En Akılalmaz 15 Teori | Game of Thrones

5 – Catelyn Stark Geri Dönecek

Catelyn_Starke_Cover

Hemen herkesin öyle ya da böyle duyduğu bu teoriye göre Kızıl Düğün’de boğazı kesilerek öldürülen Catelyn Stark geri dönecek. Kitaba göre öldükten birkaç gün sonra Sancaksız Kardeşlik’ten kişilerce cesedi bulunan Stark, Işığın Hizmetkarı tarafından geri getiriliyor. Lakin ölümünün üstünden uzun bir süre geçtiği için bedeni kısmen bozulmuş ve öldürülürken boğazı kesildiği için konuşamaz halde olan Catelyn, oğlu Robb’un intikamını almaya yemin ediyor. Tüm Frey’leri öldürmeyi amaçlayan Catelyn’in adı bu noktadan sonra Lady Stoneheart olarak geçiyor. Amacını gerçekleştirmesi konusunda ise Tazı (Hound) ona yardımcı oluyor. Özellikle altıncı sezon başlamadan Imdb’de Catelyn Stark’in isminin yanına Lady Stoneheart yazılması bu teoriye duyulan ilgiyi artırmıştı ama sezon bitmesine rağmen Catelyn gözükmedi ve Walder Frey Arya tarafından öldürüldü. Son olaylar ışığında bu teori patladı mı, yoksa başka bir tarafa mı çekilecek göreceğiz.

4 – Deli Kral’ı Bran Delirtti

game-thrones-season-6-mad-king

Buraya gelmeden önce Hodor’u kaybettiğimiz “The Door” bölümüne bir bakalım. Bran geçmişe gidip Hodor’un çocuk halini kontrol ettiğinde Hodor o an Meera’nın “Hold the door” dediğini duymuştu ve tekrarlamaya başlamıştı. Yani Hodor’a gelecekten bir anı yaşatıp onu etkilemişti.

Biz de her zaman Aerys’in delirdiğini ve herkesin yakılması için emir verdiğini farz etmiştik. Çünkü olayın tek görgü tanığı Jaime bize böyle anlatmıştı. Lakin Bran geçmişte gezerken görülerinin birisinde Aerys de görünmüştü. Bu durumda Hodor sahnesinin aynısı burada da gerçekleşmiş olamaz mı? Bran Aerys’in anısına gidip ona gelecekten birisinin “Burn them all” dediği anı göstermiş olsa, bu Aerys üstünde Hodor’la aynı etkiyi bırakmaz mıydı? Aerys bu nedenle ölmeden önce “Burn them all” diye tekrarlıyor olamaz mı? Mesela Jon, Ak Yürüyenlerle savaşırken bu şekilde bağırır ve Aerys de duyar mesela? Mantıklı geldi değil mi?

3 – Diğer İki Ejdere Jon ve Tyrion Binecek

maxresdefault

Malumunuz Daenerys’in üç ejderi var; Drogon, Viserion ve Rhaegal. Diğerlerinden daha büyük olan Drogon’a Daenerys binerken, diğerlerine kimin bineceği hala soru işareti. Çünkü hala Daenerys’ten başka gerçek Targaryen ile karşılaşmış değiliz, ya da farkında değiliz. Diğer maddede açıklamış olduğum Jon ve Tyrion’ın ejder olma durumu eğer doğruysa bu ejderleri onların kontrol ihtimali yüksek. Lakin Daenerys ve Tyrion yan yana ama Jon nasıl olacak da ejderle yan yana gelebilecek?

2 – Meera Jon’un İkiz Kardeşi

game-of-thrones-kit-harington-ellie-kendrick-hbo-08272015-1276x850

Açıkçası bu teorileri yazarken şahsım adına en çok şaşırdığım ve mantıklı gelen bu oldu. Şöyle ki Meera ve Jon hemen hemen aynı yaşta ve fiziksel olarak da birbirlerine benziyorlar. Bir diğer mantıklı unsursa Ned Lyanna’yı kurtarmaya gittiğinde Howland Reed onun yanındaydı ve hayatını kurtarmıştı. Eğer ki Lyanna’nın ikizleri olmuşsa ve amaç onları güvende tutmaksa neden birini Ned, diğerini Howland büyütmüş olmasın? Bunların hepsine ek olarak dizide Theon Greyjoy’u canlandıran Alfie Allen, bir röpotajında Jon’un ailesi hakkındaki soruya “Söyleyemem ama biraz Luke Skywalker durumu var.” diyor. Daha ne olsun!

1 – Herşey Zaten Yaşandı

bran

Üç Başlı Kuzgun’un dediği gibi; “Geçmiş zaten yazıldı, mürekkep kuru.” Peki geçmişe hangi taraftan bakıyoruz? Daha ilerde bir tarihten bakıyor olsak mesela, o zaman bunların hepsi geçmişte olmuş bitmiş olaylar olmayacak mı? E zaten Bran için zaman düz bir çizgi. Bize geçmişi gösteriyor ve bunların hepsi zaten olmuş bitmiş olması çok da uzak bir ihtimal olarak gözükmüyor.

Umarım aradığınızı bulmuş, sizler de benim gibi şok olmuşsunuzdur. Peki tüm teorileri okudunuz, düşündünüz. Sizce hangilerinin gerçekleşmesi yüksek ihtimal, hangileri imkansız?

Samet Ganal

Önceki Yazı

Anime Müziklerinin Karanlık Dünyası: Kıyamet, İnsan ve Varoluş

Sonraki Yazı

ABC, yeni sezon takvimini açıkladı!