyeceğini tahmin ediyoruz.

“Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny” (26 Şubat)

crouching-tiger-hidden-dragon-sword-of-destiny-february-26
Rico Torres for Netflix

Netflix tanıtımı: Crouching Tiger, Hidden Dragon’un devamı niteliğindeki bu filmde dört uzakdoğu dövüş sanatları ustası efsanevi “Yeşil Kader” kılıcını Hades Dai’den korumaya çalışıyor.

Oyuncular: Michelle Yeoh, Donnie Yen, Harry Shum Jr., Natasha Liu Bordizzo, Jason Scott Lee ve Veronica Ngo.

“Pee-wee’s Big Holiday” (18 Mart)

pee-wees-big-holiday-march-18
Netflix

Netflix tanıtımı: Arkadaşlık ve kader üzerine yazılmış bu epik hikayede Pee-wee Herman bir kadınla tanışarak ilk tatiline çıkıyor.

Oyuncular: Paul Reubens, Joe Manganiello, Alia Shawkat, Stephanie Beatriz ve Jessica Pohly.

“Special Correspondents” (29 Nisan)

special-correspondents-april-29
Kerry Hayes/Netflix

Netflix tanıtımı: Ricky Gervais’in komedisi bir radyo gazetecisinin ve onun talihsiz teknisyeninin New York’ta saklandıkları yerden savaşın ön saflarındaymış gibi haber yapmalarını konu alıyor.

Oyuncular: Ricky Gervais, Eric Bana, Vera Farmiga, Kelly Macdonald, Kevin Pollak ve America Ferrera.

“War Machine”

war-machine-2016
Reuters/ Mario Anzuoni

Brad Pitt bu yapımda General Stanley McChrystal’i canlandıracak.

Netflix tanıtımı: ‘The Operators: The Wild and Terrifying Inside Story of America’s War in Afghanistan’ isimli ünlü kitaptan uyarlama War Machine dört yıldızlı ve adeta bir rock yıldızı kadar ünlü bir generalin Afganistan’daki savaşın idaresine getirilmesini konu alıyor. Kusursuz sicili ve ölümcül repütasyonuyla Stanley McChrystal “imkansız” kabul edilen bu savaşı yeni ve radikal bir yaklaşımla sona erdirmek niyetiyle görevi kabul ettiğinde general, uyumsuz komutanları ve basın danışmanları küresel ittifaklar, askerlerin talepleri, Washington’daki politika, medyanın bitmek bilmez iştahı arasında kalırken bir yandan da gün be gün savaşı yönetmek zorunda kalıyorlar.

Oyuncular: Brad Pitt, Will Poulter, Topher Grace, Anthony Michael Hall ve Keith Stanfield.

“Mascots”

mascots-2016
Michael Buckner/Getty Images for Trevor Project

Netflix tanıtımı: Bir grup garip ve büyük kafalı ve hatta kıllı kadın ve adamın En İyi Maskot olma yarışını anlatacak olan yapım da Netflix’in 2016 listesinde yer alıyor.

Oyuncular: Jennifer Coolidge, Parker Posey, Jane Lynch, Zach Woods ve John Michael Higgins.

“Jadotville”

jadotville-2016
David Cannon/Getty Images

Jamie Dornan filmin başrolünde Pat Quinlan olarak yer alacak.

Netflix tanıtımı: Gerçek bir hikayeden uyarlama olan yapım 150 kişiden oluşan Birleşmiş Milletler taburunun Congolese isimli madencilik kasabasını 3.000 kişilik düşmana karşı savunmasını konu alıyor.

Oyuncular: Jamie Dornan, Mark Strong, Guillaume Canet ve Jason O’Mara.

“First They Killed My Father”

first-they-killed-my-father-tbd
Kevin Winter/Getty Images

Netflix tanıtımı: Kamboçya’da 1975-1979 yılları arasında iktidarda olan radikal komünist parti Kızıl Khmerler’in terör ve soykırım dolu yıllarını 1975 yılında ailesiyle birlikte kaçmayı başarmış beş yaşında bir çocuğun ağzından anlatan film Angelina Jolie tarafından yönetildi ve Loung Ung’un “First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers.” isimli biyografisinden uyarlandı. 

