Televizyonun En ‘Bitchy’ Karakterleri | Bölüm 2

Daha önce ilkini şuradan okuyabileceğiniz Televizyonun En Bitchy Karakterleri yazı dizisinin ikincisi ile karşınızdayız. İlk yazıdan farklı olarak, bu yazıda sitenin bir diğer yazarı Hafize Mutlu‘nun da fikirleri ve emeği var. Teşekkür ederim kendisine. Haydi başlayalım:

madison

Madison Montgomery (Emma Roberts) – American Horror Story: Coven

Madison Montgomery , antoloji serisi American Horror Story’nin üçüncü sezonu Coven’da yer alan ve Emma Roberts’ın canlandırdığı bir karakter.  Kendisi Chanel OBerlin’den hallice olmakla beraber, güçlerini genelde kötüye kullanmayı seven bir cadı. Güçlerini keşfetmeden önce bir film yıldızı olan Madison, millete kök söktürmesiyle de meşhur. Ailesi tarafından hiç sevgi gösterilmemiş bencil karakterimiz, Yüce Cadı olacak kadar da kudretli. Bu zamana kadar hiç bir isteği geri çevrilmemiş olduğundan dolayı kolaycılığa alışmış olan Madison, diğer cadı öğrencilere de kan kusturuyor.

ursula

Ursula Buffay (Lisa Kudrow) – Friends

Ursula Buffay, dizinin meşhur Phoebe’nin kötü ikiz kardeşi. ‘Evil Twin’ tadındaki Ursula, Phoebe’nin tam tersine tam bir yılan. Phoebe’nin elinde ne varsa kıskanan, sevgilisini çalan hatta ve hatta herkese söylediği yalanlarla yeni bir hayat kurmaya çalışan bir yan karakter. Dizinin neredeyse her sezonunda bir kaç kez görünen Ursula, Joey ile de bir süre aşk yaşamış fakat kısa bir süre sonra ondan da sıkılıp, Joey’i terk etmiştir. Yetişkin film sektöründe oynadığı ortaya çıkan Ursula takma ad olarak kardeşinin adını kullandığı bile olmuştur..

Victoria

Victoria Grayson (Madeleine Stowe) – Revenge

Revenge dizisinin Evil Queen’i olarak da bilinen Victoria Grayson’a yılan demek az bile kalır. Zarafeti, güzelliği ve keskin bakışları ile insanları yerin dibine kolaylıkla sokabilir. İlk çocuğunu, üniversiteye gitmek için evlatlık veren Victoria, çocukları arasında çok büyük bir ayrım da yapar. Kocasını, Emily’nin babası ile aldatıp hamile kalan Victoria, Emily’nin babasını kaybetmesine, hapse girmesine neden bile olmuştur. Yaptığı sayısız kötülükten sonra hep bir şekilde paçayı kurtarabilen Victoria’nın dizinin final bölümünde yaptığı konuşma yürekleri de dağlamıştır.

h1 - Jackie Burkhart (Mila Kunis)

Jackie Burkhart (Mila Kunis) – That ’70s Show

1998-2006 yılları arasında yayınlanan That ’70s Show sekiz sezon boyunca izleyicisine 70’ler havasını hissettiren bir dizi oldu. Hyde, Donna, Fez, Eric, Kelso ve Jackie arkadaş grubuyla eğlenceli sohbetler, olaylar izledik. Fakat Jackie’nin “zengin şımarık kız” havası sekiz sezon boyunca değişmedi. Hem de hiç. Jackie’nin istediklerini yaptırmak için her şeyi yaparken karşısındakini de aşağılamayı ihmal etmemesi onu tv tarihinin en “bitchy” karakterlerinden birisi yapıyor. Kelso ile beraberken bile Fez’i etrafında tutmaya çalışması, üstelik bunu da gayet normal bir davranışmış gibi söylemesi sıfatını hak ettiğinin en büyük belirtilerinden olsa gerek.

h2 - Cersei Lannister (Lena Headey)Cersei Lannister (Lena Headey) – Game of Thrones

Game of Thrones dizi tarihinin bile en “bitchy” karakterlerini barındıran dizi olsa da, içlerinde bir karakter var ki hepsini ikiye katlar dörde böler. Hemen aklınıza Caffry gelmesin, onun aptallığı “bitchy”liğinden daha fazla… O yüzden dizinin en “bitchy”si Cersei’dir. Cersei Lannester çocuklarını her şeyin üzerinde tutsa da, düşmanın eline düşme söz konusu olacaksa onları öldürmekten de çekinmeyen bir anne. Çocukları için böyle davranan bir kadının düşmanlarına neler yapabileceğini, istediğini elde etmek için en kirli yolların mübahtan da öte zorunluluk olduğunu düşündüğümüzde Cersie için dizinin en “bitchy”si olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Cersie için istediğini yapmanın/yaptırmanın bir çok yolu var. Güç de onda, para da, taht da… Ve bunlar elinden gitme riski taşıdığı anda tırnaklarını görüyoruz. E son sezonun final bölümünde, o tırnaklarını gösterdiği zaman neler olduğunu da gördük.

h3 - David Lee (Zach Grenier)

David Lee (Zach Grenier) – The Good Wife

The Good Wife kadın karakterlerin baskın olduğu bir dizi. Bu diziden nasıl David Lee gibi bir erkek karakterin en “bitchy” olduğu konusunu herhalde ancak izleyenler anlayabilir. Dizide hemen hemen her karakter, söz konusu kendi çıkarı olunca bencilleşebiliyor ama kimse David Lee’yi geçemiyor. Aile Hukuku avukatı olan David Lee aslında en kaba tabirle boşanma avukatı. Fakat müvekkillerini boşarken de karşı tarafın deyim yerindeyse “donuna kadar” alan bir avukat. Alırken de yalancı şahitlikten yalancı delile kadar hiç bir şeyi yapmaktan çekinmeyen bir avukat. Boşanacaksanız yanınızda olmasını isteyebileceğiniz, karşınızda olmasından ise korkacağınız birisi olan David Lee’nin TV dünyası için bile “fazla” olduğunu söylemek saçma olmaz herhalde.

BONUS: Ikkaku Madarame – Bleach

Ikkaku Madarame

Bleach serisinin belki de en gıcık karakteri olan Ikkaku, bağrışlarıyla insanı irite etmekle kalmayıp, gıcık ve sivri tavırlarıyla da seyirciyi üstünde bilgisayarı fırlattırma noktasına getirir. Animede sürekli her şeyi ben bilirim, siz yapamazsınız, ben dövüşürüm ve ben yenerim diyen Ikkaku (bu özelliği kendisinin de dahil olduğu 11. takımın mottosundan da aldığını söyleyebiliriz.) bol bol dayak da yemektedir. Hatta bir dövüş esnasında hava olsun diye Bankai’sini kullanmadığı için dövüşü kaybetmiş, bayağı yara almıştır.

Buğrahan Erbar

Önceki Yazı

Supernatural 12. Sezondan Haberler | Neler Bekliyoruz?

Sonraki Yazı

İkinci Sezonu Görememiş Anime Serileri