“The Fundamentals of Caring”

the-fundamentals-of-caring-tbd
Sundance Institute

Netflix’in yayın haklarını satın aldığı indie dramanın başrolünde Paul Rudd yer alıyor. Yapımda yaşadığı bir trajediden sonra para kazanmak için hastabakıcılık yapmaya başlayan karakterimiz ve onun ilk müşterisinin çıktığı yolculuk anlatılmakta.

Oyuncular: Paul Rudd, Selena Gomez, Craig Roberts ve Megan Ferguson.

“Tallulah”

tallulah-tbd
Sundance Film Festival

Netflix’in yayın haklarını satınaldığı bir başka yapım olan Tallulah korkutucu derecede bağımsız bir kadın olan Lu’nun, sarhoş annesi tarafından arabasına bırakılan bebeği kurtarmasını konu alıyor.

Oyuncular: Ellen Page, Allison Janney, Evan Jonigkeit, Tammy Blanchard ve Uzo Aduba.

“Amateur”

amateur-tbd
Ryan Koo

Kısa bir ön tanıtım çektikten sonra Kickstarter üzerinden projesini destekleyecek birini arayan yazar ve yönetmen Ryan Koo nihayet projesini film haline getirmek için gerekli desteği Netflix’ten buldu.

Koo’nun tanıtımı: 13 yaşındaki amatör sporcu Terron Forte’un basketbol oynarken çekilmiş görüntüleri internette yayınlandığında genç adam henüz ortaokulda olmasına rağmen bir anda “yeni Dwayne Wade” olarak anılmaya başlar. Böylece Forte gençler basketbol liginin olmazsa olmaz çarklarının dönmesine neden olacak ve Forte yeni şöhretiyle birlikte eğitim hayatı, baba figürü ve inanç sistemleri üzerine seçimler yapmak zorunda kalacaktır. Birkaç yıl içerisinde milyoner olabilecek genç bir adamın elindeki tek yeteneğin basketbol olduğu yıllarda geçen film herkes için zorlu olacak bu yolculuğu henüz 13 yaşında olan bir çocuk üzerinden anlatmayı tercih ediyor.

“I Am the Pretty Thing That Lives in the House”

i-am-the-pretty-thing-that-lives-in-the-house-tbd
Chris Jackson/Getty Images

Ruth Wilson hayaletli bir evde yaşayan yaşlıca bir yazarın hemşiresini canlandırıyor.

Film ünlü, yaşlıca bir hayalet romanları yazarının genç hemşiresini konu alıyor. Maalesef yazarın taşradaki evi de hayaletli.

Oyuncular: Ruth Wilson, Bob Balaban ve Lucy Boynton.

“ARQ”

arq-tbd
Kevin Winter/Getty Images

Robbie Amell aynı günü tekrar tekrar yaşamasına neden olan bir proje üzerinde çalışan bir mühendisi canlandırıyor.

Tonny Elliot tarafından yazılan ve yönetilen bu film petrolün tükendiği bir kıyamet sonrası senaryoya sahip. Dünyayı saran savaş çılgınlığını sona erdirecek bir teknoloji olsa da bu çözüm onu yöneten mühendis ve arkadaşlarının sürekli aynı günü yaşamasına neden olmakta.

Oyuncular: Robbie Amell ve Rachael Taylor.

“Clinical”

clinical-tbd
Imeh Akpanudosen/Getty Images for Environmental Media Awards

Vinessa Shaw bu macera filminde vahşi bir saldırıdan kurtulan ve bu travmadan kaynaklı sorunlarıyla başa çıkmaya çalışan bir psikiyatristi canlandıracak. Aynı zamanda Shaw’ın karakterinin benzer tecrübelere sahip bir hastaya yardım etme çabasını izleyeceğiz.

“Underground” 

underground-tbd
Michael Buckner/Getty Images for The Weinstein Company

Gerard McMurray‘in (resimde solda) ilk yönetmenlik tecrübesi olan Underground üniversitedeki erkek öğrenci birliklerinden birine katılma süreci esnasında şiddet dolu bir törene maruz kalan gencin bu durumu ortaya çıkarmak veya çıkarmamak yönünde karar verme çabasını anlatıyor.

Ayca Ozbay

birdizihaber baş editörü

Önceki Yazı

Pazartesi Gecesi Reytingleri

Sonraki Yazı

Salı Gecesi Reytingleri